Powiązane leki
(opisy)

Gutron (Midodrini hydrochloridum)

Fastjekt (Epinephrinum)

Effortil (Etilefrinum)

GlucaGen HypoKit (Glucagonum)

Norprolac (Quinagolidum)

Bromergon (Bromocriptinum)

Parlodel (Bromocriptinum)

Bromocorn (Bromocriptinum)

Ergolaktyna (Bromocriptinum)

Dostinex (Cabergolinum)

Tagi

obciazenie podwyzszac wynik obnizac olik krotnie podwyzszony tarczyca badac prolaktyna

Fora dyskusyjne

podwyzszone wyniki hormonow (1)

podwyższona prolaktyna (5)

prosba o interpretacje badan (7)

Wyniki badań (0)

interpretacja wyników przy niedoczynności tarczycy (6)

Interpretacja wyników badań (1)

Prolaktyna (6)

Proszę o interpretację wyników (15)

Prolaktyna a brak miesiączki (4)

Prolaktyna/progesteron (2)

podwyższony FT4 (0)

prolaktyna po MCP (1)

nadczynnośc tarczycy a prolaktyna (6)

Prolaktyna, TSH, ST4 oraz Anty TPO (2)

antydepresanty a test ciążowy (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wyniki badań - tarczyca

wyniki badań - tarczyca

Olik, 28-12-2004, 10:59

Z tematem zetknęłam się po raz pierwszy w zeszłym tygodniu. Lekarz wysłał mnie na badania prolaktyny, TSH i FT4. Wszystko w normie przy pierwszym badaniu, ale po MTC prolaktyna wyszła 2722,39 mlU/l. Będę bardzo wdzięczna za choćby krótką informację co to dla mnie oznacza, bo kolejna wizytę mam dopiero w czwartek, a nie chce się zamartwiać przez 2 dni niepotrzebnie Z góry dziękuję Olik

Re: wyniki badań - tarczyca | Cathleen, 28-12-2004, 13:02

"Olik" schrieb im Newsbeitrag news:cqr7kt$6im$1 [at] news.onet.pl...
Z tematem zetknęłam się po raz pierwszy w zeszłym tygodniu. Lekarz wysłał mnie na badania prolaktyny, TSH i FT4. Wszystko w normie przy pierwszym badaniu, ale po MTC prolaktyna wyszła 2722,39 mlU/l.
Nie podałaś wyniku prolaktyny bez obciążenia. Co do zbijania podwyższonej więcej niż 10-krotnie prolaktyny po obciążeniu opinie są podzielone. Przy staraniach o dziecko część lekarzy uważa, że należy taką prolaktynę obniżać, inni uważają to za zbyteczne. Zapytaj na www.nasz-bocian.pl lub www.mamo-tato.pl

Cathleen GG: 1832817 || ICQ: 345347435 || AQQ: 124895 cathleen.freeserverhost.com/

Re: wyniki badań - tarczyca | Olik, 28-12-2004, 13:39

Użytkownik "Cathleen" napisał w wiadomości news:cqrauv$au3$1 [at] inews.gazeta.pl...
Nie podałaś wyniku prolaktyny bez obciążenia.
237,6 bez obciążenia (po 2722,39 mlU/l)

Co do zbijania podwyższonej więcej niż 10-krotnie prolaktyny po obciążeniu opinie są podzielone. Przy staraniach o dziecko część lekarzy uważa, że należy taką prolaktynę
obniżać,
inni uważają to za zbyteczne.
Na razie nie staram się o dziecko. Raczej się zastanawiam jak to wpływa na mój organizm. Czy np. wieczne problemy z trądzikiem, na który nie działa żaden antybiotyk, może być skutkiem podwyższonej prolaktyny ??

Zapytaj na www.nasz-bocian.pl lub www.mamo-tato.pl
Dziękuję, zaraz sprawdzę. Olik

Re: wyniki badań - tarczyca | Olga, 28-12-2004, 13:48

Użytkownik "Olik" napisał w wiadomości news:cqrd6g$a4f$1 [at] news.onet.pl...
Czy np. wieczne problemy z trądzikiem, na który nie działa żaden antybiotyk, może być skutkiem podwyższonej prolaktyny ??
Mogą. U mnie ropne krostki na twarzy i zakłócenia cyklu były własnie rezultatem podwyzszonej prolaktyny. Teraz jem (z polecenia lekarza) Castagnus. Poprawa była błyskawiczna. O

Re: wyniki badań - tarczyca | Olik, 28-12-2004, 16:54

Użytkownik "Olga" napisał w wiadomości news:cqrddb$lsc$1 [at] opat.biskupin.wroc.pl...
Mogą. U mnie ropne krostki na twarzy i zakłócenia cyklu były własnie rezultatem podwyzszonej prolaktyny. Teraz jem (z polecenia lekarza) Castagnus. Poprawa była błyskawiczna.
No to dałaś mi jakąś nadzieję, bo na mnie już nic nie działa: zabiegi kosmetyczne, antybiotyki, maści, kremy, płyny - NIC Najdziwniejsze jest to, że chodziłam do kilku dermatologów i 4 ginekologów i dopiero ten ostatni wysłał mnie na porządne badania. Zobaczymy co mi zapisze... Pozdrawiam Olik

Re: wyniki badań - tarczyca | Ruua, 28-12-2004, 18:39

Użytkownik "Cathleen" napisał w wiadomości news:cqrauv$au3$1 [at] inews.gazeta.pl...

część lekarzy uważa, że należy taką prolaktynę obniżać, inni uważają to za zbyteczne.
nie wiesz dlaczego? przeciez z podwyzszana prl (nie wazne ilo-krotnie) nie zajdzie sie w ciaze!

Re: wyniki badań - tarczyca | Cathleen, 29-12-2004, 01:15

"Ruua" schrieb im Newsbeitrag news:cqrumc$1sjf$1 [at] mamut.aster.pl...

nie wiesz dlaczego? przeciez z podwyzszana prl (nie wazne ilo-krotnie) nie zajdzie sie w ciaze!
I tu szkoły - co chodzi o podwyższoną prolaktynę - są różne (część osób uważa, iż wynik ten wskazuje jedynie o skłonności do podwyższania się poziomu prolaktyny w sytuacjach stresowych). - doczytaj proszę o jakiej prolaktynie pisałam. Przy prolaktynie bez obciażenia powyżej normy - zdania są dość zgodne - należy obniżać.

Nie zapomnij dobrze skonfigurować czytnik :)
Cathleen GG: 1832817 || ICQ: 345347435 || AQQ: 124895 cathleen.freeserverhost.com/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Anatomia w treningu siłowym i fitness Anatomia w treningu siłowym i fitness

Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja

Chcę mieć zdrową tarczycę Chcę mieć zdrową tarczycę

Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy