Powiązane leki
(opisy)

Flucon (Fluorometholoni acetas)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Gałki z propolisem

Taxotere (Docetaxelum)

Bionect Silverspray

Corneregel (Dexpanthenolum)

Solcoseryl (żel do oczu)

Rivel (Ethacridini lactas)

Dermosavit (Retinolum)

Gelclair

Tagi

idiota szyja pien interesowac horner ustac galek oczny uszkodzenie doswiadczenie

Fora dyskusyjne

zobacz BÓL GAŁKI OCZNEJ PRZY DOTYKU (1)

zobacz Ból gałek ocznych (1)

zobacz Rozchodzące się gałki oczne (5)

zobacz Ból prawej gałki ocznej? (1)

zobacz ból gałki ocznej przy patrzeniu w bok (0)

zobacz Konsultant krajowy (0)

zobacz Zez pozorny? (3)

zobacz Ból gałki ocznej (0)

zobacz Wytrzeszcz (2)

zobacz KRWAWIENIE Z OCZU (0)

zobacz Kreski, plamki, kropki przed oczami (2)

zobacz narosty na gałkach ocznych (0)

zobacz BADANIE CIŚNIENIA OCZNEGO U DZIECKA (1)

zobacz Ja to wszystko źle widze (0)

zobacz ból gałki ocznej przy patrzeniu w bok (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Co to jest Zespół Hornera ?

Co to jest Zespół Hornera ?

Jerzy, 13-02-2005, 19:49

Witam. Mam pytanie jak w temacie.Interesuje mnie rowniez co wywoluje w.w. dolegliwosc.

Pozdrawiam Jerzy.

Re: Co to jest Zespół Hornera ? | pestifer, 13-02-2005, 21:37

Użytkownik "Jerzy" napisał w wiadomości news:cuo0nc$ss9$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Witam. Mam pytanie jak w temacie.Interesuje mnie rowniez co wywoluje w.w. dolegliwosc.
zobacz najpierw www.wszytko.tk

Re: Co to jest Zespół Hornera ? | Wojtek G., 13-02-2005, 22:23

Mam pytanie jak w temacie.Interesuje mnie rowniez co wywoluje w.w. dolegliwosc.

Pozdrawiam Jerzy.
Zespol objawow wystepujacy prawie zawsze jednostronnie(zwezenie zrenicy, opadniecie powieki, zapadniecie galki ocznej, zaburzenia potowydzielnicze), powstajacy na skutek uszkodzenia drogi wspolczulnej odruchu zrenicznego na ktorymkolwiek jej odcinku od pnia mozgu do galki ocznej. Z przyczyn najczesciej guzy szczytu pluca, urazy szyi, powiekszenie wezlow chlonnych szyi, jamistosc rdzenia, procesy zapalne, tetniaki t.szyjnych i podobojczykowych, uszkodzenia pnia mozgu, czasem wrodzony.

************** Wojtek

"Jezeli w praktyce medycznej za sprawa doswiadczen ustali sie maksymalny poziom bezpieczenstwa, to szybko znajdzie sie pomyslowy idiota, ktory zaproponuje metode jego przekroczenia. Niczego nie da sie ustrzec przed idiotami, sa niezwykle pomyslowi."

Re: Co to jest Zespół Hornera ? | piotrtr, 13-02-2005, 23:00

Dnia Sun, 13 Feb 2005 17:49:42 +0100, Jerzy napisał(a):

Pozdrawiam Jerzy.
interesujące Cię informacje znajdziesz korzystając z www.google.pl. ciekawy wydał mi się link: www.pfm.pl/u235/navi/199377 - zainteresuj się częścią o guzie Pancoasta.

pozdrawiam, piotr

Re: Co to jest Zespół Hornera ? | Jerzy, 15-02-2005, 20:49

Użytkownik "piotrtr" napisał w wiadomości news:pan.2005.02.13.20.00.00.216476 [at] poczta.fm...
Dnia Sun, 13 Feb 2005 17:49:42 +0100, Jerzy napisał(a):

interesujące Cię informacje znajdziesz korzystając z www.google.pl. ciekawy wydał mi się link: www.pfm.pl/u235/navi/199377 - zainteresuj się częścią o guzie Pancoasta.

pozdrawiam, piotr

Dzieki wszystkim. Pozdrawiam Jerzy Dobrakowski

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Onkologia dla stomatologów Onkologia dla stomatologów

Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich

Schudnąć w trzy tygodnie Schudnąć w trzy tygodnie

Anatomia kliniczna głowy i szyi Anatomia kliniczna głowy i szyi

Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek