Powiązane leki
(opisy)

Clostilbegyt (Clomifeni citras)

Depo-Provera (Medroxyprogesteroni acetas)

Jeanine (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Feminon N

Remens

Marvelon (Desogestrelum, Ethinylestradiolum)

Minulet (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Rigevidon (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Feminum

Oenobiol Femme 45+ Anti-Age

Tagi

ciaza prezerwatywa piers owulacja femme naturalny bolec cykl okres plodny

Fora dyskusyjne

zobacz Pękła Prezerwatywa (28)

zobacz kiedy sa dni płodne? (24)

zobacz możliwość ciąży? (3)

zobacz dni nieplodne (18)

zobacz brak miesiączki (24)

zobacz kiedy owulacjia? (22)

zobacz antykoncepcja, choroba (18)

zobacz bol piersi (9)

zobacz PMS (28)

zobacz CASTAGNUS? (12)

zobacz Czy jest duże ryzyko ciąży (32)

zobacz Spóźnia sie okres (17)

zobacz mozliwość ciazy? (6)

zobacz Czy to moze byc ciaza? (3)

zobacz Dni niepłodne i prezerwatywa a ciąża (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Bolace Piersi - co to ?

Bolace Piersi - co to ?

Kasia, 18-04-2005, 00:16

hejka wszytskim !!!

pisalam juz tu ostatnio poniewaz mialam problem a dotyczyl on w skrucie zastosowanie metody Yuzpe (antykoncepcja awaryjna) podobny skutek do postinoru. po 24h od stosunku 4 tabletki Novynette i po 12h drugie 4 po 4 dniach od wziacia tabletek dostalam cos jakby okres ale slaby i trwalo to dosyc dlugo bo kolo 4 dni. W Tamtym miesiacu dostalam okres 27 marca.... od wczoraj bola mnie piersi i nie wiem czy to zapowiedz kolejnego okresu czy cos innego ??? oczywiscie juz jestem umowiona z lekarzem.

dziekuje i pozdrawiam !

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 18-04-2005, 01:13

po 24h od stosunku 4 tabletki Novynette i po
12h drugie 4 po 4 dniach od wziacia tabletek dostalam cos jakby okres ale slaby i trwalo to dosyc dlugo bo kolo 4 dni.
Dziewczyno! Nie przesadzilas aby z tymi hormonami? Byly zazywane po konsultacji z lekarzem? Mialam kiedys stycznosc z Postinorem ( 2 tabletki w ciagu 48 godzin). Efekt - kompletne rozregulowanie cyklu. Jak poszlam z rozszalalym organizmem do mojego lekarza (bo przepisywal niestety nie moj :-( to mnie opieprzyl, ze tyle hormonow nalykalam i wystarczylaby jedna, tym bardziej, ze pierwsza byla krotko po "awarii"

W Tamtym miesiacu dostalam okres 27 marca.... od
wczoraj bola mnie piersi i nie wiem czy to zapowiedz kolejnego okresu czy cos innego ??? oczywiscie juz jestem umowiona z lekarzem.
Ja tez mialam 27 marca i tez juz mnie bola piersi...

pozdrawiam femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Kasia, 18-04-2005, 02:15

Jak
poszlam z rozszalalym organizmem do mojego lekarza (bo przepisywal niestety nie moj :-( to mnie opieprzyl, ze tyle hormonow nalykalam i wystarczylaby jedna, tym bardziej, ze pierwsza byla krotko po "awarii"
Dzieki !! Co do opieprzania .... to ci lekarze to debile ... jak mozna kogos opieprzac... jak nie ma mozliwosci dostania sie do lekarza zaraz po ?..... to powinno byc pogotowie bo tu czas sie liczy a nie jakies jaja z oczekiwaniem na laskawego lekarza az ci da recepte ... baaa... i jeszcze masz za to opieprz gratis ! heh ... z czym do ludzi :(

Wiesz... obawialam sie ze ta metoda mogla nie zadzialac na ten wypadek i to oznaki tego czego sie najbardziej obawialam .... moge spac spokojnie w takim razie ? dzieki jeszcze raz wielkie !!!

Pozdrawiam !1

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 18-04-2005, 10:28

Wiesz... obawialam sie ze ta metoda mogla nie zadzialac na ten wypadek i to oznaki tego czego sie najbardziej obawialam .... moge spac spokojnie w takim razie
Ja NIE MOWIE, ze mozesz spac spokojnie. Jesli "awaria" byla akurat w dni plodne, to zrob test. Pisze po prostu, ze mnie przed okresem piersi zaczynaja bolec nawet tydzien, a ze mialysmy w tym samym dniu...Nie wiem po ilu dniach wykrywaja ciaze, ale te nowoczesniejsze to chyba dosc wczesnie. Najlepiej zapytac farmaceutki. I oczywiscie do lekarza.

femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Kasia, 18-04-2005, 20:53

Jesli "awaria" byla akurat w dni
plodne, to zrob test. Pisze po prostu, ze mnie przed okresem piersi zaczynaja bolec nawet tydzien, a ze mialysmy w tym samym dniu...
Nie no wiem ... ale czy po tych tabletkach to co juz mialam uznac za okres ? czy bedzie nastepny ? bo sama juz nic nie wiem.... wpadka byla w 11 dniu cyklu czy plodny.

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 18-04-2005, 21:36

Nie no wiem ... ale czy po tych tabletkach to co juz mialam uznac za okres ? czy bedzie nastepny ? bo sama juz nic nie wiem.... wpadka byla w 11 dniu cyklu czy plodny.
Jezeli cykl masz 28 dniowy to dni plodne wypadaja w polowie czyli 14 dzien.Wezmy pod uwage jakies wahania i to, ze plemniki w ciele kobiety zyja kilka(nascie?) godzin czyli przyjmijmy, ze mniej wiecej miedzy 12 a 16 dniem sa dni plodne. ALE TO NIE REGULA! Kazda kobieta ma swoj indywidualny cykl. A co do tego krwawienia po tabletkach to nie sadze, zeby to byla normalna miesiaczka. Wydaje mi sie, ze to moglo byc krwawienie wywolane duza dawka hormonow. Kaska! Na grupie nie stwierdzisz czy jestes w ciazy, wiec szoruj do lekarza. Po to zeby wykluczyc ciaze i po to, zeby wyregulowac cykl, jesli Ci sie rozlegulowal.

femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Kasia, 19-04-2005, 04:22

Kaska! Na grupie nie
stwierdzisz czy jestes w ciazy, wiec szoruj do lekarza. Po to zeby wykluczyc ciaze i po to, zeby wyregulowac cykl, jesli Ci sie rozlegulowal.

Wiem .... jutro mam lekarza tzn dzis ale chcialam sie conieco dowiedziec od osob ktore cos takiego podobnego mialy bo ja takie cos mialam pierwszy raz .. wiec zobaczymy. Tymczasm dzieki wielkie za info !! Pozatym co do wypadku to to nie byl w sumie wypadek ale chwilowa ingerencja we mnie bez gumki .... do wytrysku oczywiscie nie doszlo. Jeszcze raz Dzieki !!!!

Re: Bolace Piersi - co to ? | ShadowFiend, 20-04-2005, 19:48

Jezeli cykl masz 28 dniowy to dni plodne wypadaja w polowie czyli 14 dzien.Wezmy pod uwage jakies wahania i to, ze plemniki w ciele kobiety zyja kilka(nascie?) godzin czyli przyjmijmy, ze mniej wiecej miedzy 12 a 16 dniem sa dni plodne.
z "FAJNYCH" rzeczy to się na zajęciach z endokrynologii dowiedziałem od profesora Kuli (seksuolog / endokrynolog), ze według najnowszych doniesieni plemniki nawet do 5-7 dni mogą sobie bytować w ciele kobiety... super nie? ;-)

Pzdr

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 20-04-2005, 20:29

Użytkownik "ShadowFiend" napisał w wiadomości news:d45tje$ms3$1 [at] inews.gazeta.pl...
z "FAJNYCH" rzeczy to się na zajęciach z endokrynologii dowiedziałem od profesora Kuli (seksuolog / endokrynolog), ze według najnowszych
doniesieni
plemniki nawet do 5-7 dni mogą sobie bytować w ciele kobiety... super nie?
Pewnie, ja o tym wiem od 10 lat - dowiedziałam się z podręcznika NPR :) Ale oczywiście wiesz, że nie zawsze - potrzebują do tego dobrych warunków - czyli odpowiedniego śluzu. A ten pojawia się przed owulacją. Czyli natura to dobrze obmyśliła :) W pozostałym okresie rzeczywiście przeżywalność plemników jest drastycznie mniejsza (i liczona w godzinach)

Dlatego w NPR przyjmuje się, że przy założeniu 28-dniowego cyklu ostatnim dniem fazy niepłodności przedowulacyjnej jest 28-21 czyli 7 dzień cyklu. Oczywiście ważne są jeszcze objawy, a nie tylko kalkulacja, ale w sumie nie o to chodzi.

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 20-04-2005, 23:50

Dlatego w NPR przyjmuje się, że przy założeniu 28-dniowego cyklu ostatnim dniem fazy niepłodności przedowulacyjnej jest 28-21 czyli 7 dzień cyklu.
Nie wiem czy dobrze mysle? 7 dzien cyklu, liczac od pierwszego dnia miesiaczki to mnie sie dopiero konczy okres. Czyli to jest ostatni dzien bezplodnosci? Czyli od ostatniego dnia miesiaczki jestem plodna? Czyli wszyscy lekarze klamia? Albo ja czegos nie rozumiem...mozesz mi to troche dokladniej wyjasnic? femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 20-04-2005, 23:53

bezplodnosci?
ups...chodzi oczywiscie o dzien nieplodnosci a nie bezplodnosci. :-)

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 21-04-2005, 00:16

Użytkownik "Femme" napisał w wiadomości news:d46bpt$rra$1 [at] news.onet.pl...
Nie wiem czy dobrze mysle? 7 dzien cyklu, liczac od pierwszego dnia miesiaczki to mnie sie dopiero konczy okres. Czyli to jest ostatni dzien bezplodnosci? Czyli od ostatniego dnia miesiaczki jestem plodna?
Nie wiadomo. Ale możesz być. Jest na to całkiem spore prawodpodobieństwo (zależy oczywiście jeszcze od żywotności plemników Twojego partnera :) ). Można też oprzeć się na obserwacji: dzień uznajesz wieczorem za niepłodny, jeśli nie pojawił się jeszcze śluz. Jest to podejście zalecane dla doświadczonych par, choć wydaje mi się, że nie przez wszystkie "odłamy" NPR (chyba. nie zaleca tego metoda podwójnego wskaźnika - mająca najwyższy wskaźnik skuteczności).

Jeśli się nie mylę, jest też pewna modyfikacja reguły 21 dni: dzień pierwszego skoku temperatury minus 7 dni (zdarzają się kobiety, które mają krótszą fazę lutealną). Ale to nowinka ostatnich lat, a jeszcze starymi metodami żyje ;)

Czyli wszyscy lekarze klamia?
Jacy wszyscy i co oni takiego mówią? Na prawdę nie rozumiem.

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 00:47

Jacy wszyscy i co oni takiego mówią? Na prawdę nie rozumiem.
Chodzi o to, ze zawsze lekarze mi mowili, ze dni plodne sa +/- w polowie cyklu (czyli cykl 28-dniowy-dni plodne miedzy ok.12-15 dniem). A ty napisalas, ze 7 dzien cyklu to ostatni dzien fazy niepłodności przedowulacyjnej. Dlatego tak bardzo mnie to zdziwilo. Jezeli to prawda to zylam w blogiej nieswiadomosci, bedac przekonana, ze do ok.12 dnia i po ok.15 dniu jest bezpiecznie...i musze dodac, ze teza ta upada, bo nie zaszlam w ciaze czyli, przynajmniej w moim przypadku, te dni plodne sa faktycznie pomiedzy 12-15 dniem. femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 21-04-2005, 01:02

Użytkownik "Femme" napisał w wiadomości news:d46f40$o3j$1 [at] news.onet.pl...
Chodzi o to, ze zawsze lekarze mi mowili, ze dni plodne sa +/- w polowie cyklu (czyli cykl 28-dniowy-dni plodne miedzy ok.12-15 dniem).
Może im chodziło o to, że w połowie cyklu jest owulacja?

A ty napisalas, ze 7 dzien cyklu to ostatni dzien fazy niepłodności przedowulacyjnej. Dlatego tak bardzo mnie to zdziwilo. Jezeli to prawda to zylam w blogiej nieswiadomosci, bedac przekonana, ze do ok.12 dnia i
po ok.15 dniu jest bezpiecznie...i musze dodac, ze teza ta upada, bo nie
zaszlam w ciaze czyli, przynajmniej w moim przypadku, te dni plodne sa faktycznie pomiedzy 12-15 dniem.
Ech... a potem ludzie mówią, że metody naturalne są zawodne :( Lekarz Ci tak mówił? Nie wierzę, no normalne nie wierzę...

Rozumiem, że i tak się zabezpieczasz, albo planujesz ciążę? To, że jeszcze nie zaszłaś w ciążę o niczym nie świadczy. Wiele par pragnie ciąży i mimo współżycia w dni ewidentnie płodne, nie od razu im się to udaje... No i oczywiście prawdopodobieństwo zajścia w ciążę rośnie wraz ze zbliżaniem się do terminu owulacji :)

To co napisałaś to taka uproszczona wersja kalendarzyka. Przy okazji: dni niepłodności owulacyjnej nie wyznacza się na podstawie obliczeń. Określa się na podstawie objawów: śluzu, temperatury oraz ewentualnie szyjki. Tworząc reguły uwzględniano m.in. możliwość podwójnego jajeczkowania w odstępie 24 godzin.

Jakbyś była zainteresowana, to podeślę linki na temat NPR.

Ale ja uważam, że dobrze jest mieć dzieci :)))

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 01:14

Może im chodziło o to, że w połowie cyklu jest owulacja?

Przeciez owulacja to chyba wlasnie te dni plodne??? W tych dniach w polowie cyklu kobieta jest plodna. Czym sie rozni owulacja od dni plodnych?
Ech... a potem ludzie mówią, że metody naturalne są zawodne :(
Bo są. Przeciez wystarczy male przeziebienie, podwyzszona temperatura i wszystko bierze w leb, wszystko sie pomyli. I ciaza... A prezerwatywa nie zawiedzie, gdy jestes zaziebiona (chyba, ze peknie, albo inny wypadek)

Lekarz Ci tak mówił? Nie wierzę, no normalne nie wierzę...
To, ze dni plodne sa w polowie cyklu? I to nie jeden
To co napisałaś to taka uproszczona wersja kalendarzyka. Przy okazji: dni niepłodności owulacyjnej nie wyznacza się na podstawie obliczeń. Określa się na podstawie objawów: śluzu, temperatury oraz ewentualnie szyjki.
Nigdy tego nie obserwuje, chociaz widac bez specjalnych obserwacji, ze sluz w trakcie cyklu sie zmienia, temperatury tez nigdzie nie mierze

Jakbyś była zainteresowana, to podeślę linki na temat NPR.
Poprosze

Ale ja uważam, że dobrze jest mieć dzieci :)))

Oczywiscie, ze tak! Zgadzam sie z Toba! Chociaz nie mam jeszcze, ale moj instynkt macierzynski juz dawno sie obudzil!

pozdr femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 21-04-2005, 01:35

Użytkownik "Femme" napisał w wiadomości news:d46gof$gid$1 [at] news.onet.pl...
Przeciez owulacja to chyba wlasnie te dni plodne??? W tych dniach w polowie cyklu kobieta jest plodna. Czym sie rozni owulacja od dni
plodnych?

Owulacja to uwolnienie jajeczka. Kobieta jest płodna na kilka dni wcześniej, ze względu na długi czas życia plemników w sprzyjającym środowisku (3 do 5 dni). Jest również płodna przez jakiś czas po owulacji ze względu na czas życia komórki jajowej + ewentualność powtórnej owulacji (w ciągu 24 godzin).

Bo są. Przeciez wystarczy male przeziebienie, podwyzszona temperatura i wszystko bierze w leb, wszystko sie pomyli.
Jeśli to napisałaś, to znaczy, że za bardzo nie masz doświadczenia w metodach naturalnych :) Zapewniam, nie raz byłam przeziębiona i jakoś nie miałam problemów interpretacyjnych. No - dwa razy miałam. Przeziębiłam się dokładnie w dniu, w którym spodziewałam się skoku. I był - nie wiedziałam tylko z jakiego powodu. Po trzech dniach wszystko się wyjaśniło - owulacja była. W drugim przypadku temperatura poranna mi nie wzrosła, a owulację miałam przesuniętą o tydzień. A jak mam gorczkę 38 stopni to wiem, że to nie od owulacji ;)

I ciaza... A prezerwatywa nie zawiedzie, gdy jestes zaziebiona (chyba, ze peknie, albo inny wypadek)
Widzisz, też zawiedzie ;) Nie ma 100% metod ;)

To, ze dni plodne sa w polowie cyklu? I to nie jeden
To zbytnie uproszczenie. Owulacja odbywa się _zazwyczaj_ na 14 dni przed końcem cyklu (niektóre kobiety mają tę fazę krótszą, może też być odrobinę przedłużona).

Ja mam cykle od 31 dni do (zdarzało się) 40. Owulację mam zwykle 14 dni od końca cyklu: czyli odpowiednie w 17-tym (a nie 15-tym) i 26-tym (a nie 20-tym). Przy czym jak jestem w środku cyklu, to nie wiem, czy jest "normalny" 32-dniowy, czy się przedłuży.

Podaję linki: www.npr.prolife.pl (metoda tu opisana jest uznawana za najskuteczniejszą) www.lmm.pl/npr/index.html

Ale od razu dodaję, że "ideologii" nie trawię i nie czytam ;) Ja uczyłam się z podręcznika Kippley'ów "Naturalne Planowanie Rodziny"

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Robert Pyzel, 21-04-2005, 11:33

W artykule tako rzecze Femme :

za bardzo nie masz doświadczenia w

Nie mam, bo im nie ufam

Nie ufasz swoim wyobrażeniom o tej metodzie. Qrcze wiesz o tym mniej niż ja, a ja *facet* jestem (i nie lekarz)

W drugim przypadku temperatura poranna mi nie wzrosła, a owulację

Widzisz...wszystko sie moze pomylic i zakonczyc ciaza

Kobiety z gorączką 38 i grypą zwykle nie są zbyt chętne do igraszek, ale ....

Zgadzam sie, ale te najmniej skuteczne to wlasnie naturalne. Najwieksza ilosc nieplanowanych ciaz, podczas, gdy prezerwatywa daje ponad 90%, jesli nie prawie 100%. Pigulki podobno 100%, ale moja znajoma zaszla w ciaze zazywajac pigulki.

Nie licz procentami, tylko indeksem Pearla. Zerknij ile ma prezerwatywa www.schering.pl/a....php#kondom a ile np. metoda termiczna www.schering.pl/a...p#termiczna

Czyli, gdy cykl jest 28 dniowy to wlasnie w polowie
Rety. Uważaj. *facet* ci zacytuje dr. Wisłocką ze starej książki, co to nastolatkiem obrazki oglądał ;-) "Prowadząc badania cytohormonalne na przebadanych 600 pacjentek z prawidłowym cyklem miesiączkowym u jednej trzeciej owulacja występowała w pierwszej dekadzie cyklu, w jednej trzeciej w środkowej dekadzie i w jednej trzciej w ostaniej dekadzie. Jak widać połowa cyklu miesiączkowego nie jest wcale okresem uprzywilejowanym dla jajeczkowania"

"Sztuka kochania" Wydanie III 1982 r.

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący." Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BezSpamu z adresu)

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 11:49

za bardzo nie masz doświadczenia w
metodach naturalnych :)
Nie mam, bo im nie ufam

Zapewniam, nie raz byłam przeziębiona i jakoś nie
miałam problemów interpretacyjnych. No - dwa razy miałam.
A jednak

Przeziębiłam się
dokładnie w dniu, w którym spodziewałam się skoku. I był - nie wiedziałam tylko z jakiego powodu. Po trzech dniach wszystko się wyjaśniło - owulacja była.
W drugim przypadku temperatura poranna mi nie wzrosła, a owulację
miałam przesuniętą o tydzień. A jak mam gorczkę 38 stopni to wiem, że to nie od owulacji ;)

Widzisz, też zawiedzie ;) Nie ma 100% metod ;)
Zgadzam sie, ale te najmniej skuteczne to wlasnie naturalne. Najwieksza ilosc nieplanowanych ciaz, podczas, gdy prezerwatywa daje ponad 90%, jesli nie prawie 100%. Pigulki podobno 100%, ale moja znajoma zaszla w ciaze zazywajac pigulki. Nie wiem jak to sie stalo, lekarz postawil oczy w slup, biegal z nia po 2 innych gabinetach, zeby inni lekarze jeszcze ja zbadali, bo sam nie wierzyl w to co stwierdzil. I zaznaczam, ze nie zapomniala zadnej pigulki.

To zbytnie uproszczenie. Owulacja odbywa się _zazwyczaj_ na 14 dni przed końcem cyklu (niektóre kobiety mają tę fazę krótszą, może też być odrobinę przedłużona).

Podaję linki: www.npr.prolife.pl (metoda tu opisana jest uznawana za najskuteczniejszą) www.lmm.pl/npr/index.html
dzieki pozdr femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 14:31

Nie ufasz swoim wyobrażeniom o tej metodzie. Qrcze wiesz o tym mniej niż ja, a ja *facet* jestem (i nie lekarz)
Nie wiem o nich duzo, bo ich zwyczajnie nie stosuje i za bardzo mnie nie interesuja. Wiem tyle, ile sama znalazlam o nich wiadomosci. Nic z autopsji

Kobiety z gorączką 38 i grypą zwykle nie są zbyt chętne do igraszek, ale
Nie mowie od razu o dogorywaniu z grypa...wystarczy, ze temperatura skoczy do 37 stopni, a przy takiej temperaturze to chyba jeszcze normalnie sie funkcjonuje (przynajmniej ja)

Nie licz procentami, tylko indeksem Pearla. Zerknij ile ma prezerwatywa www.schering.pl/a....php#kondom a ile np. metoda termiczna www.schering.pl/a...p#termiczna
Wiesz...katecheta w szkole wmawial nam, ze przez prezerwatywe przenikaja i plemniki i wirusy, wiec mnie juc nic nie zdiwi. Nawet to, ze jedna kobieta na 100 zachodzi w ciaze przy metodzie termicznej, a przy prezerwatywie 5 do 8

"Prowadząc badania cytohormonalne na przebadanych 600 pacjentek z prawidłowym cyklem miesiączkowym u jednej trzeciej owulacja występowała w pierwszej dekadzie cyklu, w jednej trzeciej w środkowej dekadzie i w jednej trzciej w ostaniej dekadzie. Jak widać połowa cyklu miesiączkowego nie jest wcale okresem uprzywilejowanym dla jajeczkowania"
Dlatego pare postow wyzej napisalam, ze wszyscy lekarze to klamcy, bo mowia, ze dzni plodne sa w polowie cyklu.

P.S. Wydaje mi sie, ze chcecie przy pomocy tych postow przekonac ludzi to metod naturalnych, a innym chcecie wytknac ich zawodnosc. Moze sie myle... femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 14:59

Nie chce rowniez byc zle zrozumiana. Nie twierdze, ze prezerwatywa czy pigulki daja 100% pewnosci. Jak juz pisalam moja znajoma przy prawidlowym stosowaniu pigulek zaszla w ciaze (o tym pare postow wyzej). Co do prezerwatywy i metod naturalnych to chodzi chyba glownie o ich prawidlowe stosowanie. Zle uzyta prezerwatywa=ciaza, zle wykonane i zinterpretowane obserwacje sluzu czy temperatury=ciaza (podczas dni plodnych). A poza tym przyznam sie, ze nie stosuje metod naturalnych bo 1.nie ufam im, 2.nie mam czasu i cierpliwosci na obserwacje, 3.z lenistwa. Prezerwatywa nie wymaga tyle "zabiegow" co metoda termiczna czy obserwacji sluzu. Wydaje mi sie, ze sa osoby, ktore mysla podobnie. pozdrawiam femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Robert Pyzel, 21-04-2005, 16:17

Femme napisał(a):
Wiesz...katecheta w szkole wmawial nam, ze przez prezerwatywe przenikaja i plemniki i wirusy, wiec mnie juc nic nie zdiwi.
A Ty chodzisz do katechety zamiast do ginekologa? Ja tam wierzę w specjalizację ;-)

Nawet to, ze jedna kobieta na 100 zachodzi w ciaze przy metodzie termicznej, a przy prezerwatywie 5 do 8

Zwróć uwagę, że jest to strona koncernu farmaceutycznego, produkujące między innymi pigułki antykoncepcyjne. Czyli nawet ktoś finansowo zainteresowany promocją pigułek przyznaje skuteczność innym metodom.

A do tego weź poprawkę kto jakie metody stosuje. NPR zwykle stosują pary w stałym związku, już z pewną dojrzałością i znajomością swojego ciała. Prezerwatywy są popularne wśród młodzieży, której wiedza bywa znikoma.

Zobacz na wypadki uliczne. Starsi kierowcy mają gorszy refleks i wzrok ale powodują mniej wypadków niż np. dwudziestolatkowie. Bo nie przeceniają własnych umiejętności.

Dlatego pare postow wyzej napisalam, ze wszyscy lekarze to klamcy, bo mowia, ze dzni plodne sa w polowie cyklu.
Ale to właśnie napisał lekarz, już ponad 20 lat temu. Ty po prostu nie raczysz zasięgnąć informacji u źródeł, wtedy byś wiedziała, że owszem, w połowie u około 1/3 kobiet

P.S. Wydaje mi sie, ze chcecie przy pomocy tych postow przekonac ludzi to metod naturalnych, a innym chcecie wytknac ich zawodnosc. Moze sie myle... femme
Nikt nie wytyka nic nikomu, oprócz niewiedzy. Jeśli Ty twierdzisz, że metody naturalne to podzielić cykl na pół i wstrzemięźliwość parę dni przed i po, to trudno nie polemizować z taką niewiedzą o własnej fizjologii. To w co wierzysz to nie jest NPR tylko twoje błędne wyobrażenie o takowej metodzie.

Robert Pyzel

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 21-04-2005, 16:42

Użytkownik "Femme" napisał w wiadomości news:d47lt9$14r$1 [at] news.onet.pl...
Nie mam, bo im nie ufam
Nie ufasz, bo nie znasz. I błędne koło się robi :)

Zapewniam, nie raz byłam przeziębiona i jakoś nie

A jednak
Miałam problemy w dniu oczekiwanej owulacji, a niepotrzebnie. Ale potem wszystko się wyjaśniło, przede wszystkim zaufałam jednak _regułom_ :)

Ale to nie będzie wina metody. Są opracowane zasady postępowania w wielu sytuacjach, są przeszkoleni instruktorzy, są podręczniki. (nie twierdzę, że NPR prawidłowo stosowana jest w 100% skuteczna, ale jest dużo bardziej skuteczna niż się powszechnie sądzi)

Zgadzam sie, ale te najmniej skuteczne to wlasnie naturalne. Najwieksza ilosc nieplanowanych ciaz, podczas, gdy prezerwatywa daje ponad 90%, jesli nie prawie 100%.
Rzecz w tym, że w badaniach (także przeprowadzanych przez WHO) skuteczność metod naturalnych naprawdę jest bardzo wysoka. O ile są odpowiednio stosowane :))

Ale nie masz gwarancji, że akurat Ci się cykl wydłuży. Dlatego wśród par stosujących kalendarzyk (a o tym mówisz, pisząc, że owulacja jest w połowie) jest tak dużo nieplanowanych ciąż.

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 21-04-2005, 16:54

Użytkownik "Femme" napisał w wiadomości news:d4811l$5p3$1 [at] news.onet.pl...
Co do prezerwatywy i metod naturalnych to chodzi chyba glownie o ich prawidlowe stosowanie. Zle uzyta prezerwatywa=ciaza, zle wykonane i zinterpretowane obserwacje sluzu czy temperatury=ciaza (podczas dni plodnych).
A poza tym przyznam sie, ze nie stosuje metod naturalnych bo [...] 2.nie mam czasu i cierpliwosci na obserwacje
W praktyce u mnie: temperaturę mierzę przez jakiś 7 dni na cykl - zajmuje mi to wprawdzie całe 7 minut rano, ale ja zwykle nawet dłużej lubię sobie poleniuchować przed wstaniem. Można jednak kupić termometr elektroniczny. Wtedy mamy 7 minut w cyklu (lub 28 jak ktoś rzetelny lub początkujący). Inne obserwacje odbywam na zasadzie odczucia (wilgotno-sucho) lub przy okazji wizyty w łaziencie (ale to ostatnio mniej, bazuję na uczuciach). Przyznam, że inne metody mi osobiście wydają się bardziej pracochłonne ;)

W dodatku jestem niestytematyczna, nienawidzę rutyny i mam nieregularne cykle - więc według niektórych opracowań metody naturalne nie dla mnie ;)))

Prezerwatywa nie wymaga tyle "zabiegow" co metoda termiczna czy obserwacji sluzu.
Pamiętać, aby kupić, znaleźć, założyć, zdjąć i to wrażenie... miłości w rękawiczce (może tylko ja tak mam?). Hmm, proszę jak można mieć zupełnie odmienne odczucia ;)

Wydaje mi sie, ze sa osoby, ktore mysla podobnie.
Każdy ma prawo do swojego wyboru. O ile dokona go świadomie, orientując się w zaletach i wadach różnych metod. :)

Nie twierdzę, że NPR nie ma wad. Ma - przede wszystkim okres abstynencji (ale możesz w tym czasie korzystać z prezerwatyw ;) ). Jest też dość trudne na początkowym etapie nauki i stosowania. Reguły na pierwszy rzut oka mogą przerażać ;) Ale potem, wraz z doświadczeniem, są dużo prostsze, mało skomplikowane i przede wszystkim nie musisz się martwić, że Ci się okres spóźnia ;) A mi najbardziej podoba się to, że poznałam lepiej moje ciało i stałam się bardziej wrażliwa na jego sygnały. Podoba mi się to, jak zmienia się ono wraz z przejściem w okres płodny. Nawet mój mąż jakby wyczuwał w jakim jestem okresie i twierdzi, że rozsyłam wtedy fremonki jak nigdy ;)))

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 17:04

A Ty chodzisz do katechety zamiast do ginekologa? Ja tam wierzę w specjalizację ;-)
Nie mowie, ze chodze do katechety zamiast lekarza. W IV klasie liceum mialam na religi zajecia z tegoz tematu, na ktorych katecheta wlasnie to stwierdzil co napisalam. Od tamtej pory nie widzial mnie na zajeciach...

Ale to właśnie napisał lekarz, już ponad 20 lat temu. Ty po prostu nie raczysz zasięgnąć informacji u źródeł, wtedy byś wiedziała, że owszem, w połowie u około 1/3 kobiet
Zasiegam informacji u lekarza

Nikt nie wytyka nic nikomu, oprócz niewiedzy. Jeśli Ty twierdzisz, że metody naturalne to podzielić cykl na pół i wstrzemięźliwość parę dni przed i po, to trudno nie polemizować z taką niewiedzą o własnej fizjologii. To w co wierzysz to nie jest NPR tylko twoje błędne wyobrażenie o takowej metodzie.
Ja wierze w to, co mi wyklada lekarz i dobrze na tym wychodze. Poza tym nie stosuje metod naturalnych, pewniejsza wydaje mi sie prezerwatywa (mino, ze nie jestem nastolatka). femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 17:07

Nie ufasz, bo nie znasz. I błędne koło się robi :)
Boimy sie tego, czego nie znamy

Rzecz w tym, że w badaniach (także przeprowadzanych przez WHO) skuteczność metod naturalnych naprawdę jest bardzo wysoka. O ile są odpowiednio stosowane :))
Wszystko zalezy od prawidlowego stosowania. Skutecznosc prezerwatywy rowniez

Ale nie masz gwarancji, że akurat Ci się cykl wydłuży. Dlatego wśród par stosujących kalendarzyk (a o tym mówisz, pisząc, że owulacja jest w połowie) jest tak dużo nieplanowanych ciąż.
Wiem, ze nie mam tej gwarancji dlatego tej metody nie stosuje pozdr femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 17:12

W praktyce u mnie: temperaturę mierzę przez jakiś 7 dni na cykl - zajmuje mi to wprawdzie całe 7 minut rano, ale ja zwykle nawet dłużej lubię sobie poleniuchować przed wstaniem. Można jednak kupić termometr elektroniczny. Wtedy mamy 7 minut w cyklu (lub 28 jak ktoś rzetelny lub początkujący). Inne obserwacje odbywam na zasadzie odczucia (wilgotno-sucho) lub przy okazji wizyty w łaziencie (ale to ostatnio mniej, bazuję na uczuciach). Przyznam, że inne metody mi osobiście wydają się bardziej pracochłonne ;)
Jestem len i nawet tego by mi sie nie chcialo... ;-))) I rowniez jestem bardzo niesystematyczna, mam slomiany zapal i odechcialoby mi sie tych pomiarow po 3 razach.

Pamiętać, aby kupić, znaleźć, założyć, zdjąć
no dobra...troche "zabiegow" wymaga...

i to wrażenie... miłości w
rękawiczce (może tylko ja tak mam?). Hmm, proszę jak można mieć zupełnie odmienne odczucia ;)
Wiem...znam to uczucie...to tak jak calowac siez szybe...

pozdrawiam femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 21-04-2005, 19:15

Użytkownik "Femme" napisał w wiadomości news:d488i2$g57$1 [at] news.onet.pl...

Wiem, ze nie mam tej gwarancji dlatego tej metody nie stosuje
Ale metoda kalendarzyka to nie jest metoda, tylko przeżytek ;)

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 21-04-2005, 19:15

Użytkownik "Femme" napisał w wiadomości news:d488s1$7li$1 [at] news.onet.pl...
Wiem...znam to uczucie...to tak jak calowac siez szybe...
Eeee, tak źle to nie jest ;)))

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | Femme, 21-04-2005, 22:51

Eeee, tak źle to nie jest ;)))
Qrcze...chodzilo mi o calowanie przez szybe, a nie z szyba! Ale obydwie wiemy o co chodzi ;-))) femme

Re: Bolace Piersi - co to ? | Marek Bieniek, 24-04-2005, 12:28

On Wed, 20 Apr 2005 17:48:12 +0200, ShadowFiend wrote:

z "FAJNYCH" rzeczy to się na zajęciach z endokrynologii dowiedziałem od profesora Kuli (seksuolog / endokrynolog), ze według najnowszych doniesieni plemniki nawet do 5-7 dni mogą sobie bytować w ciele kobiety... super nie? ;-)
"Najnowszych"?:)

Nam też to mówił na wykładzie. Co oznacza, ze te "najnowsze doniesienia" o kryptach szyjkowych etc mają ponad 10 lat.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: Bolace Piersi - co to ? | Marek Bieniek, 24-04-2005, 12:41

On Thu, 21 Apr 2005 14:54:54 +0200, Mermaind wrote:

Pamiętać, aby kupić,
Jeśli facet nie pamięta żeby kupić, to znaczy że w ogóle nie powinien współżyć, bo do tego nie dojrzał.

znaleźć,
"Wnusiu, jak się nazywa ten Niemiec, co mi wszystko chowa?"

założyć,
To po co kupować i szukać?

zdjąć
Prawie zaplułem sobie monitor.

Dana metoda jest dobra dla danej pary kiedy obie strony ją akceptują i są w stanie prawidłowo stosować. To, że Ty nie lubisz prezerwatyw z jakichś powodów nie powoduje automatycznie, że wszyscy mają otępienie i zapominają kupować, zakładać, a zwłaszcza zdejmować.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: Bolace Piersi - co to ? | Mermaind, 24-04-2005, 14:35

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:1koelkic81otu$.dlg [at] always.coca.cola...
Prawie zaplułem sobie monitor.
Cieszę się, że rozbawiłam :) bo tych akurat argumentów nie pisałam na poważnie :)))) Podobnie reaguję, jak czasem niektórzy piszą o pewnych niedogodnościach NPR ;))

Dana metoda jest dobra dla danej pary kiedy obie strony ją akceptują i są w stanie prawidłowo stosować.
W pełni się zgadzam :)

Pozdrawiam Jola

Re: Bolace Piersi - co to ? | marzena lisiecka, 25-04-2005, 14:22

Kasia napisał(a):

hejka wszytskim !!!

pisalam juz tu ostatnio poniewaz mialam problem a dotyczyl on w skrucie zastosowanie metody Yuzpe (antykoncepcja awaryjna) podobny skutek do postinoru. po 24h od stosunku 4 tabletki Novynette i po 12h drugie 4 po 4 dniach od wziacia tabletek dostalam cos jakby okres ale slaby i trwalo to dosyc dlugo bo kolo 4 dni. W Tamtym miesiacu dostalam okres 27 marca.... od wczoraj bola mnie piersi i nie wiem czy to zapowiedz kolejnego okresu czy cos innego ??? oczywiscie juz jestem umowiona z lekarzem.

dziekuje i pozdrawiam !

Kasiu to moze byc ciąża tak bylo w moim prrzypadku

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Bolace Piersi - co to ? | Emi, 25-04-2005, 17:17

marzena lisiecka napisał(a):

Kasiu to moze byc ciąża tak bylo w moim prrzypadku
a co ty tak wszystkich tą ciążą straszysz??

nowa akcja rydzyka???

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chcę karmić piersią Chcę karmić piersią

Żywienie kobiet w ciąży Żywienie kobiet w ciąży

Opieka nad kobietą ciężarną Opieka nad kobietą ciężarną

Menopauza bez leków Menopauza bez leków

Po odjęciu piersi Po odjęciu piersi