Powiązane leki
(opisy)

Tagi

hyperfl angiografia wczesny konsultacja wynik fluoresceinowej wytlumaczyc druz ognisko stainning

Fora dyskusyjne

zobacz Zwyrodnienie żółtej plamki AMD (2)

zobacz Hashimoto a angiografia naczyń mózgowych z użyciem kontrastu (3)

zobacz Proszę o wytłumaczenie wyników (2)

zobacz RM -głowy proszę konsultacje (1)

zobacz CIEMNE PLAMY W POLU WIDZENIA (5)

zobacz kontrolny wynik tomografu (0)

zobacz Przeciwciała ANA-złe wyniki (4)

zobacz Ciąża? (4)

zobacz Cytologia-wyniki (0)

zobacz morfologia- wyniki a powstające siniaki (4)

zobacz MYKOPLAZMA (1)

zobacz diagonoza wyniku MR kolana (0)

zobacz usg tarczycy (2)

zobacz Wynik biopsji (7)

zobacz Ognisko normoechogenne w tarczycy i zmiana lita. (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wynik angiografii fluoresceinowej!!!!! proszę o konsultację

wynik angiografii fluoresceinowej!!!!! proszę o konsultację

Margor, 10-03-2005, 20:10

Witam! jestem studentką medycyny jednak jeszcze okulistyki nie miałam ( piszę w sprawie wyników badań Angiografii Fluoresceinowej, byłabym wdzięczna za radę i informację z jakim schorzeniem mam do czynienia: "W trakcie FLA widoczne są w obszarze plamkowym OL ogniska zlewnej wczesnej hyperFL o typie defektu okienkowego RPE zwiazane z obecnością druzów nieregularnego kształtu (miękkie i zlewne) i przegrupowan RPE. W fazach pózniejszych w obszarze objętym druzami hyperFL narasta - stainning. W OP w plamce 2 ogniska wczesnej hyperFL u góry od dołeczka nie zmieniającej się w czasie odpowiadające druzom (stainning). Bez cech przecieku w FLA. Wn ARM oc utr. Wskazana kontrola okresowa FLA i test Amslera. Proponuję suplementację witaminową." Jest to wynik 52 letniej kobiety- mojej mamy.. Test Amslera zrobiłyśmy razem na stronie internetowej jest dodatni. Lewe oko widzi gorzej, linie są bardziej powyginane. Bardzo zależy nam na konsultacji u najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też kieruję list do Państwa z prośbą o wytłumaczenie na czym polega problem, jakie mogą byc jego przyczyny, oraz najważniejsze gdzie się udać i jak leczyć to schorzenie, ponieważ nie wytlumaczono nam jego istoty. Dziekuję serdecznie za wszelkie informacje,

Re: wynik angiografii fluoresceinowej!!!!! proszę o konsultacj | gsk, 10-03-2005, 21:44

Ja wprawdzie nie pomogę, ale nie mogłam się oprzeć pokusie, żeby odpisać. Nic nie rozumiem. Pozdrawiam G.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka Głodny Anioł. Jak wyleczyłem się z raka

Choroby wieku dziecięcego. Poradnik Choroby wieku dziecięcego. Poradnik

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy

Migrena - praktyczny poradnik Migrena - praktyczny poradnik