Tagi

skrecic powrot chodzic wstawic skokowy naderwac gips porzadny stawa noga

Fora dyskusyjne

zobacz skręcenie i naderwanie więzadeł stawu skokowego (13)

zobacz Sinienie nogi w gipsie, skrecony staw skokowy (3)

zobacz Skręcony staw skokowy (4)

zobacz Skręcenie stawu skokowego (3)

zobacz skręcony staw skokowy (4)

zobacz Skręcenie z naderwaniem stawu skokowego - powikłania. (5)

zobacz staw skokowy (3)

zobacz Skręcenie stawu skokowego - rehabilitacja (3)

zobacz PYTANIA ODNOSNIE SKRECENIA STAWU (7)

zobacz skręciłem staw skokowy (4)

zobacz "DIPROPHOS" A STAW SKOKOWY (6)

zobacz skrecony staw skokowy i naderwane wiezadla (2)

zobacz skręcenie stawu skokowego prawej nogi (2)

zobacz Skręcenie stawu skokowego i nadłamanie kości podudzia (4)

zobacz zwichnięcie stawu skokowego (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » skrecenie stawu skokowego

skrecenie stawu skokowego

Del, 23-02-2005, 16:14

Witam. Mam 34 lata i uprawiam pilke nozna - amatorsko, ale dosyc intensywnie (podchodze do tej kontuzji pod katem powrotu na boisko a nie pod katem powrotu do zwyklego zycia). Piec dni temu podczas grania skrecilem staw skokowy. USG wykazalo uszkodzenie torebki stawowej i mocno ponaciagane wiezadla (chyba obylo sie bez ich naderwania - jezeli juz, to sa naderwane nieznacznie), wiec wyglada to na lekki drugi stopien. Chce to porzadnie zaleczyc, zeby kontuzja nie odnawiala sie po powrocie do gry, wiec praktycznie jestem zdecydowany na gips (tym bardziej, ze tak zasugerowal lekarz). Ale mam dwa pytania: 1. Czy gips musi byc do kolana czy moze byc krotszy? 2. Na jak dlugo trzeba go zalozyc? Z jednej strony slyszy sie, ze tkanki miekkie goja sie przez 6 tygodni, a z drugiej sa lekarze, ktorzy zakladaja gips np. na 2 tygodnie. Czy ktos moglby to wyjasnic? Bede wdzieczny za wszelkie rady, uwagi, komentarz itp. Pozdrawiam Darek

Re: skrecenie stawu skokowego | piotrek, 23-02-2005, 19:35

Witam w odstępie 1roku 2x skręciłem staw skokowy w obu nogach. Za pierwszym razem wstawiłem noge do gipsu za 2 nie. Czas rekonwalescencji bardzo podobny. Przy skręceniu (bez gipsu) chodziłem o 2 kulach bez obciażania chorej ale i tak jest sie dośc mobilnym w porównaniu z gipsem dodatkowo mozna smarować nogę maściami przyspieszającymi gojenie np altacet , nie ma też problemów z myciem. Jednak jeśli nie masz silnej woli żeby nie stwać na chorą noge (już po 7dniach wydaje sie że można już chodzić) lepiej wstawić do gipsu. Jako rehabilitację polecam basen i spraw sobie ortezę. Jeśli kupisz porządna możesz wygodnie i bez strachu o kostkę za 4-5tyg wrocić do gry pozdrawiam Piotrek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Domowe uzdrowisko Domowe uzdrowisko

Jak nie przytyć po rzuceniu palenia Jak nie przytyć po rzuceniu palenia

Rak 50 kroków po poznaniu diagnozy Rak 50 kroków po poznaniu diagnozy

Powrót do życia. O stwardnieniu rozsianym i chorobach nowotworowych inaczej. Powrót do życia. O stwardnieniu rozsianym i chorobach nowotworowych inaczej.