Powiązane leki
(opisy)

Duofilm (Acidum lacticum, Acidum salicylicum)

Verrukil

Vericaust

Wartner

Castor equi 4%

Hylo-Lasop

Brodacid (Acidum lacticum, Acidum salicylicum, Dimethylis sulfoxidum)

Maltan (Glucosum)

Saliderm (Acidum salicylicum)

Sulphodent

Tagi

wypalac brodawka wypalic zabieg usuwac ciekly zarzecki babel azot kurzajka

Fora dyskusyjne

zobacz brodawki łojotokowe (1)

zobacz brodawki (1)

zobacz Krosty na palcach (5)

zobacz NADŻERKA co robić???? (2)

zobacz lecznie kurzajki (3)

zobacz odstające pieprzyki (2)

zobacz SCHORZENIE NA STOPIE - KURZAJKA ?(Zdjęcia) (23)

zobacz Kurzajki (5)

zobacz leczenie kurzajek homeopatia (3)

zobacz Zamrażanie azotem (1)

zobacz kurzajki jak sie ich pozbyć? (43)

zobacz Problem z palcem (6)

zobacz Brodawki (0)

zobacz Usuwanie pieprzyków (5)

zobacz Usunięcie pieprzyka? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem

Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem

Zygmunt M. Zarzecki, 27-01-2005, 20:05

Czy po zabiegu będę coś odczuwał?

Mam na stopie i kciuku. Chemia nie dała rady. Chyba muszę pieprzonemu aquaparkowi podziękować za to cholerstwo.

zyga

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Ruua, 27-01-2005, 22:09

Użytkownik "Zygmunt M. Zarzecki" napisał w wiadomości news:ctb715$60k$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

duzy bol, wiekszy niz podczas samego zabiegu. zrobi sie duzy babel. ale ogolnie da sie przezyc. gorzej, ze mi 6 takich zabiegow nie pomoglo, ale tobie zycze szczescia. ja mam na piecie.

Chyba muszę pieprzonemu aquaparkowi podziękować za to cholerstwo.
tym sie nie przejmuje. mozna to zlapac "z powietrza", przymierzajac buty w sklepie po kims, na plazy.

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | tomek(int), 28-01-2005, 00:16

Zygmunt M. Zarzecki napisał(a):

Mam na stopie i kciuku. Chemia nie dała rady. Chyba muszę pieprzonemu aquaparkowi podziękować za to cholerstwo.
Chodzi o wirusowe brodawki (papiloma)? Nie wiem jak odmrażanie. Ja oraz moja lepsza połowa wypalaliśmy. Dziewczyna miała na stopach taką ilość, że lekarzy ze szpitala wojskowego w Krakowie zamurowało. Z czego wynikła taka sytuacja? z ignorancji dermatologów. Wypalili wszystko (elektrokoagulacja) i już jej nie wróciło. Ja miałem na paluchu (brodawka wielkości dwuzłotówki, głęboka na 5-8mm), na ręce małą. Wypalone w tym samym szpitalu. Nie wróciły. Cały zabieg przebiega pod miejscowym znieczuleniem, bezstresowy i bezbolesny. Mam na stopie jeszcze 4 malutkie i zastanawiam się nad specyfikiem zwanym Wartner, ale chyba ostatecznie pójdę na wypalenie - szybko i sprawnie. Powodzenia!
Pozdrawiam tomek(int) /Kraków Email: int[at]inet24[dot]pl || JID: int[at]jabberpl[dot]org

/* zvon mi v uch! mil prteli, podvej se, cos udlal */

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Sławek SWP, 28-01-2005, 00:47

W: news:ctb715$60k$1 [at] atlantis.news.tpi.pl Od: Zygmunt M. Zarzecki

Było:

Teściowa zawiązała supeł na nitce, zakopała ją w ogródku ;-) I zanim dostaliśmy się z synem do lekarza kurzajka znikła. Napiszcie mi dlaczego akurat po tym zakopywaniu ? :D Albo dlaczego znikła ?

Sąsiadka nie zakopywała nitek i poszła do lekarza, ten jej zamroził, wymroził, usunął i nie ma. Bólu później nie było, musiała tylko natryskiwać antybiotyk ...

Sławek SWP - Przy odpowiedzi na priv usuń 2 nadwyżki Pomoc dla zagubionych evil.pl/pip/index.html To tak niedawno było www.dzienmisia.pl/ Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie :-)

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Mrówka, 28-01-2005, 09:49

Użytkownik "Sławek SWP" napisał w wiadomości news:ctbnpa$6p8$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Teściowa zawiązała supeł na nitce, zakopała ją w ogródku ;-) I zanim dostaliśmy się z synem do lekarza kurzajka znikła. Napiszcie mi dlaczego akurat po tym zakopywaniu ? :D Albo dlaczego znikła ?

Sąsiadka nie zakopywała nitek i poszła do lekarza, ten jej zamroził, wymroził, usunął i nie ma. Bólu później nie było, musiała tylko
natryskiwać
antybiotyk ...
A ja kurzajki na piecie pozbylam sie przykladajac skorke cytryny namoczona w occie(taki okladzik na trzy nocki ,a rano bylo po kurzajce).

Magda

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Zygmunt M. Zarzecki, 28-01-2005, 12:43

duzy bol, wiekszy niz podczas samego zabiegu. zrobi sie duzy babel. ale
nie strasz, da się póxniej chodzić?

ogolnie da sie przezyc. gorzej, ze mi 6 takich zabiegow nie pomoglo, ale tobie zycze szczescia. ja mam na piecie.
mnie z pięty zlazło przy pomocy chemii

tym sie nie przejmuje. mozna to zlapac "z powietrza", przymierzajac buty w sklepie po kims, na plazy.
nigdy nie przymierzam butów na gołą stopę mój młody miał, a chemia mu pomogła

zyga

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Zygmunt M. Zarzecki, 28-01-2005, 12:45

wróciły. Cały zabieg przebiega pod miejscowym znieczuleniem, bezstresowy i bezbolesny. Mam na stopie jeszcze 4 malutkie i zastanawiam się nad specyfikiem zwanym Wartner, ale chyba ostatecznie pójdę na wypalenie - szybko i sprawnie.
a czy są jakieś dolegliwości po zabiegu wypalania? nie mogę się zdecydować, czy mrożenie, czy wypalanie

zyga

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | tomek, 28-01-2005, 12:48

On 1/28/2005 7:49 AM, Mrówka wrote:
A ja kurzajki na piecie pozbylam sie przykladajac skorke cytryny namoczona w occie(taki okladzik na trzy nocki ,a rano bylo po kurzajce).
naturalne metody zwalczania kurzajek są fajne, ale nie zawsze działają :) w moim np. przypadku stosowanie "jaskółczego ziela", o którym słyszałem same dobre rzeczy (w kontekście zwalczania brodawek) skończyło się jedynie na brudnych palcach. To samo z pałeczkami nadmanganianowymi (do dziś nie wiem jakim cudem wybrudziłem tym czoło :) ), nie polecam ich stosowania. Tak czy inaczej, u każdego brodawki będą zachowywaly się inaczej, więc może na początek rzeczywiście warto zacząć od spokojnych metod i dopiero w przypadku ich nieskuteczności zdecydować się na zabieg elektrokoagulacji, który osobiście polecam (mnie nie pomogły żadne verrumale, brodacidy itd.).

Pozdrawiam tomek(int) /Kraków, Poland || RLU: 194893 Email: int[at]inet24[dot]pl || JID: int[at]jabberpl[dot]org

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | tomek(int), 28-01-2005, 13:34

On 1/28/2005 10:45 AM, Zygmunt M. Zarzecki wrote:
a czy są jakieś dolegliwości po zabiegu wypalania? nie mogę się zdecydować, czy mrożenie, czy wypalanie
żadnych dolegliwości po "wypalaniu" ani ja, ani dziewczyna nie mieliśmy. Po wypaleniu tej wielkiej brodawy na paluchu u nogi rana goiła mi się długo), ale wszystko ładnie się zamykało. To samo z małymi, tyle, że tamte to kwestia tygodnia. Po samym zabiegu nie ma żadnych bóli, nawet jak przechodzi znieczulenie (mówię jak było w naszym przypadku). Co do przeciwwskazań to lekarz nic nie pytał, więc pewnie wiele ich nie ma ;) Osobiście jedyna dolegliwość w całym tym zamieszaniu to długi okres oczekiwania na zabieg (ok 2 miesięcy), tyle było innych zgłoszeń, Aha, no i zastrzyk znieczulający, a ja igieł nie znoszę :)

Pozdrawiam tomek(int) /Kraków, Poland || RLU: 194893 Email: int[at]inet24[dot]pl || JID: int[at]jabberpl[dot]org

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Ruua, 28-01-2005, 22:29

Użytkownik "Zygmunt M. Zarzecki" napisał w wiadomości news:ctd1o3$e4r$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

mnie z pięty zlazło przy pomocy chemii
czym konkretnie? aczkolwiek wszystko, co bylo na rynku zuzylam (verumal, brodacid itd)

nigdy nie przymierzam butów na gołą stopę
ja to zlapalam... w zime:(

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Ruua, 28-01-2005, 22:30

Użytkownik "Mrówka" napisał w wiadomości news:ctcn92$fgq$1 [at] news.onet.pl...

A ja kurzajki na piecie pozbylam sie przykladajac skorke cytryny namoczona
w
occie(taki okladzik na trzy nocki ,a rano bylo po kurzajce).
po pol roku stracilam serce do tej metody:( aczkolwiek to jedyna metoda, przy ktorej pokazaly sie czasne korzenie kurzajki, zwykle siedzace gleboko...

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Rav, 28-01-2005, 22:41

"Zygmunt M. Zarzecki" wrote in message news:ctb715$60k$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Zabieg jest trochę bolesny, ale bez przesady, da sie wytrzymać :) Natomiast istotnie po zabiegu powstają olbrzymie bąble o średnicy około 1-1,5 cm, na które trzeba uważać bo łątwo pękają. Ja miałem trzy takie bąble jako dziecko na rękach, i nie donosiłem bąbli do szczęsliwego finału (pękły), przez co do dzisiaj mam na rękach niewielkie blizny.

Pozdrawiam Rav

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Mrówka, 29-01-2005, 00:32

Użytkownik "Ruua" napisał w wiadomości news:cte3sj$197k$1 [at] mamut1.aster.pl...

po pol roku stracilam serce do tej metody:( aczkolwiek to jedyna metoda, przy ktorej pokazaly sie czasne korzenie kurzajki, zwykle siedzace gleboko...
No i za przeproszeniem trzeba ta kurzajke wydlubac z tymi wlasnie korzeniami.

Magda

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Ruua, 29-01-2005, 12:28

Użytkownik "Mrówka" napisał w wiadomości news:cteb0d$ete$1 [at] news.onet.pl...

No i za przeproszeniem trzeba ta kurzajke wydlubac z tymi wlasnie korzeniami.
to chyba bylo jeszcze zbyt gleboko - proba wydlubowania rownala sie z takim bolem, jakbym chciala sobie wydlubac kawalek zdrowego ciala:( ona mocno przywierala.

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Mermaind, 29-01-2005, 20:12

Użytkownik "Zygmunt M. Zarzecki" napisał w wiadomości news:ctd1r8$e4r$2 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Ja miałam wymrażane (u dermatologa). Sam zabieg bezbolesny, tylko potem miałam bąbel - podobny jak przy oparzeniu i przyjemny to on nie był :( Co gorsza, nie dość, że brodawa się odnowiła, to jeszcze obok zrobiły się trzy inne.

Mój brat - elektrotechnik także z zamiłowania i pasji :) - skonstruował domową wypalarkę. Wypaliłam sobie tym urządzeniem brodawy - śmierdziało, robiłam to bez znieczulenia, więc przyjemne raczej nie było. Ale wolę ten sposób :) Po pierwsze po zabiegu nic nie bolało i nic się nie paprało (czytaj - żadnych bąbli). A po drugie wszystkie brodawy poznikały :))

Aha - mój brat proponował mi od razu wypalarkę, ale ja stwierdziłam - precz z zabobonami i poszłam do fachowej siły ;)

Po dziesięciu latach znowu złapałam brodawki. Wypaliłam jedną - a wszystkie poznikały - przestraszyły się ;))) Tak więc z mojego doświadczenia - polecam wypalanie.

Pozdrawiam Jola

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Ruua, 29-01-2005, 21:09

Użytkownik "Mermaind" napisał w wiadomości news:ctgg7r$d31$1 [at] news.onet.pl...

Mój brat - elektrotechnik także z zamiłowania i pasji :) - skonstruował domową wypalarkę. Wypaliłam sobie tym urządzeniem brodawy - śmierdziało, robiłam to bez znieczulenia, więc przyjemne raczej nie było. Ale wolę ten sposób :) Po pierwsze po zabiegu nic nie bolało i nic się nie paprało (czytaj - żadnych bąbli). A po drugie wszystkie brodawy poznikały :))
skad wiedzialas kiedys przestac?:)

Po dziesięciu latach znowu złapałam brodawki. Wypaliłam jedną - a
wszystkie
poznikały - przestraszyły się ;)))
ponoc jak sie zabile kurzajke-matke, to reszta umiera.

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | Mermaind, 30-01-2005, 00:07

Użytkownik "Ruua" napisał w wiadomości news:ctgjgg$12vn$1 [at] mamut1.aster.pl...

skad wiedzialas kiedys przestac?:)
Intuicja? ;)

Poważnie to nie pamiętam. Trochę widać :) Następnym razem spróbuję się znieczulić kremem EMLA.

Pozdrawiam Jola

Re: Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem | , 02-02-2005, 00:08

zyga

Witam!!! Nie polecam ani wypalania, ani zamrazania azotem, powod: zostaja blizny, ja mam na obu dloniach, w dwoch miejscach. Najlepiej sprobuj jeszcze raz "chemii", polecam Verrumal. W znanych mi przypadkach pomogl swietnie, bez blizn. Zycze wytrwalosci w walce :))

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nigdy więcej chorób serca Nigdy więcej chorób serca

Dieta z owoców cytrusowych Dieta z owoców cytrusowych

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Oczyszczanie organizmu (okładka zielona) Oczyszczanie organizmu (okładka zielona)

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa