Powiązane leki
(opisy)

Tagi

zdjac drut ortodontyczny nosic metalowa ceramiczny aparat metalowy klamerka zakladac

Fora dyskusyjne

zobacz Rezonans magnetyczny głowy a stały aparat ortodontyczny (0)

zobacz Alergia na metale kontra aparat na zęby (0)

zobacz Aparat Ortodontyczny (4)

zobacz Aparat ortodontyczny- ruchomy (1)

zobacz Aparaty stałe ortodontyczne. (1)

zobacz Aparat Ortodontyczny (2)

zobacz rezonans głowy a metalowe wypełnienie protetyczne (2)

zobacz Aparat na zęby (3)

zobacz kolano po operacji (0)

zobacz Jednodniowe soczewki (1)

zobacz Problem z palcem prawej ręki (9)

zobacz Przetrwały mleczny ząb (1)

zobacz Aparat ortodontyczny (0)

zobacz Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne (4)

zobacz Aparat a zdrowie zębów (1)

toaster pastries kellogg

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Pytanie o aparaty ortodontyczne.

Pytanie o aparaty ortodontyczne.

yoyek, 21-01-2005, 02:32

Witam. Chcialem zapytac o ceramiczne aparaty ortodontyczne. Czy sa one rzeczywiscie duzo mniej widoczne? Ktore z jego czesci sa ceramiczne i jak duzo drutu jest w nim. No i oczywiscie najwazniejsze - jak wyglada ich skutecznosc w porownaniu z metalowymi aparatami. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam yoyek

Re: Pytanie o aparaty ortodontyczne. | pamana, 21-01-2005, 10:08

Ktore z jego czesci sa
ceramiczne i jak duzo drutu jest w nim.
ceramiczne sa klamerki natomiast drut łączący to metalowy drut i jest widoczny.

No i oczywiscie najwazniejsze - jak wyglada ich skutecznosc w porownaniu z metalowymi aparatami.
najskutecznijeszy ,najmocniejszy i przy duzych wadach nalezy zakładac aparat metalowy. porcelanowy czesciej sie uszkadza . pomimo wszytsko polecam metalowy. p.

Re: Pytanie o aparaty ortodontyczne. | _noKio*, 21-01-2005, 12:54

Tak przy okazji tematu zapytam.

Jakies 2 lata temu w prywatnym gabinecie ortodontycznym zalozono mi staly aparat na góre zeby. Taki standardowy, klamerki, drut i gumki. Nosilem go 12 miesiecy, oczywiscie zabki wyprostowaly sie pieknie. Po ok miesiacu od zdjecia zauwazylem, ze 1 zaczyna mi sie lekko wysuwac no i w tej chwili zeby praktycznie wrócly do poprzedniej formy (jest troszke lepiej). Jestem strasznie wkur*** bo nie dosc, ze ponad 1000zl poszlo w cholere to rok noszenia metalowego gowna na zebach nie jest przyjemnoscia. Jak poszedlem do tej lekarki to dala mi taka plastikowa wkladke ale ja nie moge tego nosic, boli mnie od tego szczeka, a jak zakladalem w nocy to zazwyczaj wypluwalem przez sen. :-( I teraz nie wiem dlaczego tak sie stalo, Za wczesnie zdjety? Czy moze blad pani doktor?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Medycyna za drutami obozu Medycyna za drutami obozu

Czas naszego życia Czas naszego życia

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Zarys współczesnej ortodoncji Zarys współczesnej ortodoncji

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy