Tagi

cieply costam szklanka bakteria utlenic smakolyk plukac godzina woda gardlo

Fora dyskusyjne

zobacz Białe kulki w kryptach migdałów (18)

zobacz Jodyna (7)

zobacz migdały (10)

zobacz czopy ropne w gardle (2)

zobacz Po Antybiotyku -> Czerwone gardło i temp 37 C (1)

zobacz Usunięte migdały a bakterie są nadal (4)

zobacz okropne gardlo (2)

zobacz Gronkowiec złocisty w gardle (3)

zobacz Angina? (2)

zobacz nalot/oddech/przytkany nos - prosze o odpowiedz (13)

zobacz Ostry ból gardła (8)

zobacz ból gardła (3)

zobacz Sluz w gardle (2)

zobacz Częstomocz a Hormony ? (2)

zobacz angina? nic nie pomaga na ból (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » plukanie gardla sola

plukanie gardla sola

etr, 26-03-2005, 17:02

czesc! mam infekcje gardla (i ogolne przeziebienie, ale katar juz przeszedl), gardlo tyz juz nie boli, ale z ogolnego zapalenia cholerstwo roznioslo sie na dziaslo (tam gleboko za 8ka przy gardle)... nie chce isc do lekarza (takie moje postanowienie, btw juz sie konczy, tylko to zapalenie dopieka, nie bedzie mozna sie nacieszyc do konca smakolykami:)) chce sie tylko dowiedziec, czy ta solanka nie zaszkodzi mi na to dzaslo? wczesniej gardlo bylo plukane dodatkowo szalwia, ktora sie skonczyla:) btw - czemu ja sie tak przeziebiam???? :((( rutinoscorbin brany, ubior cieply, i lipa:( moze co do chartowania male zastrzezenia... dobrze, ze sie juz cieplej zrobilo i moze juz sie nie beda chorobska imaly wesolych swiat

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: plukanie gardla sola | Andi, 26-03-2005, 19:07

czesc! mam infekcje gardla (i ogolne przeziebienie, ale katar juz przeszedl),
gardlo
tyz juz nie boli, ale z ogolnego zapalenia cholerstwo roznioslo sie na dziaslo (tam gleboko za 8ka przy gardle)... nie chce isc do lekarza (takie moje postanowienie, btw juz sie konczy,
tylko
to zapalenie dopieka, nie bedzie mozna sie nacieszyc do konca
smakolykami:))
chce sie tylko dowiedziec, czy ta solanka nie zaszkodzi mi na to dzaslo? wczesniej gardlo bylo plukane dodatkowo szalwia, ktora sie skonczyla:) btw - czemu ja sie tak przeziebiam???? :((( rutinoscorbin brany, ubior cieply, i lipa:( moze co do chartowania male zastrzezenia... dobrze, ze sie juz cieplej zrobilo i moze juz sie nie beda chorobska imaly wesolych swiat
Witaj

Mi bardzo dobrze robilo plukanie roztworu wody utlenionej w stosunku 1/2 szklanki cieplej (ale nie goracej) wody przegotowanej i 1-2 lyzek wody utlenionej, tym plukalem gardlo rowniez przy anginie ropnej - dzieki czemu bol przy przelykaniu szybko zanikl (jakies 3-4 godziny). Zazwyczaj plukalem co 4 godziny, kiedys uzywalem szalwi ale jakos mniej mi to pomagalo - tzn dluzej trwal proces leczenia.

Pozdrawiam

Re: plukanie gardla sola | , 26-03-2005, 21:42

soda oczyszczana - plaska lyzeczka na pol szklanki wody. mniej podraznia i costam robi z ph, ze bakterie maja gorzej. mama tak mowi :)

tymsal polecam - szlawia z tymiankiem na alko, w atomizerze ok. 8zl.

pozdrawiam! andrzej wichrowski

---------------------------------------------------------------------- Wszystko o MOTORYZACJI >>> link.interia.pl/f186a

Re: plukanie gardla sola | camel, 26-03-2005, 23:59

mam infekcje gardla (i ogolne przeziebienie, ale katar juz przeszedl), gardlo tyz juz nie boli, ale z ogolnego zapalenia cholerstwo roznioslo sie na dziaslo (tam gleboko za 8ka przy gardle)...
Czesc! mialem cos podobnego i swietnie spisuje sie tu Orofar - nawet reklamowali go kiedys w tv. Lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczny + male miejscowe znieczulenie. Co do uciech przy wielkanocnym stole - moze wez mala dawke panadolu. Na czas wielkanocy i leczenia orofarem nieprzyjemny bol zniknie... pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przewodnik po zdrowym życiu. Twoje zdrowie Przewodnik po zdrowym życiu. Twoje zdrowie

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Karm mnie, jestem twój - niezawodne przepisy na smakołyki dla łasuchów i niejadków Karm mnie, jestem twój - niezawodne przepisy na smakołyki dla łasuchów i niejadków

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Smakołyki prosto z ula dla zdrowia i urody Smakołyki prosto z ula dla zdrowia i urody