Powiązane leki
(opisy)

Milurit (Allopurinolum)

Nefro Protect

Litocid (Kalii citras)

Juniperus Complexe Nr 6

Apo-Indap (Indapamidum)

Clopamid (Clopamidum)

Nefrolcaps

Debelizyna (Dolichosi biflori seminis extractum)

Diuronis (Chamomilla recutita, Ononis spinosa, Solidago virgaurea, Vaccinium vitis idea)

Nefrobonisol (Achillea millefolium, Betula sp., Equisetum arvense, Solidago virgaurea, Taraxacum officinale, Urtica dioica)

Tagi

woreczek ryzyko rozkurczowy kamien moczopedny nerka ronoczesnie kamyk nerkowy urodzenie

Fora dyskusyjne

zobacz Powikłania po kamicy nerkowej? (1)

zobacz Piasek w nerkach a kamienie żółciowe... (0)

zobacz nerki (2)

zobacz Kamyk w nerce.Jak działa Ginjal? (1)

zobacz bol nerki w ciazy (4)

zobacz Kamica nerkowa (1)

zobacz KAMIENIE NA NERCE (13)

zobacz Kamica nerkowa, zapalenie pecherza ? (5)

zobacz Ból nerki, kamień nerkowy? (0)

zobacz Kamica nerkowa podwyższone OB (0)

zobacz kamica nerkowa (1)

zobacz kamień w nerce (7)

zobacz Kolka nerkowa i piasek w moczu (9)

zobacz kamica nerkowa, kolka nerkowa (0)

zobacz Bóle w klatce piersiowej (0)

kamienie

Ruua, 28-12-2004, 09:28

w oczekiwaniu na wizyte u lekarza, mam pytanie co mozna zrobic z kamieniami w 2 nerkach - w 1 jest 3 mm, w 2 - 6 mm. do tego wieloletnie kamienie w woreczku zolciowym. wlasciciel kamieni to moj 60-letni tata. czy te kamienie w nerkach mozna usunac przy tej wielkosci inaczej niz operacyjnie? i co z tymi kamieniami w woreczku - one moga sobie tam tak bezkarnie byc, bo - cytuje "nic mnie nie boli, one sa juz tyle lat".

Re: kamienie | Cota , 29-12-2004, 10:45

Więc na początku zaznaczam, iż nie jestem lekarzem, a tylko osobą z tą przypadłością, tj. kamieniami nerkowymi. W normalnych warunkach 6 mm i mniejsze są do urodzenia, natomiast ze względu na podeszły wiek należałoby pewnie zrobić urografię. I dalej- kamieni nerkowych się już raczej nie operuje - albo rozbija się je litotrypsją (ESWL) albo PCLN - przezskóne rozbijanie. Obydwa są w miarę ok dla pacjenta. Ale piszę to ostrożenie z tym urodzeniem, gdyż ja urodziłam takie kamyki, ale może być to indywidualna sprawa i np. zależnie jaki kształt ma kamyk. To jest taka granica góna, bow z asadzie moczowód w najcieńszym miejscu ma 5-6 mm, więc jakieś ryzyko jest, ale bierze się rónoczęsnie leki rozkurczowe (papaweryna) + moczopędna np. ginjal + dużo wody np. Jan. Pozdrawiam Aha, no i jeśli nie rodził wcześniej kamyków niech przygotuje się na duży ból, ale każdy następny poród już jest łatwiejszy :)

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: kamienie | Trapez, 29-12-2004, 10:59

Użytkownik "Ruua" napisał w wiadomości

w oczekiwaniu na wizyte u lekarza, mam pytanie co mozna zrobic z
kamieniami
w 2 nerkach - w 1 jest 3 mm, w 2 - 6 mm. do tego wieloletnie kamienie w woreczku zolciowym. wlasciciel kamieni to moj 60-letni tata. czy te
kamienie
w nerkach mozna usunac przy tej wielkosci inaczej niz operacyjnie? i co z tymi kamieniami w woreczku - one moga sobie tam tak bezkarnie byc, bo - cytuje "nic mnie nie boli, one sa juz tyle lat".

Poczytaj książkę "Oczyszczanie organizmu" G.P.Małachowa

-- Pozdrawiam Trapez www.trapezonet.republika.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Czas naszego życia Czas naszego życia

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej 100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej

Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka

Choroby nerek Choroby nerek