Tagi

kosmetyczka uczulic cisnienie glowa ucisk kregowy pozycja szyjny tetnica parrot

Fora dyskusyjne

zobacz ból tyłu głowy (1)

zobacz kręgosłup szyjny? (4)

zobacz ból głowy (14)

zobacz Doppler tętnic szyjnych i kręgowych u 7- latka (0)

zobacz Rezonans Kregoslupa odc.[C]-szyjnego (1)

zobacz badanie MRI (5)

zobacz MR odc. szyjnego (0)

zobacz Badanie MR kręgosłupa szyjnego (1)

zobacz niewydolność krążeniowa tętnicy podstawno-kręgowej (4)

zobacz wypukłość na szyi (7)

zobacz zwezenie tetnic szyjnych (2)

zobacz Interpretacja rezonansu magnetycznego głowy (1)

zobacz MR głowy, kręgosłupa szyjnego, USG tętnic-interpretacja? (0)

zobacz Guz mózgu? (5)

zobacz Po implantacji szyjnej c6-c7 (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Czy to cisnienie?

Czy to cisnienie?

parrot, 10-03-2005, 11:46

Witam,

Mam 37 lat. Od zawsze mam silne bole glowy przy spadkach cisnienia. To norma. Pomagaja tabletki z kofeina i da sie z tym zyc. Pisze o tym, bo moze ma to jakis zwiazek z niepokojacymi objawami, ktore szczegolnie wczoraj daly mi do myslenia.

Od kilku lat (ok. trzech chyba) przezywam sensacje u fryzjera. Wiem, ze to smieszne, ale przy myciu glowy, koloryzacji, nakladaniu odzywek itp., czyli zawsze wtedy, gdy glowe musze miec dluzej odchylona do tylu robi mi sie slabo i niedobrze. Kiedys o malo nie zemdlala, zrobilam sie blada jak sciana i dlugo dochodzilam do siebie.

Wczoraj bylam po raz pierwszy od stu lat u kosmetyczki. Juz po kilku minutach lezenia na wznak (lezanka nie byla calkiem plaska, ale prawie) zaczal sie koszmar. Znow zrobilo mi sie slabo i pojawily sie mdlosci. Kosmetyczka mogla opuszczac lezanke tylko na kilka chwil i znow ustawiac mnie w pozycji siedzacej, bo coraz gorzej sie czulam.

Po powrocie do pozycji siedzacej nastepowala prawie natychmiastowa poprawa.

Mam problemy z rannym wstawaniem, czesto morzy mnie sen nie do opanowania wczesnym wieczorem. Bywaly okresy, ze padalam na pysk w samo poludnie i zasypialam w pracy.

Lekarze mierza mi cisnienie i zawsze jest ok (twierdza, ze typowo damskie - cokolwiek to znaczy). Zastanawiam sie, czy nie powinni mi zmierzyc cisnienia po kilku minutach lezenia na wznak, ale nie bede im tego proponowac, bo zawsze, gdy kiepsko sie czuje, oni mierza cisnienie, ktore jest w normie, a potem patrza na mnie jak na symulantke :(

Na co zwrocic uwage lekarza podczas wizyty? Moze wczesniej zrobic jakies badania?

A moze po prostu trzeba nauczyc sie z tym zyc?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc parrot

Re: Czy to cisnienie? | RobertSA, 10-03-2005, 15:57

423008f0$0$3209$f69f905 [at] mamut2.aster.pl, parrot :

Lekarze mierza mi cisnienie i zawsze jest ok
Zmierz sobie cisnienie w warunkach domowych, ew. u znajomych. U lekarza u wiekszosci ludzi jest wyzsze, czasem znacznie wyzsze.

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: Czy to cisnienie? | yba, 10-03-2005, 20:43

Użytkownik "parrot" napisał w wiadomości news:423008f0$0$3209$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
Od kilku lat (ok. trzech chyba) przezywam sensacje u fryzjera. Wiem, ze to smieszne, ale przy myciu glowy, koloryzacji, nakladaniu odzywek itp.,
czyli
zawsze wtedy, gdy glowe musze miec dluzej odchylona do tylu robi mi sie slabo i niedobrze.
To mogą być objawy niewydolności tętnic kręgowych. Yba

Re: Czy to cisnienie? | Sealet, 10-03-2005, 23:55

pierwsze co mi przychodzi do głowy po przeczytaniu posta - może to być zwyrodnienie kręgów szyjnych; być może przy odchylaniu głowy do tyłu powstaj ucisk przez kręgi na tętnice kręgowe, które mają swój udział w unaczynieniu mózgu...stąd byłyby te zasłabnięcia i nagła poprawa po zmianie pozycji ;) Sugeruję RTG kręgosłupa szyjnego.

Pozdrawiam Sealet

Re: Czy to cisnienie? | Jacek Tusuński, 13-03-2005, 18:52

yba napisał(a):

Użytkownik "parrot" napisał w wiadomości news:423008f0$0$3209$f69f905 [at] mamut2.aster.pl... czyli

To mogą być objawy niewydolności tętnic kręgowych. Yba

Albo ucisk tetnic kręgowych ,coś o tym słyszałem może to byc też zwężenia tetnicy aorty , sprawy miażdrzycowe , albo sprawy alergiczne uczulenie na coś co jest u kosmetyczki

proszę zrobić coś takiego taką pozycje w domnu

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Czy to cisnienie? | parrot, 14-03-2005, 09:58

Użytkownik "Jacek Tusuński" napisał w wiadomości news:d11r42$76l$1 [at] inews.gazeta.pl...
yba napisał(a):

Albo ucisk tetnic kręgowych ,coś o tym słyszałem może to byc też zwężenia tetnicy aorty , sprawy miażdrzycowe , albo sprawy alergiczne uczulenie na coś co jest u kosmetyczki

proszę zrobić coś takiego taką pozycje w domnu
Uczulenie raczej odpada, bo to sie dzieje zaraz po przyjeciu takiej pozycji, przed zabiegiem (czy to u fryzjera, czy u kosmetyczki) lub np. w trakcie mycia glowy, a na szampon raczej nie jestem uczulona.

Pociwcze w domu i chyba czas do lekarza. Tylko ktorego? Chirurga, ortopedy, kardiologa? Najpierw na pewno RTG, dobrze mysle?

Pozdrawiam parrot

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Chirurgia tętnic i żył obwodowych t. 1, 2 Chirurgia tętnic i żył obwodowych t. 1, 2