Powiązane leki
(opisy)

Pu-Erh Caps

Burak czerwony

PU-ERH (czerwona herbata z chromem)

Vibovit czerwony

Echinapur (maść) (Echinacea purpurea)

Zelefion (Terbinafinum)

Epiduo (Adapalenum, Benzoylis peroxydum)

Mavena B12

Protopic (Tacrolimus)

SolphaDermol

Tagi

czerwona policzek czerwony dermatolog brat wyrazny kolor plama dokuczac psychiczny

Fora dyskusyjne

zobacz Czerwone plamy na skórze (2)

zobacz Czerwone policzki (5)

zobacz Czy choroba psychiczna może byc dziedziczna (2)

zobacz Dziwne znamiona (1)

zobacz Rumience a jednoczesnie plamy. (1)

zobacz czerwone plamy na twarzy (0)

zobacz Plamy koło nosa (0)

zobacz czerwona broda, krosty na policzkach u małego dziecka (1)

zobacz czerwona plama na nodze (0)

zobacz Nadgarstki (0)

zobacz czerwone plamy na brzuchu (1)

zobacz małe oparzenie (7)

zobacz krem -locacid 500? (0)

zobacz suche , czerwone policzki dziecka (1)

zobacz Czerwone drobne grudki,kroski-możliwe, żeby po mg i potasie? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » czerwone plamy na policzkach

czerwone plamy na policzkach

..., 21-04-2005, 18:37

Witam! Syn mojego brata, lat 14, nieco otyly (na moje oko ~160cm ~80 kg) ma na policzkach bardzo wyrazne, rozlegle plamy koloru silnie bordowo-czerwonego. Plamy te sa widoczne non stop, zmienia sie jedynie nieznacznie ich nasycenie. Sa to plamy o bardzo wyraznych konturach, dosc jednolite (tzn nie widac by byly to same porozlewane naczynka). Brat twierdzi ze to nic powaznego i nie chce isc z dzieciakiem do lekarza. Poradzcie co to moze byc? Czy to sprawa dermatologiczna czy moze np. wysokie cisnienie. Fakt faktem wyglada to okropnie i juz nie raz slyszalam jak inni nabijaja sie z chlopaka, po pierwsze z powodu tuszy, po drugie z powodu tych plam. Pozdrawiam. Magda

Re: czerwone plamy na policzkach | ..., 21-04-2005, 18:44

Użytkownik "..." napisał w wiadomości news:d48dra$s91$1 [at] news.onet.pl...
Witam! Syn mojego brata, lat 14, nieco otyly (na moje oko ~160cm ~80 kg) ma na policzkach bardzo wyrazne, rozlegle plamy koloru silnie bordowo-czerwonego.

Zapomnialam sprecyzowac. Sa to wielkie plamy po jednej na kazdym policzku. Zaczynaja sie tuz pod oczami i zajmuja cale policzki, az do linii szczeki i od uszu az po nos. W zasadzie tylko broda nos, okolice oczu i czolo sa normalnego koloru, reszta mocno czerwona, jak po jakims poparzeniu slonecznym (takie skojarzenie), ale solarium odpada :) Pozdrawiam raz jeszcze Magda

Re: czerwone plamy na policzkach | klawy, 21-04-2005, 22:06

Dnia Thu, 21 Apr 2005 16:44:24 +0200, ... napisał(a):

Ja kiedyś miałem dużą brązową plame na czole. Dermatolog przepisał maść na wybielenie i po krzyku - znineła. Niech idzie, bo to może psychicznie wykańczać, takie dokuczanie.

Re: czerwone plamy na policzkach | Rybak, 22-04-2005, 23:49

Użytkownik "klawy" napisał w wiadomości news:1ql1o53xw1jq.t3q34916rx39$.dlg [at] 40tude.net...
Dnia Thu, 21 Apr 2005 16:44:24 +0200, ... napisał(a):

Ja kiedyś miałem dużą brązową plame na czole. Dermatolog przepisał maść
na
wybielenie i po krzyku - znineła. Niech idzie, bo to może psychicznie wykańczać, takie dokuczanie.

Wejdź i zobacz www.searchengines...ykieta.php3
Dokladnie, wszelkie zmiany skorne na twarzy, co jest przeciez najbardziej widoczne przy kontakcie z innymi ludzmi moga byc przyczyna nie tylko dokuczania ze strony rowiesnikow, ale przede wszystkim ogromnego obciazenia psychicznego. Wiem, co mowie, takie schozrenia uderzaja w samoocene i w ogole rujnuja psychike. Do dermatologa marsz!

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Sprawni inaczej czyli w łóżku też można ... Sprawni inaczej czyli w łóżku też można ...

Chromoterapia - leczenie kolorem Chromoterapia - leczenie kolorem

Chromoterapia i światłoterapia. Czyli jak leczyć barwami i światłem Chromoterapia i światłoterapia. Czyli jak leczyć barwami i światłem

Uzdrawianie energia kolorów Uzdrawianie energia kolorów