Powiązane leki
(opisy)

R-28

Castagnus (Agni casti fructus extractum siccum)

Hormeel SN (iniekcje)

Duphaston (Dydrogesteronum)

Clostilbegyt (Clomifeni citras)

Depo-Provera (Medroxyprogesteroni acetas)

Feminon PMS (Agni casti fructus extracum siccum)

Primolut Nor (Norethisteroni acetas)

Agufem (Agni casti fructi extractum siccum)

Vitacon (tabletki) (Phytomenadionum)

Tagi

zachowac przerwa krwawic pojawic antykoncepcyjny opakowac sterowac cykl tabletka miesiaczkowy

Fora dyskusyjne

Tabletki antykoncepcyjne (7)

Dzusznosci ból zołądka (0)

Brak krwawienia po odstawieniu (4)

rozpoczęcie brania tabletek antykoncepcyjnych w złym dniu (2)

Miesiaczka z tabletaki antykoncepcyjnymi (5)

Tabletki a miesiaczka (3)

KRWAWIENIE PRZY ANTYKONCEPCJI (14)

pigułka antykoncepcyjna (4)

YAZ tabletki antykoncepcyjne (2)

przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (4)

Tabletki antykoncepcyjne (5)

milocardin a antykoncepcja (0)

tabletki antykoncepcyjne (4)

przerwanie tabletek (1)

problemy z miesiączką (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jak sterować cyklem miesiączkowym?

jak sterować cyklem miesiączkowym?

Kruca Bomba, 30-04-2005, 15:48

biorę pigułki. stediril 30. 26 maja wyjezdzam na tydzień i akurat wtedy planuję mieć miesiączkę (3 dni po ostatniej pigułce z opakowania). jak mam zakręcić, by miesiączkę mieć, powiedzmy, tydzień później. od biedy tydzień wcześniej. i aby działanie antykoncepcyjne zostało zachowane?

dziękuję bardzo za wszelkie sugestie. pozdrawiam, k.

Re: jak sterować cyklem miesiączkowym? | Mała Mi, 30-04-2005, 18:20

Użytkownik "Kruca Bomba" napisała ...

biorę pigułki. stediril 30. 26 maja wyjezdzam na tydzień i akurat wtedy planuję mieć miesiączkę (3 dni po ostatniej pigułce z opakowania). jak mam zakręcić, by miesiączkę mieć, powiedzmy, tydzień później. od biedy tydzień wcześniej. i aby działanie antykoncepcyjne zostało zachowane?
Nie rób przerwy między opakowaniami. Kończysz jedno i następnego dnia zaczynasz kolejne. BTW - podczas przyjmowania pigułek nie ma miesiączki, tylko tzw. krwawienie z odstawienia. Jeżeli kolejne opakowanie weźmiesz do końca, to krwawienie pojawi się trzy tygodnie później, a działanie antykoncepcyjne będzie cały czas zachowane. Są jeszcze inne warianty, ale ten akurat najprostszy i najbezpieczniejszy.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: jak sterować cyklem miesiączkowym? | Kruca Bomba, 01-05-2005, 16:49

Są jeszcze inne warianty, ale ten akurat najprostszy i najbezpieczniejszy.
no właśnie, chodzi mi chyba o inny wariant. chciałabym mieć to krwawienie (a propos, u mnie chyba niczym nie różni się od miesiączki - przynajmniej jeśli chodzi o dolegliwości i obfitość krwawienia) tydzień później, bowiem w czerwcu, gdy ew. okres pojawiłby się po skończonym drugim opakowaniu, również planuję wyjazd:/ i jak to wszystko pogodzić?

k.

Re: jak sterować cyklem miesiączkowym? | Mała Mi, 01-05-2005, 17:13

no właśnie, chodzi mi chyba o inny wariant. chciałabym mieć to krwawienie tydzień później
No to bierzesz 28 tabletek pod rząd (opakowanie + 7 z kolejnego), a potem robisz 7 dni przerwy. W przypadku wzięcia więcej niż 21 tabletek efekt antykoncepcyjny jest zachowany. Ale uwaga - przy wzięciu 14 (a potem zrobieniu przerwy) już nie !!! Tak więc po przerwie trzeba już wziąć normalnie 21 (a nie 14, bo tyle zostało).

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: jak sterować cyklem miesiączkowym? | Gocha, 04-05-2005, 13:17

Użytkownik "Mała Mi" napisał w wiadomości news:d52klm$ia5$1 [at] korweta.task.gda.pl...

krwawienie
No to bierzesz 28 tabletek pod rząd (opakowanie + 7 z kolejnego), a potem robisz 7 dni przerwy. W przypadku wzięcia więcej niż 21 tabletek efekt antykoncepcyjny jest zachowany. Ale uwaga - przy wzięciu 14 (a potem zrobieniu przerwy) już nie !!! Tak więc po przerwie trzeba już wziąć normalnie 21 (a nie 14, bo tyle zostało).

Pozdrawiam ! Mała Mi

Hmmm, też chciałam być sprytna i uniknąć krwawienia w czasie długiego majowego wyjazdu w góry i zaczęłam brać drugie opakowanie Cilestu bez robienia sobie 7 dniowej przewry. No niestety pojawiło się jednak krwawienie, wprawdzie nie tak intensywne jak zwykle, ale jednak jest. Zastanawiam się dlaczego. Gocha

Re: jak sterować cyklem miesiączkowym? | Kruszyzna, 04-05-2005, 20:08

Pewnego pięknego dnia, a był(a) to środa, 4 maja 2005 12:17 użytkownik Gocha, sącząc kawkę, wyklepał:

Hmmm, też chciałam być sprytna i uniknąć krwawienia w czasie długiego majowego wyjazdu w góry i zaczęłam brać drugie opakowanie Cilestu bez robienia sobie 7 dniowej przewry. No niestety pojawiło się jednak krwawienie, wprawdzie nie tak intensywne jak zwykle, ale jednak jest. Zastanawiam się dlaczego.
To ciekawe. Ja biorę Cilest i nie raz robiłam tego typu myki, że brałam jedno opakowanie po drugim, żeby uniknąć krwawienia w jakimś Bardzo Niewygodnym Momencie. I rzeczywiście to działało. Krwawień niet. Może te tabletki są po prostu do Ciebie "niedopasowane"? Albo zrobiłaś przerwę tylko krótszą, dajmy na to dwudniową, a potem zaczęłaś następne opakowanie?

Krusz.
Kruszyna #GG 3084947 "Primum non stresere..."

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych

Pierwsze 100 dni z dzieckiem. Vademecum dla rodziców Pierwsze 100 dni z dzieckiem. Vademecum dla rodziców

Ona i on w wieku dojrzałym - dolegliwości i choroby Ona i on w wieku dojrzałym - dolegliwości i choroby