Powiązane leki
(opisy)

Ferrum Lek (Ferri hydroxidum polymaltosum)

Tagi

procek krwinka hemoglobina objetosc sredni morfologia czerwona skrot mchc parametr

Fora dyskusyjne

zobacz Proszę o analizę badań. Ważne.. (5)

zobacz prosze o pomoc w diagnozie (1)

zobacz wyniki morfologii (17)

zobacz Czy to anemia? (1)

zobacz morfologia - interpreracja wyników (24)

zobacz wyniki badań krwi (4)

zobacz wyniki krwi, prośba o interpretację (4)

zobacz Wyniki moczu i krwi. (18)

zobacz Odczyt wyników (1)

zobacz badanie krwi (1)

zobacz Morfologia (5)

zobacz Interpretacja wyników morfologii (8)

zobacz niski poziom leukocytów (1)

zobacz niski poziom erytrocytow (2)

zobacz Proszęo interpretację wyników (0)

Morfologia :/

P., 30-03-2005, 15:48

Witam

Nie wiem, czy dobrze trafilem...chce odczytac wyniki z morfologii, ale nie wiem, co oznaczaja poszczegolne skroty. Moze jest jakas strona o tym ?

Sorry, jezeli bylo, lub NTG.

Pozdrawiam cala grupe.

P. radomiak [at] o2.pl

Re: Morfologia :) | Monika, 30-03-2005, 20:03

www.majkowscy.neo.../normy.html

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Morfologia :/ | Procki, 30-03-2005, 21:34

P. wrote:

Witam

Nie wiem, czy dobrze trafilem...chce odczytac wyniki z morfologii, ale nie wiem, co oznaczaja poszczegolne skroty. Moze jest jakas strona o tym ?

Sorry, jezeli bylo, lub NTG.

Pozdrawiam cala grupe.

P. radomiak [at] o2.pl
Dla różnych parametrów bywają różne skróty, ale spróbuję Ci to mniej więcej opisać:

L (albo WBC) - liczba krwinek białych w tym: L (ew. limf.) - limfocyty G - granulocyty (tu ew. moga być jeszcze E - eozynofile, B - bazofile, N - neutrofile; albo "segmenty") M - monocyty/makrofagi (te wskaźniki często są podawane i w liczbach bezwzględnych i w procentach) E (albo RBC) - liczba krwinek czerwonych parametry krwinek czerwonych: MCV - średnia objętość krwinki MCH - średnia zawartość hemoglobiny w krwince MCHC - średnie stężenie hemoglobiny w krwince Ht (ew. Hct) - hematokryt Hb - poziom hemoglobiny we krwi Plt - ilość płytek krwi

Może być także wyszczególniony RDW (wskaźnik zróżnicowania objętości krwinek czerwonych) i objętość płytek krwi.

Jeśli jakiś parametr jest poza przedziałem normy, znajduje się przy nim na ogół albo strzałka (w górę jeśli jest za wysoki, w dół - jeśli za niski) albo skrót (odpowiednio: HI lub LO).

Mam nadzieję, że choć część rzeczy to wyjaśnia.

Pozdrawiam,

Procki

Re: Morfologia :/ | P., 30-03-2005, 21:52

Użytkownik "Procki" napisał w wiadomości news:d2enuc$lfg$1 [at] inews.gazeta.pl...
P. wrote:

Dla różnych parametrów bywają różne skróty, ale spróbuję Ci to mniej więcej opisać:

L (albo WBC) - liczba krwinek białych w tym: L (ew. limf.) - limfocyty G - granulocyty (tu ew. moga być jeszcze E - eozynofile, B - bazofile, N - neutrofile; albo "segmenty") M - monocyty/makrofagi (te wskaźniki często są podawane i w liczbach bezwzględnych i w procentach) E (albo RBC) - liczba krwinek czerwonych parametry krwinek czerwonych: MCV - średnia objętość krwinki MCH - średnia zawartość hemoglobiny w krwince MCHC - średnie stężenie hemoglobiny w krwince Ht (ew. Hct) - hematokryt Hb - poziom hemoglobiny we krwi Plt - ilość płytek krwi

Może być także wyszczególniony RDW (wskaźnik zróżnicowania objętości krwinek czerwonych) i objętość płytek krwi.

Jeśli jakiś parametr jest poza przedziałem normy, znajduje się przy nim na ogół albo strzałka (w górę jeśli jest za wysoki, w dół - jeśli za niski) albo skrót (odpowiednio: HI lub LO).

Mam nadzieję, że choć część rzeczy to wyjaśnia.

Pozdrawiam,

Procki
Serdecznie dziekuje.

Tam sa takie parametry: WBC, NEU, LYM, MONO, EOS, BASO, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW, PLT, MPV i jakies 4 wykresy: 1 - size/complexity, 2 - depol/orthogonal, 3- RBC, 4 - PLT.

Przy zadnym nie ma zadnych strzalek. Kiedys robilem pdobne, ponoc przy zlych wartosciach sa podkreslenia.

Specimen ID - moe to nazwa tego sprzetu, moze po tym latwiej cos znalezc...?

Dziekuje z gory za jakies info.

P. radomiak [at] o2.pl

Re: Morfologia :) | P., 30-03-2005, 22:35

Użytkownik "Monika" napisał w wiadomości news:d2epl6$17k$1 [at] inews.gazeta.pl...
www.majkowscy.neo.../normy.html

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl/usenet/
Dzieki, ale ja juz nie maluszek ;)

P.

Re: Morfologia :/ | Procki, 31-03-2005, 06:10

P. wrote:

Specimen ID - moe to nazwa tego sprzetu, moze po tym latwiej cos znalezc...?

Specimen ID to numer identyfikacyjny próbki, czyli w tym przypadku - twój.

Dziekuje z gory za jakies info.

Wyniki możesz ocenić według tabel na stronie, do której link podała Monika.

Pozdrawiam,

Procki

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.