Powiązane leki
(opisy)

Tagi

groczolakowlokniaki piers wykonac godzina torbiel pobrac sutkowy sutek poradnia guzek

Fora dyskusyjne

zobacz Rak piersi u mężczyzn ? (11)

zobacz Dziwny guzek (1)

zobacz narośl na sutku (1)

zobacz GUZ W PIERSI;ZMIANY MASTOPATYCZNE W PIERSIACH. (1)

zobacz BIAŁY GUZEK NA SUTKU W CIążY (1)

zobacz guzek na piersi (0)

zobacz Guzek piersi? (6)

zobacz Proszę o interpretację wyników krwi (19)

zobacz powięksozne gruczoły sutkowe u 16 latka! (3)

zobacz Zmniejszenie powietrznosci komorek sutkowych wyrostka sutkow (0)

zobacz Problemy po odstawieniu Sindy35 (3)

zobacz Bolacy guzek w piersi (5)

zobacz Torbiele w piersiach (7)

zobacz guzek w piersi (2)

zobacz zylaki powrozka a rak (19)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » gróczolakowłókniaki i torbiele w piersi

gróczolakowłókniaki i torbiele w piersi

Joanna Pieńkowska, 22-04-2005, 20:54

Witam szanownych grupowiczów.

Mamy kilka pytań dotyczących gróczolakowłókniaków i torbieli. Jakiś czas temu wyczułam u siebie guzek. Oczywiście szybko pobiegłam do lekarza ginekologa który dał mi skierowanie do poradni chorób sutkowych i na usg piersi. Zanim zdążyłam sobie zrobić usg trafiłam do poradni sutkowej. Tam lekarz od ręki wykonał mi biopsje (pobrał płyn do badania). Po pobraniu powiedział mi że to torbiel i że nic złego się nie dzieje. Wyszłam od niego uspokojona jednak na wszelki wypadek po kilku dniach wykonałam usg. Jak się okazało nie była to jedyna zmiana w moich piersiach. W opisie usg lekarz napisał :

Sutki o utkaniu gruczołow-tłuszczowym. W obu sutkach kilka drobnych torbieli do 8 mm. W sutku prawym na godzinie 12 dwa guzki o ostrych równych zarysach ze wzmocnieniem tylnym i echami wew.. O wymiarach 13x7x3 mm i 5x6x4 mm mogące odpowiadać gruczalako-włókniakom. Podobny guzek w piersi lewej na godzinie 3 o wym. 7x9x9 mm. W rzucie wykonanej BAC resztkowa torbiel. Przewody mleczne nie poszerzone. Węzły chłonne pachowe nie powiększone.

Zastanawiam się skąd się to wzięło? Dlaczego jest tego aż tyle? Jaki to będzie miało wpływ na urodzenie dziecka i jego karmienie piersią? Jakie są szanse że może któryś z guzków przekształcić się w coś rakowego? Wszyscy lekarze u jakich byłam zadawali mi pytania czy biorę hormony. A ja nic nie biorę żadnych leków. Mam 26 lat i to wydaje mi się dziwne że mam aż tyle zmian. Czy ktoś się z czymś takim spotkał i może mi udzielić jakiś informacji co dalej z tym robić?

Pozdrawiam J.P

Re: gróczolakowłókniaki i torbiele w piersi | tmk, 22-04-2005, 21:03

Wszyscy
lekarze u jakich byłam zadawali mi pytania czy biorę hormony. A ja nic nie biorę żadnych leków. Mam 26 lat i to wydaje mi się dziwne że mam aż tyle zmian. Czy ktoś się z czymś takim spotkał i może mi udzielić jakiś informacji co dalej z tym robić?

U mnie tak rosło że dwa razy miałam wycinane w wieku ok 25 lat- zresztą na onkologii. co cieakwe przeszło po przy stosowaniu tabletek anty. 3 lata póżniej miałam duże problemy z karmieniem, ale to inna historia TMK

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nowotwory i torbiele nerek Nowotwory i torbiele nerek

Po co facetom sutki? Setki pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po kilku głębszych Po co facetom sutki? Setki pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po kilku głębszych

Dlaczego oni zasypiają tuż po? Jeszcze więcej pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po trzeciej whisky z cytryną Dlaczego oni zasypiają tuż po? Jeszcze więcej pytań, które zadalibyście lekarzowi dopiero po trzeciej whisky z cytryną

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Sprawność fizyczna ogólna. Testy Sprawność fizyczna ogólna. Testy