Powiązane leki
(opisy)

Tagi

nauczyciel uczelnia zaklad musiec sanitarno badac stanowisko epidemiologiczny zaswiadczyc kruszyc

Fora dyskusyjne

Zaświadczenie L4! (1)

2 kość sródręcza (0)

Pewien kłopot (1)

zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (280)

Grupa Inwalidzka (1)

Badania krwi itp. (6)

Badanie epidemiologiczne poświęcone epidemii cukrzycy w Pols (0)

Badania okulistyczne dla kurierów (2)

Chore migdałki a L4 (3)

HOMEOSLIM KROPLE- czy działa (1)

ZATAJENIE (3)

Naturalne mydło z nanosrebrem (0)

Problem z jedzeniem (0)

kamienie na nerkach (0)

Kruszące się zęby (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jakie badania zrobić aby dostać zaświadczenie sanitarno-epidemiologiczne na praktyki?

Jakie badania zrobić aby dostać zaświadczenie sanitarno-epidemiologiczne na praktyki?

Konrad, 06-05-2005, 13:16

Czy ktoś może wie jakie badania należy wykonać bo każdy mówi co innego i trudno o konkretną odpowiedź. Jakie badania zleca lekarz medycyny pracy? W przychodni chcą zaświadczenie od uczelni albo z zakładu pracy a uczelnia odsyła mne do przychodni. Czy to zaświadczenie można wydać na podstawie badań do książeczki zdrowia bo do niej (na naszej uczelni) robione jest tylko jedno badanie.

Pozdrawiam, Konrad

Re: Jakie badania zrobić aby dostać zaświadczenie sanitarno-epidemiologiczne na praktyki? | Katarzynna, 06-05-2005, 15:35

Użytkownik "Konrad" napisał w wiadomości news:d5fjmm$don$1 [at] news.onet.pl...
Czy ktoś może wie jakie badania należy wykonać bo każdy mówi co innego i trudno o konkretną odpowiedź. Jakie badania zleca lekarz medycyny pracy?
Zalezy od stanowiska pracy. Podstawe - badania kalu na posiew - robi sie odplatnie, bez skierowania. Radze Ci zapytac w Sanepidzie i od razu zarzadac podstawy prawnej, bo inaczej kazda pani powie ci cos innego:)

Kaska

Re: Jakie badania zrobić aby dostać zaś | Kruszyzna, 06-05-2005, 16:23

Dnia 5/6/2005 1:35 PM,Użytkownik Katarzynna usiadł wygodnie i napisał:

Podstawe - badania kalu na posiew - robi sie odplatnie, bez skierowania.

To badanie robią ludzie, których praca przewiduje częsty i bliski kontakt z ludźmi, np. nauczyciele. Reszta nie musi.

Krusz.
Kruszyna GG 3084947 "Primum non stresere..."

Re: Jakie badania zrobić aby dostać zaś | Emi, 06-05-2005, 16:47

Kruszyzna napisał(a):

To badanie robią ludzie, których praca przewiduje częsty i bliski kontakt z ludźmi, np. nauczyciele. Reszta nie musi.
jak to nie??

a w hipermarketach, sklepach spożywczych??

E_m_i_

"Ci co poznali mrok, światło kochają, Oczekują świtu, nocy się lękając" D.R.Koontz

Re: Jakie badania zrobić aby dostać zaś | Kruszyzna, 06-05-2005, 17:16

Dnia 5/6/2005 2:47 PM,Użytkownik Emi usiadł wygodnie i napisał:

jak to nie?? a w hipermarketach, sklepach spożywczych??
No właśnie, to zależy od stanowiska pracy. Masz napisane na skierowaniu z "zakładu pracy", jakie to stanowisko, zgłaszasz się do odpowiedniego ośrodka zdrowia i oni decydują, jakie badania masz wykonać. Dla przykładu, zanim zaczęłam pracować jako nauczyciel, musiałam pojawić się w Sanepidzie i zrobić badanie, o którym w poprzednich postach, musiał mnie zbadać laryngolog, ale nie musiałam np. badać wzroku. Natomiast kiedy miałam pracowac jako projektantka czegoś tam, musiałam zbadać wzrok, bo praca przewidywała więcej niż 4 godziny dziennie z komputerem, za to do laryngologa iść nie musiałam. Napisałam "na przykład nauczyciele" a nie "tylko nauczyciele".

Krusz.
Kruszyna GG 3084947 "Primum non stresere..."

Re: Jakie badania zrobić aby dostać zaświadczenie sa | medevacs, 07-05-2005, 18:36

W news:d5fnsm$muu$1 [at] nemesis.news.tpi.pl Kruszyzna napisal(a):
Dnia 5/6/2005 1:35 PM,Użytkownik Katarzynna usiadł wygodnie i napisał: To badanie robią ludzie, których praca przewiduje częsty i bliski kontakt z ludźmi, np. nauczyciele. Reszta nie musi.
Klocil bym sie, bo ja z kolei pracuje w szpitalu i w zakladzie medycy pracy zrobili mi tylko badania krwi (w sumie duzo tego bylo, min. na HIV i zoltaczke B i C) i moczu. Pamietam, ze kiedy zlecali badania to sie zastanawiali jeszcze nad badaniem kalu i stwierdzili, ze w szpitalu nie ma piediatrii, w zwiazku z czym nie bede mial kontaktu z dziecmi i nie musze miec badan kalu. Takze moze tu chodzic o dzieci konretnie, a nie ogolnie o kontakt z ludzmi.

pozdrawiam medevacs //Otwierać! Kolęda! Mamy nakaz!//

Re: Jakie badania zrobić aby dostać zaświadczenie sanitarno-epidemiologiczne na praktyki? | Kruszyzna, 08-05-2005, 00:17

Pewnego pięknego dnia, a był(a) to sobota, 7 maja 2005 16:36 użytkownik medevacs, sącząc kawkę, wyklepał:

Takze moze tu chodzic o dzieci konretnie, a nie ogolnie o kontakt z ludzmi.
Bardzo możliwe :)

Krusz.
Kruszyna #GG 3084947 "Primum non stresere..."

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Higiena profilaktyka i organizacja w zawodach medycznych Higiena profilaktyka i organizacja w zawodach medycznych

Joga dla Zdrowia. Podręcznik ćwiczeń Joga dla Zdrowia. Podręcznik ćwiczeń

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Angielsko - polski słownik medyczny Angielsko - polski słownik medyczny