Powiązane leki
(opisy)

Feminavil (tabletki)

Vitacon (tabletki) (Phytomenadionum)

Klimax

Menoplant soy-a 40 Plus

Menostop Plus

Soja A+E

Prenatal ProBaby Woman+Man

Azalia (Desogestrelum)

Cerazette (Desogestrelum)

Lesine (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Tagi

tabletka lunac pigulka kobieta ginekolog okres dziecko myslec ciaza krwawic

Fora dyskusyjne

zobacz Duphaston - kiedy pojawi się miesiączka? (32)

zobacz Tabletki antykoncepcyjne a epilepsja (2)

zobacz Tabletki antykoncepcyjna a dlugosc okresu. (1)

zobacz Tabletki anty (12)

zobacz bolesne miesiaczki (2)

zobacz YASMIN (5)

zobacz Cilest (3)

zobacz dziwny sluz (12)

zobacz brak miesiaczki (25)

zobacz Jaką antykoncepcje stosuje ginekolog (4)

zobacz Cykle 2 tygodniowe (7)

zobacz tabletki anty a ciąża (3)

zobacz zawsze regularne cykle a tu nagle (7)

zobacz Bąbelki miedzy jajnikami (16)

zobacz pigułki plus plamienie (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » ..objawy ciazy..

..objawy ciazy..

Dorcia, 04-04-2005, 00:08

chcialabym, zeby ktos mi wyjasnil jedna swestie zwiazana z miesiaczka podczas ciazy....Gdy dojdzie do zaplodnienia, to kobieta odrazu w 2 tyg po tym zdarzeniu nie dostaje miesiaczki? Bo nie raz kobiety ida do ginekologa i dowiaduja sie, ze sa w 2, albo 3 miesiacu ciazy. To do tej pory mialy jeszcze krwawienia? Czy jak...sama juz nie rozumiem..Czy jest to mozliwe, ze do tej pory nic nie zauwazyly? Z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

Re: ..objawy ciazy.. | pamana, 04-04-2005, 10:15

chcialabym, zeby ktos mi wyjasnil jedna swestie zwiazana z miesiaczka podczas ciazy....Gdy dojdzie do zaplodnienia, to kobieta odrazu w 2 tyg po tym zdarzeniu nie dostaje miesiaczki? Bo nie raz kobiety ida do ginekologa i dowiaduja sie, ze sa w 2, albo 3 miesiacu ciazy. To do tej pory mialy jeszcze krwawienia? Czy jak...sama juz nie rozumiem..Czy jest to mozliwe, ze do tej pory nic nie zauwazyly?
istnieja kobiety które dowiaduja sie o ciazy w 5 miesiacu pomimo tego z enie mja okresu.wszytsko zalezy od organizmu i ew. obserwacji ciala. bywa ze wystepuje krwawienie itp ale bardzo rzadko. p.

Re: ..objawy ciazy.. | La Luna, 04-04-2005, 17:51

Pewnego wieczoru Mon, 04 Apr 2005 08:15:48 +0200 wiedźmin zdziwił się nieco, gdy strzyga która wyskoczyła na niego z pl.sci.medycyna zamiast rzucić mu się do gardła, dygnęła, przedstawiła się jako pamana, a następnie wyśpiewała przytupując wdzięcznie:

istnieja kobiety które dowiaduja sie o ciazy w 5 miesiacu pomimo tego z enie mja okresu.wszytsko zalezy od organizmu i ew. obserwacji ciala.
Moja kolezanka dowiedziala sie w 6 miesiacu - bo bolaly ja plecy i lekarz wyslala ja na przeswietlenie. A na zdjeciu - suprise ;) Dziewczyna brala pigulki a wiec brak okresu ja nie dziwil, brzuch miala praktycznie normalny do bodajze 8 miesiaca, ciazy sie nie spodziewala, wiec ewentualne ruchy plodu traktowala jako wzdecie - no i wyszlo jak wyszlo ;)

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Mockałło republika.pl/kocia_stronka/ Odpisując na priv, wytnij USUN_TO z adresu.

Re: ..objawy ciazy.. | Anetta, 04-04-2005, 18:11

8 miesiaca, ciazy sie nie spodziewala, wiec
ewentualne ruchy plodu traktowala jako wzdecie - no i wyszlo jak wyszlo ;)

jakoś nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak brykające w brzuchu maleństwo można pomylić ze wzdęciami ;)

Re: ..objawy ciazy.. | Michał, 04-04-2005, 18:33

La Luna wrote: [...]
Dziewczyna brala pigulki a wiec brak okresu ja nie dziwil
[...]

To gdy się bierze pigułki to nie ma okresu? Z tego co wiem to okres raczej jest, tyle że może być miej obfity, mniej bolesny... No chyba że pigułki bierze się non stop, wtedy można sobie okres przesunąć. Coś ta koleżanka słabo wyedukowana ;-)

Pozdrawiam, Michał www.zbrodnia.killer.radom.net gg - 1094409

Re: ..objawy ciazy.. | Dunia, 04-04-2005, 18:40

Michał wrote:

To gdy się bierze pigułki to nie ma okresu?
Dosc czesto tak wlasnie jest.

Coś ta koleżanka słabo wyedukowana ;-)
Ty rowniez.

D.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=91&w=19648544

Re: ..objawy ciazy.. | Iwona_s, 04-04-2005, 19:00

Użytkownik "La Luna" napisał w wiadomości
Moja kolezanka dowiedziala sie w 6 miesiacu -
Moja znajoma ok.siodmego m-ca. Dziwi mnie to do dzis, ale byla zawsze otyla i ani ona, maz, ani nikt z otoczenia nie zauwazyl u niej zadnej zmiany. Za to twierdzi, ze chodzila tylko 2 m-ce w ciazy:)

bo bolaly ja plecy i lekarz wyslala ja na przeswietlenie. A na zdjeciu - suprise ;)
To juz mnie przerazilo...znaczy sie przeswietlenie ciezarnej. Rozumiem, ze nikt nie wiedzial, ale...
Pozdrawiam Iwona / Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać / Cyceron

Re: ..objawy ciazy.. | tHe mRuWa, 04-04-2005, 20:50

Użytkownik "La Luna" napisał w wiadomości news:rgsczpxi4l9u$.ky7b27ouftkz$.dlg [at] 40tude.net...

Dziewczyna brala pigulki a wiec brak okresu ja nie dziwil, brzuch miala
brala pigulki w czasie ciazy?? nie zaszkodzilo to dziecku?? zreszta "okres" przeciez powinien sie pojawiac co 4tygodnie
gg

Re: ..objawy ciazy.. | Zazula, 04-04-2005, 21:19

Iwona_s wrote:
Użytkownik "La Luna" napisał w wiadomości

Moja znajoma ok.siodmego m-ca. Dziwi mnie to do dzis, ale byla zawsze otyla i ani ona, maz, ani nikt z otoczenia nie zauwazyl u niej zadnej zmiany. Za to twierdzi, ze chodzila tylko 2 m-ce w ciazy:)
Kolezanka z pracy mojej siostry zostala niedawno odwieziona pogotowiem do szpitala bo caly dzien miala bole brzucha i glowy i ogolnie byla w takim stanie ze nie mogla pracowac. Okazalo sie, ze rodzi. Kobieta o tuszy ponad 100 kg, nie zauwazyla wielkiej zmiany wagi, myslala, ze troche przytyla. Caly czas zazywala tabletki. Co gorsza, dziecko bylo z partnerem z ktorym sie rozstala pol roku wczesniej, a juz miala nowego :/

Pozdrawiam Zazula

Re: ..objawy ciazy.. | skapula, 04-04-2005, 21:19

brala pigulki w czasie ciazy?? nie zaszkodzilo to dziecku??
Pigułki jak pigułki, ale RTG kobiecie w ciąży???

Re: ..objawy ciazy.. | tHe mRuWa, 04-04-2005, 21:37

Użytkownik "Zazula" napisał w wiadomości news:d2rstp$s40$1 [at] inews.gazeta.pl...

Kolezanka z pracy mojej siostry zostala niedawno odwieziona pogotowiem do szpitala bo caly dzien miala bole brzucha i glowy i ogolnie byla w takim stanie ze nie mogla pracowac. Okazalo sie, ze rodzi. Kobieta o tuszy ponad 100 kg, nie zauwazyla wielkiej zmiany wagi, myslala, ze troche przytyla. Caly czas zazywala tabletki. Co gorsza, dziecko bylo z partnerem z ktorym sie rozstala pol roku wczesniej, a juz miala nowego :/
no, no historia jak z brazylijskiego serialu i co bylo dalej??:)
gg

Re: ..objawy ciazy.. | Michał, 04-04-2005, 21:59

Dunia wrote:

Dosc czesto tak wlasnie jest.
To może my się nie rozumiemy. Czytałem kilka ulotek informacyjnych i nigdzie nie było napisane że podczas brania pigułek znikną comiesięczne krwawienia. Nawet na stronie Schering Polska nic o tym nie piszą.

Pozdrawiam, Michał www.zbrodnia.killer.radom.net gg - 1094409

Re: ..objawy ciazy.. | Zazula, 04-04-2005, 21:59

tHe mRuWa wrote:
Użytkownik "Zazula" napisał w wiadomości news:d2rstp$s40$1 [at] inews.gazeta.pl...

no, no historia jak z brazylijskiego serialu i co bylo dalej??:)
Obecny partner jak najbardziej cieszy sie z dziecka i traktuje jak swoje. Tyle wiem co bylo dalej.

Pozdrawiam Zazula

Re: ..objawy ciazy.. | tHe mRuWa, 04-04-2005, 22:06

Użytkownik "Michał" napisał w wiadomości news:d2rvk0$6d8$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

To może my się nie rozumiemy. Czytałem kilka ulotek informacyjnych i nigdzie nie było napisane że podczas brania pigułek znikną comiesięczne krwawienia. Nawet na stronie Schering Polska nic o tym nie piszą.
dokladnie, a wrecz jest to powod zeby zglosic sie do lekarza natychmiast
gg

Re: ..objawy ciazy.. | UlaD, 04-04-2005, 22:32

Użytkownik "tHe mRuWa" napisał w wiadomości news:d2s6o6.3n0.1 [at] tHe.mRuWa...

dokladnie, a wrecz jest to powod zeby zglosic sie do lekarza natychmiast

Jeszcze zalezy jakie pigulki. Biorac takie cerazzette mozna nie miec wcale miesiaczek, przez rok i dłuzej.

pozdrawiam - Ula

Re: ..objawy ciazy.. | Ania, 04-04-2005, 22:38

skapula wrote:

Jak RTG był modny, to lekarze robili swoim żonom, żeby sprawdzić ułożenie płodu. W sklepach z obuwiem instalowano aparaty, żeby sprawdzić czy stopa dziecka dobrze sie układa w bucie. Oczywiście wszystko w Ameryce. Niektórzy ludzie, którzy to przechodzili, jeszcze żyją.

Ania

Re: ..objawy ciazy.. | Rav4, 04-04-2005, 22:40

Dokładnie!!! Jak tylko się przeziębię albo po prostu źle się czuję z niewiadomych przyczyn np. osłabienie, zawroty głowy etc. to internista pierwsze pytanie jakie mi zadaje to czy byłam u ginekologa, jesli nie to mam się zgłosić po wizycie u ginekologa, aby wykluczyć ciążę i nie podawać bezmyslnie anybiotyków lub kierować na prześwietlenia.

pozdr

Rav4

Re: ..objawy ciazy.. | Gabriel, 04-04-2005, 22:49

Pigułki wydają mi sie bardziej grozne dla płodu niz jednorazowe przeswietlenie RTG.

Re: ..objawy ciazy.. | Dunia, 05-04-2005, 10:15

Michał wrote:

Bo jak sie czyta tylko kolorowe ulotki ;) Serio, serio, to sie zdarza, niektore kobiety tak reaguja. Oczywiscie, ze sprawe musi skontrolowac lekarz, ale zupelny zanik miesiaczki jest calkiem normalny, choc niezbyt czesty afaik.

D.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=91&w=19648544

Re: ..objawy ciazy.. | Cathleen, 05-04-2005, 11:37

Dnia Mon, 4 Apr 2005 19:19:03 +0200, Zazula napisał(a):

Kolezanka z pracy mojej siostry zostala niedawno odwieziona pogotowiem do szpitala bo caly dzien miala bole brzucha i glowy i ogolnie byla w takim stanie ze nie mogla pracowac. Okazalo sie, ze rodzi. Kobieta o tuszy ponad 100 kg, nie zauwazyla wielkiej zmiany wagi, myslala, ze troche przytyla. Caly czas zazywala tabletki.
To nie wiedziała, że tak duża waga wpływa osłabiająco na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Cathleen GG: 1832817 || ICQ: 345347435 || AQQ: 124895 cathleen.freeserverhost.com/

Re: ..objawy ciazy.. | PaulinaW, 05-04-2005, 12:21

Cathleen wrote:

To nie wiedziała, że tak duża waga wpływa osłabiająco na działanie tabletek antykoncepcyjnych?
Poważnie, a dlaczego? Jak to działa?

Paulina (zainteresowana nieosobiście ;))

Re: ..objawy ciazy.. | Zazula, 05-04-2005, 13:45

Cathleen wrote:

Nie mam pojecia co ona myslala. Ja osobiscie uwazam ze kit wszystkim wciska, ze nie wiedziala. Ale z drugiej strony jesli jest sie nastawionym, ze nie planuje sie dziecka i w tym kierunku zazywa sie antykoncepcyjne tabletki, to wszelkie sygnaly mozna ignorowac. Ale jakie szkody mozna nieswiadomie zrobic wtedy swojemu dziecku, az strach myslec.

Pozdrawiam Zazula

Re: ..objawy ciazy.. | Cathleen, 05-04-2005, 13:59

Dnia Tue, 5 Apr 2005 10:21:16 +0200, PaulinaW napisał(a):

Cathleen wrote:

Poważnie, a dlaczego? Jak to działa?
www.zdrowie.med.p...tml?id=5879

Cathleen GG: 1832817 || ICQ: 345347435 || AQQ: 124895 cathleen.freeserverhost.com/

Re: ..objawy ciazy.. | Kruszyzna, 05-04-2005, 20:00

Pewnego pięknego dnia, a był(a) to wtorek, 5 kwietnia 2005 08:15 użytkownik Dunia, sącząc kawkę, wyklepał:

Bo jak sie czyta tylko kolorowe ulotki ;) Serio, serio, to sie zdarza, niektore kobiety tak reaguja. Oczywiscie, ze sprawe musi skontrolowac lekarz, ale zupelny zanik miesiaczki jest calkiem normalny, choc niezbyt czesty afaik.
No i zależy, jak się bierze takie tabletki. Jeśli kilka opakowań pod rząd, bez robienia tygodniowej przerwy pomiędzy opakowaniami (czasem komuś zależy na tak długim braku krwawień), to oczywiście miesiączki nie ma wcale.

Krusz. tu też mnie przyniosło. I co ja robię tu... :)
Kruszyna #GG 3084947 "Primum non stresere..."

Re: ..objawy ciazy.. | Dorcia, 28-04-2005, 01:03

a czy to prawda, ze przez pierwsze pare miesiecy kobieta w ciazy dostaje normalnie okres, czy odrazu zanika?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Żywienie kobiet w ciąży Żywienie kobiet w ciąży

Opieka nad kobietą ciężarną Opieka nad kobietą ciężarną

Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia

Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży Dieta przyszłej matki. Poradnik dla kobiet w ciąży

Menopauza bez leków Menopauza bez leków