Powiązane leki
(opisy)

Petroselin

Disophrol Retard (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

NeoAfrin (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

Carbosal z czarną jagodą

Nifuroksazyd 200 (Nifuroxazidum)

Carbo Medicinalis (Carbo medicinalis)

DigeZym

Nifuroksazyd Hasco (Nifuroxazidum)

Quecor (Quercus sp.)

Carbo Activ (Carbo medicinalis)

Tagi

usunac pilny kanalowy zyper wizyta zatruc kanal gibas znieczulenie zyperf

Fora dyskusyjne

zobacz Bolący ząb, leczenie kanałowe (1)

zobacz przetoka nad martwym zębem (6)

zobacz narzędzie w kanale (1)

zobacz Usunięcie drenów z uszu (0)

zobacz Ból zęba po leczeniu kanałowym. (50)

zobacz leczenie kanałowe - zatoki (3)

zobacz Leczenie kanałowe (6)

zobacz Ból bezpośrednio po kanałowym (8)

zobacz Ból w po leczeniu kanałowym (2)

zobacz wyrwanie zębów na własną prośbę (8)

zobacz boli mnie gorna szóstka (4)

zobacz Ból ósemki (3)

zobacz Ból w leczonym zębie (8)

zobacz ułamany ząb po zatruciu (3)

zobacz Zatruty ząb (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ból zatrutego zęba

Ból zatrutego zęba

Krzysztof Gibas, 08-02-2005, 22:17

Witam!

Byłem dzisiaj u stomatolog, która rozwierciła mi zęba (górna szóstka), założyła truciznę i powiedziała, że "może trochę poboleć". Powiem tylko, że w życiu nie czułem czegoś takiego. Literalnie zwijałem się z bólu. Oczywiście natychmiast po przyjściu do domu wziąłem środek przeciwbólowy (2x500 mg paracetamolu z kofeiną). Po 3 godzinach ból zelżał, ale teraz (mija czwarta godzina) znowu się nasila. Wziąłem 1 Nurofen Ultrafast (200 mg ibuprofenu).

Czy mogę zrobić coś więcej? Jak długo to potrwa? Czy to jest normalne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrowienia Krzysiek

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Robol, 08-02-2005, 22:27

Użytkownik "Krzysztof Gibas" napisał w wiadomości news:cub6pa.1fs.1 [at] kg.opole.pl...
Witam!

Byłem dzisiaj u stomatolog, która rozwierciła mi zęba (górna szóstka), założyła truciznę i powiedziała, że "może trochę poboleć". Powiem tylko, że w życiu nie czułem czegoś takiego. Literalnie zwijałem się z bólu. Oczywiście natychmiast po przyjściu do domu wziąłem środek przeciwbólowy (2x500 mg paracetamolu z kofeiną). Po 3 godzinach ból zelżał, ale teraz (mija czwarta godzina) znowu się nasila. Wziąłem 1 Nurofen Ultrafast (200 mg ibuprofenu).

Pozdrowienia Krzysiek
Zadzwoń na jakieś pogotowie stomatologiczne i się spytaj. Być może potrzebe byłoby powtórne otworzenie dziury zęba, abyś się nie męczył.

Robol [ale nie lekarz!]

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Rybak, 08-02-2005, 22:30

Użytkownik "Krzysztof Gibas" napisał w wiadomości news:cub6pa.1fs.1 [at] kg.opole.pl...
Witam!

Pozdrowienia Krzysiek
Moj brat mial podobny kiedys problem. Nie wiem, ile to trwalo, ale pamietam ze bolalo go POTWORNIE (mowil tak samo jak Ty, ze "zwijal sie z bolu") , wiec to normalne widac.

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne | Zazula, 08-02-2005, 23:46

Krzysztof Gibas wrote:
Witam! Oczywiście natychmiast po przyjściu do domu wziąłem środek przeciwbólowy (2x500 mg paracetamolu z kofeiną). Po 3 godzinach ból zelżał, ale teraz (mija czwarta godzina) znowu się nasila. Wziąłem 1 Nurofen Ultrafast (200 mg ibuprofenu).
Niedawno mialam wynerwiana dolna szostke. I lekarz przy pierwszym zalozeniu trutki powiedzial zebym NIE brala srodkow przeciwbolowych. Dziwne prawda? Lekarz sprawdzony przez moja rodzine od lat, uratowal zeby ktore inni chcieli wyrywac juz, ale przy tej mojej szosce stracilam do niego zaufanie. Poszlam do niego z bolem szostki, okazalo sie, ze jest prochnica. Po zaplombowaniu zab dalej bolal, wiec wynerwil go. Zab od tygodnia znowy boli. Czy isc jeszcze do niego czy juz do innego stomatologa? Czy to wina leczenia, ze ten zab mnie nadal boli? Czy to nadaje sie do dalszego leczenia czy zab juz do wyrwania? Bardzo to przezywam, gdyz jest to pierwszy moj wynerwiany zab i nei wiem co jest typowe a co nie.

Pozdrawiam Zazula

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Rav, 09-02-2005, 00:53

"Krzysztof Gibas" wrote in message news:cub6pa.1fs.1 [at] kg.opole.pl...
Witam!

Miałem podobnie - po zatruciu zęba po powroci do domu kiedy minęło znieczulenie, zaczął sie straszny ból. Nigdy w życiu żaden ząb tak strasznie mnie nie bolał. Nie mogłem nic robić, skoncentrować się na niczym, myśleć, rozmawiać. Wziąłem proszki i po około godzinie cierpień ból minął. Przed położeniem się spać wziąłem jeszcze jedną porcję proszków i po obudzeniu rano ból już nie wrócił. Ból był z kategorii tych najgorszych, przenikających całe ciało i umysł i nie pozwalających nic robić...

Z tego wnoszę że to chyba normalne. Proponuję w takich sytuacjach wziąć więcej proszków i jak najszybciej iść spać.

Pozdrawiam Rav

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne | Zyper#Findler, 09-02-2005, 02:10

Niedawno mialam wynerwiana dolna szostke.
Chcesz się pozbyć kłopotu? Zdecyduj się na leczenie kanałowe=endodontyczne u fachowca a nie na "wynerwianie", co to za nazwa???

Pozdro ZYperF

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Zyper#Findler, 09-02-2005, 02:12

Samemu nic więcej oprócz brania prochów raczej nie możesz zrobic. Możesz spróbować wygrzebać to z zęba, ale nie wiem czy pomoze. Jak nie minie, koniecznie wizyta u dentysty.

Pozdro ZYperF ps. maiłeś to robione w znieczuleniu?

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne | Rav, 09-02-2005, 11:36

"Zyper#Findler" wrote in message news:cubgsb$17j$1 [at] news.onet.pl...

Chcesz się pozbyć kłopotu? Zdecyduj się na leczenie kanałowe=endodontyczne u fachowca a nie na
Możesz rozwinac temat? Na czym polega ta metoda i czym różni sie od tradycyjnego zatrucia zęba i usunięcia nerwu? Czy jest to taka rzadka metoda, bo w warszawie w bardzo nowoczesnym gabinecie zrobiono mi to metodą tradycyjną...? Czy jest dużo droższa?

Pozdrawiam Rav

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne | Zazula, 09-02-2005, 12:25

Zyper#Findler wrote:
Chcesz się pozbyć kłopotu? Zdecyduj się na leczenie kanałowe=endodontyczne u fachowca a nie na "wynerwianie", co to za nazwa???
Nazwa jak nazwa, nie jestem stomatologiem, zeby zaraz fachowo wszystko nazywac. Dla mnie wynerwianie = usuniecie nerwu. Mialam zatruty nerw, usuniety, wyczyszczono 3 kanaliki, zapelniono je czyms.
Pozdrawiam Zazula

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | karka, 09-02-2005, 16:45

"

normalne to jest .tyle ze u roznych osob w roznym stopniu nasilony jest bol.u niektorych osob nie wystepuja zadne dolegliwosci.najczesciej bol ustepuje po przebudzeniu. radze wziac cos przeciwbolowego.powinno przejsc. na pewno nie dzieje sie nic zlego. a wydlubywanie na pewno nic nie pomoze moze tylko zaszkodzic.i nasilic dolegliwosci bolowe

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne | Zyper#Findler, 09-02-2005, 20:53

Możesz rozwinac temat? Na czym polega ta metoda i czym różni sie od tradycyjnego zatrucia zęba i usunięcia nerwu? Czy jest to taka rzadka metoda, bo w warszawie w bardzo nowoczesnym gabinecie zrobiono mi to metodą tradycyjną...? Czy jest dużo droższa?

poczytaj na www.endodoncja.pl...anie6a.html Dużo droższa :( ale dużo lepsze rokowanie.

Pozdro ZYperF

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Simonto, 09-02-2005, 21:41

Moj brat mial podobny kiedys problem. Nie wiem, ile to trwalo, ale pamietam ze bolalo go POTWORNIE (mowil tak samo jak Ty, ze "zwijal sie z bolu") , wiec to normalne widac.

nie - to nie jest normalne - przy "kiepskich" truciznach to moze pobolewac 3-6 godzin - ale "POBOLEWAC". Cos spieprzyla. Typowym bledem jest wkladanie trucizny na jalowej kulce z waty - to swinstwo gnije sobie w kanale zebowym i dlatego boli - poza tym jesli trucizna nie zadziala to drazni jeszcze zywy zab. Ja bym poszedl do niej nawet w srodku nocy do poprawki. Spieprzyla niech poprawia

Simonto

Re: Ból zatrutego zęba | Krzysztof Gibas, 09-02-2005, 22:38

On Wed, 9 Feb 2005 00:12:05 +0100, "Zyper#Findler" wrote:

ZYperF ps. maiłeś to robione w znieczuleniu?
Niestety, nie. Ale miałem też kiedyś leczenie kanałowe bez znieczulenia i wcale nie czułem czegoś takiego. Po godzinie od wzięcia Ibuprofenu ból ustąpił (ale nie wiem czy dzięki proszkom, czy może samoistnie). Tak jak pisało tu kilka osób rano już nie wrócił.

Wydaje mi się, że największy błąd popełniłem biorąc paracetamol. Wygląda na to, że zaczął on działać dopiero po 3 godzinach, a jego skuteczność była nienajlepsza. W tym czasie nie mogłem wziąć nic innego bo ibuprofenu itp. nie można mieszać z paracetamolem. Tak się składa, że ze względu na chorobę wrzodową zwykle unikam salicylanów i ich pochodnych, ale tym razem powinienem był od razu wziąć ibuprofen.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrowienia Krzysiek

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Michal Jankowski, 10-02-2005, 02:01

Przy okazji, skoro sa tu fachowcy - jak to wlasciwie jest z metodami leczenia kanalowego?

Mialem cos takiego robione w 1976 r. i odbylo sie dokladnie tak, jak tu czytam - zatruwanie, ból lagodzony w domu pigulkami, kolejna wizyta etc.

Ale juz w 2000 r. wszystko odbywalo sie za jednym posiedzeniem bez tej okropnej procedury "zatruwania".

Myslalem, ze nauka poszla z postepem i tej starej metody juz sie nie stosuje, a tu widze, ze jednak tak. Od czego to zalezy?

MJ

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Zyper#Findler, 10-02-2005, 02:47

Myslalem, ze nauka poszla z postepem i tej starej metody juz sie nie stosuje, a tu widze, ze jednak tak. Od czego to zalezy?

Od pieniędzy pacjenta od wiedzy lekarza

ZYperF

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne {długie wyszło} | Basia, 10-02-2005, 09:58

poczytaj na www.endodoncja.pl...anie6a.html Dużo droższa :( ale dużo lepsze rokowanie.

Dzięki za linka. Przecytalam artykuł i ręce mi opadły... dlaczego tak się dzieje?? W przeciętnym gabinecie stomatologicznym lekarz nie daje pacjentowi wyboru metody leczenia, po prostu robi swoje. Jeśli chodzi o "zatruwanie" zębów to wiąże się to z kilkoma wizytami i tez trochę kosztuje. Jaki jest rząd ceny za leczenie kanałowe zęba na jednej wizycie - jeśli można zapytać.

Zajrzałam na listę lekarzy w moim województwie i... znalazłam tam dentystę, u którego leczyłam się wiele lat i w przyapadku leczenia kanałowego też robił to tradycyjnie i na kilku wizytach, może ostatnio mu się zmieniło... Do tego na wizytach kontorlnych mowił że wszystko dobrze, nie ma nic do robienia i skutek był taki, ze jak poszłam do innego lekarza, to tak potem chodziłam co tydzień-dwa przez kilka miesięcy. Mam "ciasne" zęby, często na pierwszy rzut oka nic nie widać, nic nie boli a jednak, poniżej linii dziąsła, miedzy zębami coś się dzieje. Do tego ten lekarz "endodonta" ciągle przyklejał mi koronę, która chyba źle zrobiona co 2-3 miesiące się odklejała i nie widział problemu w samym zebie czy raczje korzeniu do którego korona była mocowana. Ten drugi lekarz skierowal mnie na prześwietlenie i niestety, uznał za pilne usunięcie tego korzenia - po usunięciu wirzchołek korzenia wyglądał jak palemka, własciwie nie było wierzchołka... a mnie nic nie bolało.

Nie wiem jakie są obiektywne ceny usług endodontów, ale ten moj poprzedni lekarz zarabia głownie na Niemcach i dla nich jego usługi są tanie, ale dla Polaków te same ceny są astronowiczne...

pozdrawiam wszystkich Basia

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Michal Jankowski, 10-02-2005, 14:38

"Zyper#Findler" writes:

Od pieniędzy pacjenta
Znaczy - stosuje sie metoda tansza (chociaz bardziej klopotliwa), bo na drozsza pacjenta nie stac, czy stosuje sie metoda drozsza (chociaz bardziej klopotliwa), bo mozna wiecej zarobic? 8-)

od wiedzy lekarza
Ale nie ma jakichs uwarunkowan scisle medycznych, typu "ten rodzaj uszkodzenia zeba mozna leczyc tylko tym sposobem"?

MJ

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne {długie wyszło} | Zyper#Findler, 10-02-2005, 15:30

Jeśli chodzi o "zatruwanie" zębów to wiąże się to z kilkoma wizytami i tez trochę kosztuje. Jaki jest rząd ceny za leczenie kanałowe zęba na jednej wizycie - jeśli można zapytać.

To zależy od ilości kanałów, 100-200zł za kanał zależy gdzie?

Pozdro ZYperF

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Zyper#Findler, 10-02-2005, 15:33

Znaczy - stosuje sie metoda tansza (chociaz bardziej klopotliwa), bo na drozsza pacjenta nie stac, czy stosuje sie metoda drozsza (chociaz bardziej klopotliwa), bo mozna wiecej zarobic? 8-)

Koszt leczenia to tyle i tyle, niektorych na to nie stać i rezygnują i prosza aby zalozyc trucizne na własne ryzyko. Oto mi chodziło

Ale nie ma jakichs uwarunkowan scisle medycznych, typu "ten rodzaj uszkodzenia zeba mozna leczyc tylko tym sposobem"?

Nie ma, chociaż są wskazania (ale nie uwarunkowania ścisłe)

ZYperF

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne | Rav, 11-02-2005, 20:37

"Zyper#Findler" wrote in message news:cufk9v$4ka$1 [at] news.onet.pl...

To zależy od ilości kanałów, 100-200zł za kanał zależy gdzie?
To wcale nie tak drogo - oczywiście jeżeli to sa wszystkie koszty. Ja zapłaciłem za kanałowe leczenie tradycyjna metodą na 3 wizytach: - 40 PLN za opracowanie i zatrucie zęba - 130 PLN za oczyszczenie 3 kanałów - 120 PLN za ostateczne wypełnienie zęba - 60 PLN za znieczulenia (3)

W sumie - 350 PLN za leczenie kanałowe zęba o 3 kanałach.

Pozdrawiam Rav

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Rav, 11-02-2005, 20:38

"Michal Jankowski" wrote in message news:2nsm455oeg.fsf [at] ccfs1.fuw.edu.pl...
Ale juz w 2000 r. wszystko odbywalo sie za jednym posiedzeniem bez tej okropnej procedury "zatruwania".
Moim zdaniem okropna jest nie procedura zatruwania (w końcu nic się nie czuje) tylko oczyszczanie kanałów - prawie zemdlałem z bólu kiedy włozyła mi tą szpilę zbyt głęboko w kanał (porzy znieczuleniu!!!)

Pozdrawiam Rav

Re: Podobne pytanie bylo:Ból zatrutego zęba - pilne {długie wyszło} | Zazula, 12-02-2005, 03:05

Rav wrote:
To wcale nie tak drogo - oczywiście jeżeli to sa wszystkie koszty. Ja zapłaciłem za kanałowe leczenie tradycyjna metodą na 3 wizytach: - 40 PLN za opracowanie i zatrucie zęba - 130 PLN za oczyszczenie 3 kanałów - 120 PLN za ostateczne wypełnienie zęba - 60 PLN za znieczulenia (3)

W sumie - 350 PLN za leczenie kanałowe zęba o 3 kanałach.

U mnie calkiem inaczej sprawa wygladala. Tradycyjne leczenie kanalowe. Najpierw byl bol zeba, znaleziono prochnice, plombowanie - za to placilam normalnie(*). Pozniej bol nie minal to dostalam lekarstwo, za ktore nie placilam. Bol nie ustepowal, zalozono trutke [dwa razy bo przy pierwszym razie od razu wypadla]. Nie placilam. Usuniecie nerwow, wyczyszczenie 3 kanalow, zalozenie leku do kanalow bo jakis stan zapalny pod zebem sie zrobil. Nastepna wizyta dalszy ciag czyszczenia 3 kanalow i wypelnienie ich. Placilam tylko za czyszczenie 3x 50 zl. Za koncowe wypelnienie nie placilam, bo lekarz powiedzial, ze zaplacilam na samym poczatku(*) za plombe.

Pozdrawiam Zazula

Re: Ból zatrutego zęba - pilne | Jacek Tusuńaki, 13-02-2005, 02:52

Krzysztof Gibas napisał(a):

On Wed, 9 Feb 2005 00:12:05 +0100, "Zyper#Findler" wrote:

Niestety, nie. Ale miałem też kiedyś leczenie kanałowe bez znieczulenia i wcale nie czułem czegoś takiego. Po godzinie od wzięcia Ibuprofenu ból ustąpił (ale nie wiem czy dzięki proszkom, czy może samoistnie). Tak jak pisało tu kilka osób rano już nie wrócił.

Wydaje mi się, że największy błąd popełniłem biorąc paracetamol. Wygląda na to, że zaczął on działać dopiero po 3 godzinach, a jego skuteczność była nienajlepsza. W tym czasie nie mogłem wziąć nic innego bo ibuprofenu itp. nie można mieszać z paracetamolem. Tak się składa, że ze względu na chorobę wrzodową zwykle unikam salicylanów i ich pochodnych, ale tym razem powinienem był od razu wziąć ibuprofen.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

1 - zatruć zęba zawsze w znieczuleniu 2 - wypić dopiero po 3 do 4 godzin na przykąłd 2 tabletki ibupronu albo iść na pogotowie i dzdzą zaszczyk pyralginy po 15 minutach ulga

Nie pić tabletek z krzyżykiem ,gardanu i najwiekszego świństwa na świecie veramidu

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Medycyna katastrof chemicznych Medycyna katastrof chemicznych

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Co mi dolega? Co mi dolega?

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami