Powiązane leki
(opisy)

Pradaxa (Dabigatran etexilate)

Plavix (Clopidogrelum)

Acenocumarol WZF (Acenocoumarolum)

Ebivol (Nebivololum)

Carder (Clopidogrelum)

Clogrel (Clopidogrelum)

Euclamin (Glibenclamidum)

Exacyl (Acidum tranexamicum)

Fenoratio (Fenofibratum)

Humavit Veno-Var

Tagi

this wykluczyc requested krewa przegladarka found grupa pytajnik ojcostwo server

Fora dyskusyjne

zobacz grupa krwi (15)

zobacz konflikt grupy krwi - ojcostwo. (3)

zobacz To dla mnie bardzo ważne. (0)

zobacz PRZETOCZENIE KRWI (0)

zobacz 0RH + (1)

zobacz INTERPRETACJA WYNIKÓW BADANIA MOCZU (8)

zobacz Okropne samopoczucie (3)

zobacz dlaczego? (4)

zobacz małe czerwone, jakby krwiaczki na skórze (0)

zobacz Kleszcz? (4)

zobacz Wiek kostny (1)

zobacz Tarczyca zdjęcie informacje (0)

zobacz ustalenie daty poczęcia (7)

zobacz nie wiem jak mam mu to powiedziec (7)

zobacz czy jest możliwe zapłodnienie (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Grupa krwi a ojcostwo

Grupa krwi a ojcostwo

pytajnik, 24-02-2005, 12:34

Witajcie. Mam pytanie czy mozna potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo na podstawie grupy krwi. Gdzieś słyszałem że jeśli np. matka ma A rh + a ojciec AB rh + a dziecko np. 0 rh - to taka sytuacja jest niemożliwa. Powyższe zależności to tylko przykład więc nie traktujcie tego wprost. Proszę o odpowiedź czy są takie zależności i możliwie najdokładniejsze wytłumaczenie.

Re: Grupa krwi a ojcostwo | Jolanta Pers, 24-02-2005, 12:17

pytajnik napisał(a):

Witajcie. Mam pytanie czy mozna potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo na podstawie grupy krwi.
Rozumiem, że wklepanie do google'a "dziedziczenie grup krwi" przekracza Twoje możliwości intelektualne?

Czy ta grupa dorobi się wreszcie jakiegoś FAQ?! :-/

JoP

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Grupa krwi a ojcostwo | Robert Pyzel, 24-02-2005, 12:24

W artykule tako rzecze pytajnik :

Witajcie. Mam pytanie czy mozna potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo na podstawie grupy krwi.
Tylko wykluczyć i to w niektórych kombinacjach. Tu masz tabelkę. www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php?" target="_blank">www.zdrowie.med.p.../grupy.php?

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący." Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BezSpamu z adresu)

Re: Grupa krwi a ojcostwo | Mała Mi, 24-02-2005, 13:26

Użytkownik "pytajnik" napisał ...

Mam pytanie czy mozna potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo na podstawie grupy krwi.
Można wykluczyć (w niektórych przypadkach) albo nie wykluczyć. Potwierdzić niespecjalnie - odpowiednia grupa krwi to jeszcze żaden dowód na ojcostwo.

Gdzieś słyszałem że jeśli np. matka ma A rh + a ojciec AB rh + a dziecko np. 0 rh - to taka sytuacja jest niemożliwa.
To prawda.

Proszę o odpowiedź czy są takie zależności i możliwie najdokładniejsze wytłumaczenie.
Temat dosyć obszerny. Google Twoim przyjacielem. :-) Wpisz "genetyka + dziedziczenie", a jeszcze lepiej "dziedziczenie grup krwi".

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: Grupa krwi a ojcostwo | Cathleen, 24-02-2005, 13:27

Thu, 24 Feb 2005 10:34:14 +0100 pytajnik napisał(a):

Mam pytanie czy mozna potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo na podstawie grupy krwi.
Potwierdzić nie, ale czasem wykluczyć. Tu możesz sprawdzić: www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php

www.zdrowie.med.p...dzenie.html

Cathleen GG: 1832817 || ICQ: 345347435 || AQQ: 124895 cathleen.freeserverhost.com/

Re: Grupa krwi a ojcostwo | Baran, 24-02-2005, 15:43

grupy
Tylko wykluczyć i to w niektórych kombinacjach. Tu masz tabelkę. www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php?" target="_blank">www.zdrowie.med.p.../grupy.php?
Która niestety nadal zawiera błąd przy grupach 0 i AB.

Pozdrawiam

Re: Grupa krwi a ojcostwo- kalkulator | Monika, 24-02-2005, 16:00

www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Grupa krwi a ojcostwo | medevacs aka starcom, 25-02-2005, 02:18

Potwierdzić nie, ale czasem wykluczyć. Tu możesz sprawdzić: www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php
Przegladarka zwraca: "Not Found The requested URL /krew/grupy.php was not found on this server."

www.zdrowie.med.p...dzenie.html
Przegladarka zwraca: "Not Found The requested URL /bad_labor/badania/dochodzenie.html was not found on this server."

pozdrawiam medevacs aka starcom //Otwierać! Kolęda! Mamy nakaz!//

Re: Grupa krwi a ojcostwo- kalkulator | medevacs aka starcom, 25-02-2005, 02:19

www.zdrowie.med.pl/krew/grupy.php
Przegladarka zwraca: "Not Found The requested URL /krew/grupy.php was not found on this server."

Re: Grupa krwi a ojcostwo | medevacs aka starcom, 25-02-2005, 02:19

ktora, zacznijmy od tego, ze w ogole nie dziala

Not Found The requested URL /krew/grupy.php was not found on this server.

Re: Grupa krwi a ojcostwo- kalkulator | Tomasz, 25-02-2005, 03:05

no co Ty???? jaką masz przeglądarke??? masz wogóle podłączony internet do komputera? ;)

Re: Grupa krwi a ojcostwo | pytajnik, 25-02-2005, 11:50

Jeśli jest błąd to może wyjaśnisz jak być powinno ?

Użytkownik "Baran" napisał w wiadomości news:cvkiaj$592$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
grupy

Pozdrawiam

Re: Grupa krwi a ojcostwo | Mała Mi, 25-02-2005, 12:27

Użytkownik "pytajnik" napisał ...

Jeśli jest błąd to może wyjaśnisz jak być powinno ?
W tym układzie dziecko nie może mieć grupy 0.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi

Grupa krwi 0 Grupa krwi 0

Grupa krwi A Grupa krwi A

Grupa krwi AB Grupa krwi AB

Grupa krwi B Grupa krwi B