Powiązane leki
(opisy)

Traumon (Etofenamatum)

Balsam kręgowy Ojca Grzegorza

Bionect Silverspray

Corneregel (Dexpanthenolum)

Solcoseryl (żel do oczu)

Rivel (Ethacridini lactas)

Dermosavit (Retinolum)

Gelclair

Linola (maść, krem) (Fatty acids, unsaturated)

Maść na odleżyny

Tagi

uraza kregowy samochodowy wypadek kregoslup rdzen uszkodzenie miqa odcinek tetraplegia

Fora dyskusyjne

zobacz interpretacja badań (0)

zobacz interpretacja wyników rezonansu kręgosłupa (0)

zobacz MRI interpretacja wynikow (0)

zobacz nadczynność tarczycy a uraz odcinka szyjnego kręgosłupa (0)

zobacz mitomania (1)

zobacz SZUKAM neurologa we Wrocławiu - zaświadczenie/opinia (0)

zobacz RM kanalu kregowego (odcinek szyjny ) (0)

zobacz prosze o rozszyfrowanie MRI (0)

zobacz Przerwanie rdzenia kręgowego (1)

zobacz ośrodek rehabilitacyjny po wypadku (3)

zobacz Ból kręgosłupa (1)

zobacz Bardzo proszę o rady.Wyniki badań MR kręgosłupa piersiowego (0)

zobacz Wybite dyski + ucisk na rdzeń kręgowy-czy da się "wyleczyć"? (2)

zobacz Parkinson czy nie? (9)

zobacz Drętwienie rąk, prośba o interpretację MR kręgosłupa szyjneg (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Uraz kregoslupa - jakie skutki?

Uraz kregoslupa - jakie skutki?

adderek, 05-02-2005, 22:43

Witam. Jestem takim sobie czlowieczkiem ktory ma pewne problemy z kregoslupem. Dokladniej to powiedziano mi, ze mam: -skolioze, lordoze, kifoze, osteofity i klinowatosc kregow -cos takiego jak "niestabilnosc kregoslupa na odcinku C5".... cokolwiek to znaczy Ponadto jestem kierowca.

Nieco sie obawiam tego, co mi sie moze wydarzyc przy ewentualnym wypadku samochodowym wiec moje pytanko jest nastepujace:

Jakie moga byc skutki gdybyn nie daj boze mial wypadek samochodowy i doznal uszkodzenia rdzenia kregowego na tym feralnym odcinku kregoslupa (znaczy to C5)?

Domyslam sie ze paraliz ale chcialbym wiedziec dokladnie czy tylko paraliz nog, czy czegos wiecej.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

--- Addi

Re: Uraz kregoslupa - jakie skutki? | miqa, 06-02-2005, 00:19

Nieco sie obawiam tego, co mi sie moze wydarzyc przy ewentualnym wypadku samochodowym wiec moje pytanko jest nastepujace:
Lepiej jeździć ostrożnie i nie mysleć o wypadkach!!

Jakie moga byc skutki gdybyn nie daj boze mial wypadek samochodowy i doznal uszkodzenia rdzenia kregowego na tym feralnym odcinku kregoslupa (znaczy to C5)?
Przy uszkodzeniach rdzenia na poziomie C5 nastąpiło by porażenie czterokończynowe(tetralplegia)!

Miqa

Re: Uraz kregoslupa - jakie skutki? | adderek, 06-02-2005, 00:38

miqa napisał(a):

Lepiej jeździć ostrożnie i nie mysleć o wypadkach!!

Przy uszkodzeniach rdzenia na poziomie C5 nastąpiło by porażenie czterokończynowe(tetralplegia)!
Tetraplegia bez L. Ale i tak kosmiczna nazwa. Dzieki za wyjasnienie. Teraz juz wiem.... Totalna porazka. Rzeczywiscie - lepiej nie myslec o wypadku.

Jeszcze raz dzieki

Re: Uraz kregoslupa - jakie skutki? | miqa, 06-02-2005, 00:44

Tetraplegia bez L.
Faktycznie wkradł mi się błąd - miało być dokładnie tak jak napisałeś tetraplegia!!

Ale przecież nie każdy wypadek ,jakby co, nie kończy się przerwaniem rdzenia kręgowego.

Jeszcze raz dzieki
Nie ma za co:) Miqa

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST

Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich

Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek

Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym