Powiązane leki
(opisy)

AprilGen (Quinaprilum)

Aprovel (Irbesartanum)

Diovan (Valsartanum)

Moxogamma (Moxonidinum)

Q-pril (Quinaprilum)

Cardiotensin (Moexiprili hydrochloridum)

Diroton (Lisinoprilum)

Ebivol (Nebivololum)

Lakea (Losartanum kalicum)

Lisinoratio (Lisinoprilum)

Tagi

serce minuta puls tetnica cisnieniomierz tetniczy krwii cisnienie nowy pokazywac

Fora dyskusyjne

zobacz Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy (2)

zobacz Pulsowanie (0)

zobacz Ciemnosc, widze ciemnosc - Prosba o pomoc medyczna. (33)

zobacz Ciśnienie (9)

zobacz Prawidłowe cisnienie tętnicze u dzieci (1)

zobacz Krążenie hiperkinetyczne, ECHO, EKG, HOLTERY (0)

zobacz Serce łomocze jak oszalałe (7)

zobacz ciśnieniomierz z rejestratorem (1)

zobacz ciśnienie. serce.nerwica (1)

zobacz Wysokie ciśnienie od kilku dni, 20 lat, 180cm, 78 kg (12)

zobacz Mocne bicie serca. (2)

zobacz kołatanie serca, przemęczenie, brak tchu (0)

zobacz puls 185 (4)

zobacz INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ (0)

zobacz Zbyt wysokie ciśnienie? (9)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » puls a cisnienie tetnicze

puls a cisnienie tetnicze

nowy, 01-01-2005, 20:31

Witam. Jaki jest zwiazek miedzy pulsem a cisnieniem tetniczym?Chodzi mi o to ze mam rower treningowy ktory ma funkcje mierzenia pulsu tzn jest tak spinka ktora zapinam na uchu (chyba dobrze?) i mi pokazuje puls cos kolo 100,ostatnio po imprezie na drugi dzien pokazywalo mi 78 ale pozniej jak sie troche rozruszalem to wskoczylo spowrotem 100.Dodam ze gdy mialem te 78 to chcialo mi sie spac i bylem kompletnie rozkojarzony ...

Pozdrawiam Nowy

Re: puls a cisnienie tetnicze | unnamed, 01-01-2005, 22:38

nowy napisał(a):
Witam. Jaki jest zwiazek miedzy pulsem a cisnieniem tetniczym?Chodzi mi o to ze mam rower treningowy ktory ma funkcje mierzenia pulsu tzn jest tak spinka ktora zapinam na uchu (chyba dobrze?) i mi pokazuje puls cos kolo 100,ostatnio po imprezie na drugi dzien pokazywalo mi 78 ale pozniej jak sie troche rozruszalem to wskoczylo spowrotem 100.Dodam ze gdy mialem te 78 to chcialo mi sie spac i bylem kompletnie rozkojarzony ...

Pozdrawiam Nowy

jak nie wezmę leków [ propranolol + aspargin ] to mam 140 non-stop norma to 78. a nie masz ciśnieniomierza ?

Re: puls a cisnienie tetnicze | nowy, 02-01-2005, 00:46

Użytkownik "unnamed" napisał w wiadomości news:7TDBd.25542$BO5.372 [at] news.chello.at...

jak nie wezmę leków [ propranolol + aspargin ] to mam 140 non-stop norma to 78. a nie masz ciśnieniomierza ?
Mam cisnieniomierz ale zwykly z pompka a mi chodzi o to czy np puls 100 oznacza cisnienie 100/xx czy xx/100 ?

Nowy

Re: puls a cisnienie tetnicze | Newsy, 02-01-2005, 00:59

Mam cisnieniomierz ale zwykly z pompka a mi chodzi o to czy np puls 100 oznacza cisnienie 100/xx czy xx/100 ?

Nowy

przestań puls a ciśnienie rozkuczowe czy skurczowe to całkowicie inne sprawy :P

Re: puls a cisnienie tetnicze | Szymon Nowak, 02-01-2005, 02:00

Użytkownik "Newsy" napisał w wiadomości news:cr76hl$603$1 [at] news.onet.pl...
Puls to liczba uderzeń serca w ciągu jednej minuty, a ciśnienie tętniczte to odpowiednio, jeśli wynosi 120/80 to 120 wskazuje ciśnienie krwii w tetnicach podczas skurczu serca, a 80 ciśnienie krwii po jego rozkurczu....

Re: puls a cisnienie tetnicze | nowy, 02-01-2005, 02:06

Użytkownik "Szymon Nowak" napisał w wiadomości news:cr7a03$ac3$2 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "Newsy" napisał w wiadomości news:cr76hl$603$1 [at] news.onet.pl...
100
Puls to liczba uderzeń serca w ciągu jednej minuty, a ciśnienie tętniczte
to
odpowiednio, jeśli wynosi 120/80 to 120 wskazuje ciśnienie krwii w
tetnicach
podczas skurczu serca, a 80 ciśnienie krwii po jego rozkurczu....

A wracajac jeszcze do pulsu to jaki powinien miec puls facet ,29 latek ? tzn. ile wynosi norma ,czy jest jakas okreslona konkretna ,czy w przedziale od do ?

Re: puls a cisnienie tetnicze | Szymon Nowak, 02-01-2005, 02:35

A wracajac jeszcze do pulsu to jaki powinien miec puls facet ,29 latek ? tzn. ile wynosi norma ,czy jest jakas okreslona konkretna ,czy w
przedziale
od do ?

Książki podają że średni puls powinien wynosić 72 uderzenia serca na minutę (mowa o pracy serca w spoczynku)

Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Cała prawda o cholesterolu Cała prawda o cholesterolu

Antyrak. Nowy styl życia Antyrak. Nowy styl życia