Powiązane leki
(opisy)

Serevent (Salmeterolum)

Milukante (Montelukastum natricum)

Singulair (Montelukastum natricum)

Berotec N (Fenoteroli hydrobromidum)

Diffumax Easyhaler (Formoteroli fumaras)

Drimon (Montelukastum natricum)

Eonic (Montelukastum natricum)

Atrovent N (Ipratropii bromidum)

Santaherba

Montest (Montelukastum natricum)

Tagi

przyjmowac grzyb astmatyk standartow dusznosc astma serevent tolerujes miac uboczny

Fora dyskusyjne

astma (2)

astma (13)

astma a przyjmowanie kreatyny (0)

Silny ból głowy (1)

astma oskrzelowa i zmiana lekow (1)

Niepokojąco gruby brzuch (10)

czy to astma? (4)

Pomoc dla Alergików i Astmatyków . (0)

Grzyb plesniowy (5)

Czerwone gardło (15)

Astma? (0)

wydzielina z zatok w tchawicy i oskrzelach?? (2)

Świszczący oddech, chrypka. (10)

alergia na grzyby plesniowe (3)

Homeopatia a przeziebienie ? (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Pytanie dotyczące leczenia astmy.

Pytanie dotyczące leczenia astmy.

Jarosław Grzyb, 28-03-2005, 01:06

Witam, mam pytanie. Na astmę choruję od prawie roku, a leczenie rozpoczęło się dość poźno (lekaże do tej pory nie wiedzą, co ją powoduje lub ew. na co mam alergię, ale to jest nieważne). Leczony jestem Dyskami : Serevent (50ug), Flixotide (50ug) oraz Atrovent N (20ug). W internecie spotkałem się z twierdzeniami, że Serevent, zawierający salmeterlum powoduje fatalne skutki uboczne (stwierdzono i udowodniono zgodny u astmatyków biorących ten lek).

Oto kilka oficjalnych źródeł (a nie pogłosek) niestety w języku angielskim: www.fda.gov/bbs/t...S01192.html www.fda.gov/medwa...erevent.htm

Byłnym bardzo wdzięczny, za wasze opinie, być może opserwacje po dłuższym leczeniu tymi (lub którymś z tych) lekami. Może mieliście z nimi już jakąś komplikację (ja mimo leczenia nadal czasami mam duszności, czy to znaczy, że muszę iść do lekaża po zwiększenie dawek, czy może to normalne?). Prosił bym także o jakieś informacje, dotyczące sprawdzonych wi bezpiecznych metod leczenia astmy. Może ktoś chory pochwali się jakie bierze leki i jak one mu pomagają ?

-- Jarosław Grzyb Zapraszam na octopian.webkonto.us

Re: Pytanie dotyczące leczenia astmy. | DZ, 28-03-2005, 19:21

czesc.
(lekaże do tej pory nie wiedzą, co ją powoduje lub ew. na co mam alergię, ).
w malej czesc przypadkow astma wcale nie ma podloza alergicznego.

Leczony jestem Dyskami : Serevent (50ug),
Flixotide (50ug) oraz Atrovent N (20ug).
tzn ze jestes leczony wg obecne uznanych standartow.

jezeli chodzi o dzialania uboczne, to oczywiscie kazdy lek moze je miec. najczestsze dzialania uboczne obserwowane w czasie przyjmowania salmeterolu sa chrypka, ew zwiazane z wspolistniejacym uczuleniu na mleko krowie (nosnikem jest laktoza) czasamy te wynikajace z wplywu na rec beta w sercu. nieprzyczytalem nie moge wypowiedziec sie co do tych linkow o ktorych mowis bo jeszcze je nie przeczytalem ale na przykaldzie chociazby mojego syna (teraz 6 lat) ktory od 4 lat leczy sie na astme- nie zaobserwowalem zadnych dzialan nieporzadanych.

istota twojej choroby- co pewnie juz wiesz, jest przewlekly proces zapalny oskrzeli, zwiazany z ich nadreaktywnoscia. wedle obowiazujacych obecnie standartow leczenie astmy wymaga podawanie (w zaleznosci od ciezkosci choroby) 1-sterydow wziewnych. 2)beta2 mimetyki itd itd. jedynie PRAWIDLOWE leczenie i kontrola astmy moze zapobiec poznym powiklaniom astmy- remodelingowi (przebudowie oskrzeli/pluc bedacej wynikem wlasnie procesu zapalnego).

tzn- jezeli masz astme, jezeli dobrze tolerujes leki- to je przyjmuj dalej. jezeli zle tolerujes leki skontaktuj sie z lekarzem razem ustalicie jakie preparaty bedzies przyjmowal.

D.Z.

Re: Pytanie dotyczące leczenia astmy. | Joa, 28-03-2005, 20:58

Jarosław Grzyb napisał(a):

W internecie spotkałem się z twierdzeniami, że Serevent, zawierający salmeterlum powoduje fatalne skutki uboczne (stwierdzono i udowodniono zgodny u astmatyków biorących ten lek).
Witaj :)

Zaręczam, że na rynku nie ma bezpieczniejszego leku na astmę niż Serevent. Choruję na astmę od 20 lat. Wcześniej przyjmowałam Berotec, Aminofilinę 350 retard i inne (antyalergiczne), których nazwy nie pamiętam. Po w/w lekach- to dopiero miałbyś "jazdę"... taką jak miałam ja i wielu innych astmatyków: nagminne trzęsienie rąk, drżenie mięśni. Pamiętam, że zawsze wyglądałam, jak małoletni alkoholik :))) Serevent odmienił moje życie. Nie narzekaj proszę i nie obawiaj się, bo Twój lekarz chce dla Ciebie jak najlepiej. W przypadkach nagłego napadu astmy najlepiej działa Ventolin. Zaufaj swojemu lekarzowi :))) Życzę Ci dużo, dużo zdrówka i pamiętaj, że astma to jeszcze nie tragedia. Przy tak rozwiniętej medycynie i tak dobrych lekarzach jakich mamy, nic Ci nie grozi. Z astmą można w dzisiejszych czasach żyć w miarę normalnie.

Pozdr Joanna

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Pytanie dotyczące leczenia astmy. | Jarosław Grzyb, 29-03-2005, 00:51

Użytkownik "DZ" napisał w wiadomości news:42482011$0$1439$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...
czesc. w malej czesc przypadkow astma wcale nie ma podloza alergicznego.

Leczony jestem Dyskami : Serevent (50ug), tzn ze jestes leczony wg obecne uznanych standartow.

jezeli chodzi o dzialania uboczne, to oczywiscie kazdy lek moze je miec. najczestsze dzialania uboczne obserwowane w czasie przyjmowania salmeterolu sa chrypka, ew zwiazane z wspolistniejacym uczuleniu na mleko krowie (nosnikem jest laktoza) czasamy te wynikajace z wplywu na rec beta w sercu. nieprzyczytalem nie moge wypowiedziec sie co do tych linkow o ktorych mowis bo jeszcze je nie przeczytalem ale na przykaldzie chociazby mojego syna (teraz 6 lat) ktory od 4 lat leczy sie na astme- nie zaobserwowalem zadnych dzialan nieporzadanych.

istota twojej choroby- co pewnie juz wiesz, jest przewlekly proces zapalny oskrzeli, zwiazany z ich nadreaktywnoscia. wedle obowiazujacych obecnie standartow leczenie astmy wymaga podawanie (w zaleznosci od ciezkosci choroby) 1-sterydow wziewnych. 2)beta2 mimetyki itd itd. jedynie PRAWIDLOWE leczenie i kontrola astmy moze zapobiec poznym powiklaniom astmy- remodelingowi (przebudowie oskrzeli/pluc bedacej wynikem wlasnie procesu zapalnego).

tzn- jezeli masz astme, jezeli dobrze tolerujes leki- to je przyjmuj dalej. jezeli zle tolerujes leki skontaktuj sie z lekarzem razem ustalicie jakie preparaty bedzies przyjmowal.

D.Z.

Dziękuję za opinię. W sumie w obydwu tekstach jest wyraźnie napisane, że nieleczenie astmy jest dużo gorsze niż efekty uboczne.

Re: Pytanie dotyczące leczenia astmy. | Jarosław Grzyb, 29-03-2005, 00:55

Użytkownik "Joa" napisał w wiadomości news:d29k5b$cmb$1 [at] inews.gazeta.pl...
Jarosław Grzyb napisał(a):

Witaj :)

Zaręczam, że na rynku nie ma bezpieczniejszego leku na astmę niż Serevent. Choruję na astmę od 20 lat. Wcześniej przyjmowałam Berotec, Aminofilinę 350 retard i inne (antyalergiczne), których nazwy nie pamiętam. Po w/w lekach- to dopiero miałbyś "jazdę"... taką jak miałam ja i wielu innych astmatyków: nagminne trzęsienie rąk, drżenie mięśni. Pamiętam, że zawsze wyglądałam, jak małoletni alkoholik :))) Serevent odmienił moje życie. Nie narzekaj proszę i nie obawiaj się, bo Twój lekarz chce dla Ciebie jak najlepiej. W przypadkach nagłego napadu astmy najlepiej działa Ventolin. Zaufaj swojemu lekarzowi :))) Życzę Ci dużo, dużo zdrówka i pamiętaj, że astma to jeszcze nie tragedia. Przy tak rozwiniętej medycynie i tak dobrych lekarzach jakich mamy, nic Ci nie grozi. Z astmą można w dzisiejszych czasach żyć w miarę normalnie.

Pozdr Joanna

Dzięki. Skoro tak faktycznie odczuwasz, to będę Ci wierzył.

Ale dziwi mie coś - nie mam przepisanego Ventolinu, tylko Atrovent - czy ktoś wie, czy to są zamienniki ?? Bo jednak jak mam napad duszności, to nawet wziew nie pomaga (tzn pomaga po pewnym czasie).

I jeszcze, czy duszności da się w pełni wyleczyć, czy zawsze będzie za mną takie "widmo" (dalej jakoś raz dziennie zdarza mnie się je odczuwać, choć już nie tak intensywne, to jednak dalej duszności) ?

-- Jarosław Grzyb Zapraszam na octopian.webkonto.us

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Wielka interna. Kardiologia - część 1 z elementami angiologii Wielka interna. Kardiologia - część 1 z elementami angiologii

Małe cuda codzienności Małe cuda codzienności