Tagi

jerks gosia myoclonic miewac drgawka magnez akira gwaltowny skurcz maic

Fora dyskusyjne

Gwałtowne skurcze (2)

skurcze odbytu (1)

Czy to padaczka ? (1)

problem z drgawkami (1)

Drgawka przed senna 2 rodzajowa (0)

Dziwne drgawki (5)

dziwne drgawki (2)

Drgawki/skurcze podczas zasypiania (2)

Magnez a nieprawidłowa praca serca? (2)

Drgawki po niewyspaniu (4)

skurcze palców (1)

BÓL PODBRZUSZA (0)

trzęsę się (1)

MYOCLONIC + Convulex (0)

Skurcze mięśni (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » gwaltowne skurcze

gwaltowne skurcze

akira, 08-02-2005, 10:00

witam, mam pytaie od czego to moze byc, ostatnimi czasy przed zasnieciem mam jakies takie gwaltowne skurcze, drgawki nie wiem jak to nazwac, przysypiam gdy nagle albo reka albo noga mi podskakuje i wybudzam sie...brak magnezu???

pzdr. akira

Re: gwaltowne skurcze | Knecht Ruprecht, 08-02-2005, 11:42

Ja słyszałem (czy też czytałem w jakiejś mało wiarygodnej gazetce) że to normalne i raczej psychologiczne. Przychodzi pierwszy (taki naprawdę najpierwszy) sen i ten skurcz zwykle ma związek z tym co dzieje się we śnie, np. potknięcie się na schodach. U mnie w każdym razie tak to wygląda.

Wojtek

Użytkownik "akira" napisał w wiadomości news:cu9ri6$pmi$1 [at] sunflower.man.poznan.pl...
witam, mam pytaie od czego to moze byc, ostatnimi czasy przed zasnieciem
mam
jakies takie gwaltowne skurcze, drgawki nie wiem jak to nazwac, przysypiam gdy nagle albo reka albo noga mi podskakuje i wybudzam sie...brak
magnezu???
pzdr. akira

Re: gwaltowne skurcze | Cheater!!!, 08-02-2005, 13:16

Osobnik akira podszywający się pod maila blaneczka18 [at] poczta.onet.pl po ciężkich przejściach naskrobał:

witam, mam pytaie od czego to moze byc, ostatnimi czasy przed zasnieciem mam jakies takie gwaltowne skurcze, drgawki nie wiem jak to nazwac, przysypiam gdy nagle albo reka albo noga mi podskakuje i wybudzam sie...brak magnezu???
bylo na ten temat niedawno. poszukaj w archiwum. To jaknajbardziej normalne

pzdr. akira
Zdraviam!

Pzdr Cheater!!! Nobody Is Perfect, My name Is Nobody

Re: gwaltowne skurcze | Rybak, 08-02-2005, 14:43

Użytkownik "akira" napisał w wiadomości news:cu9ri6$pmi$1 [at] sunflower.man.poznan.pl...
witam, mam pytaie od czego to moze byc, ostatnimi czasy przed zasnieciem
mam
jakies takie gwaltowne skurcze, drgawki nie wiem jak to nazwac,
przysypiam
gdy nagle albo reka albo noga mi podskakuje i wybudzam sie...brak
magnezu???
pzdr. akira

Ja miewalem dokladnie takie "ataki", jak chodzilem jeszcze do szkoly. Wystepowaly nocami tylko po dniu gdy mialem wf, wiec musial byc to skutek zlego rozgrzania miesni przed cwiczeniami.

Re: gwaltowne skurcze | grzesiek, 08-02-2005, 17:36

bylo na ten temat niedawno. poszukaj w archiwum.
A jakich słów kluczowych użyć, żeby go znaleźć? "skurcze", "drgawki", "zaśnięcie"? Też jestem zainteresowany.

www.attac.pl GG:2406828

Re: gwaltowne skurcze | MałGosia, 08-02-2005, 17:50

grzesiek napisał
A jakich słów kluczowych użyć, żeby go znaleźć? "skurcze", "drgawki", "zaśnięcie"?
'drgawki'

Też jestem zainteresowany.
To masz tu link do jednej z dyskusji glinki.com/?l=tjoknq

pozdrawiam Gosia

Re: gwaltowne skurcze | grzesiek, 08-02-2005, 18:11

To masz tu link do jednej z dyskusji glinki.com/?l=tjoknq
Dzięki Gosiu! Teraz już mogę szukać po sieci: "somnolescent starts", "myoclonic jerks" i "hypnic jerks"

Re: gwaltowne skurcze | MałGosia, 08-02-2005, 18:33

grzesiek napisał
Teraz już mogę szukać po sieci: "somnolescent starts", "myoclonic jerks" i "hypnic jerks"
No ale powiedz, po co? :) Po co sie doszukiwac choroby, tym bardziej, ze to nie choroba :))

pozdrawiam Gosia (tez majaca myoclonic jerks)

Re: gwaltowne skurcze | grzesiek, 08-02-2005, 18:48

Po co sie doszukiwac choroby, tym bardziej, ze to nie choroba :))
No, ja się właśnie doszukuję "niechoroby" :-)

Re: gwaltowne skurcze | hyhy, 08-02-2005, 20:08

akira wrote:

pzdr. akira

he he, kiedys, gdy rzucalem palenie zadalem dokladnie to samo pytanie na tej liscie :) Bylo jeszcze kilka innych objawow odstawienia, ale moze do Ciebie nawet nie przyjda :) Jesli objaw ten wystepuje odkad nie palisz, to przejdzie po okolo 2 miesiacach..., jesli mialas to juz wczesniej to pewnie to jest to co opisuja inni.

Re: gwaltowne skurcze | zymla, 08-02-2005, 20:23

Użytkownik "hyhy" napisał w wiadomości news:cuarn6$
he he, kiedys, gdy rzucalem palenie zadalem dokladnie to samo pytanie na tej liscie :) Bylo jeszcze kilka innych objawow odstawienia, ale moze do Ciebie nawet nie przyjda :) Jesli objaw ten wystepuje odkad nie palisz, to przejdzie po okolo 2 miesiacach..., jesli mialas to juz wczesniej to pewnie to jest to co opisuja inni.
no tak moglam to od razu powiazac, bo NIGDY wczesniej nie zdarzalo sie aby konczyny samowolnie do sufitu mi lataly;-)) wiec pewnie to przez rzucanie palnia, boszszsze co za niespodzianki hihi;-))) czego jeszcze ma sie spodziewac;))? pozdr. akira

Re: gwaltowne skurcze | hyhy, 08-02-2005, 20:27

no tak moglam to od razu powiazac, bo NIGDY wczesniej nie zdarzalo sie aby konczyny samowolnie do sufitu mi lataly;-)) wiec pewnie to przez rzucanie palnia, boszszsze co za niespodzianki hihi;-))) czego jeszcze ma sie spodziewac;))? pozdr. akira
No ja jeszcze miewalem przez okolo 2 miesiace 'odplywy'. Na przyklad rozmawiam z kims i nagle ogarnia mnie tak potezne uczucie bezmyslnosci i lenistwa, ze przestaje mowic i tak stoje przez pare sekund gapiac sie przed siebie. Ale tego to juz nikt poza mna nie obserwowal, wiec pewnie mnie przypada wylacznosc na taka jazde :p Ponadto: - Niesamowite wrecz pocenie sie w nocy i podczas populdniowych drzemek - bez koszmarow i stresow, ale po prostu wstawalem caly MOKRY. Przed rzuceniem mi sie nie zdarzalo. Pocenie nie wystepowalo regularnie, raz bylo wszystko ok a raz tak jak opisalem. Nie pale juz ponad 4 miesiace i co prawda rzadziej, ale wciaz zdarza mi sie porzadnie spocic.

Wracajac do tych 'skruczy' - bardzo lubilem to uczucie - przychodzily znikad i byly zajebiscie silne, zaluje ze juz po wszystkim .... ;D

Re: gwaltowne skurcze | hyhy, 08-02-2005, 20:29

Acha, zapomnialem dodac, ze wystepowaly w bardzo duzej liczbie sny o 'zapaleniu papierosa' i to dosc dlugo bo przez jakies 3 miesiace. Budzilem sie potem i chcialo mi sie plakac 'ze znow sie zlamalem', a potem chwila konsternacji i radosc, 'ze to jednak tylko sen' :)

Re: gwaltowne skurcze | akira, 08-02-2005, 20:50

Użytkownik "hyhy" napisał w wiadomości news:cuastf$2of$2 [at] korweta.task.gda.pl...
Acha, zapomnialem dodac, ze wystepowaly w bardzo duzej liczbie sny o 'zapaleniu papierosa' i to dosc dlugo bo przez jakies 3 miesiace. Budzilem sie potem i chcialo mi sie plakac 'ze znow sie zlamalem', a potem chwila konsternacji i radosc, 'ze to jednak tylko sen' :)
haha dzisiaj tez taki mialam, masz racje strasznie realistyczny, tez obudzilam sie z wyrzutami sumienia;) no a z tymi konczynami to nie wiem czy tak fajnie czuje sie jak ta laleczka na sznureczkach ...jakiej tam bylo.. marionetka..ale silne to masz racje ...gdybym wiedziala ze takie atrakcje mnie czekaja zastanowilabym sie dwa razy;-))) obym wytrwala tak dlugo jak ty:))) najbardziej sie boje spotkan towarzyskich i jakiegos pifka przy nich:(((

pzdr. akira

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.