Powiązane leki
(opisy)

Calgel (Cetylpyridinii chloridum, Lidocaini hydrochloridum)

Arktyczny korzeń

Kudzucaps

Złoty Korzeń Forte

Złoty Korzeń Psyche Comfort Sen

Sensilab Q10 Sensitive

Alustin

Eluspray

Fluoro-żel (Natrii fluoridum, Natrii monofluorophosphas)

Q10 Dental Vita Care

Tagi

dentystka korzenic antybiotyk osemka dziaslo lukac usuwac szew pytac wyrwac

Fora dyskusyjne

zobacz Usuwanie ósemki "na raty" (10)

zobacz wyrwanie wszystkich zębow (4)

zobacz Opuchlizan po wyrwaniu ósemki (5)

zobacz Ratunek dla zęba z torbielą (5)

zobacz Angina ropna trzeci raz w tym roku. (2)

zobacz Poważny Problem z zębami (3)

zobacz Zgrubienie szczęki po wyrwaniu zęba. (1)

zobacz długotrwałe odrętwienie wargi po usuwaniu ósemki (0)

zobacz jak sie leczy kanalowo? (3)

zobacz Gojenie wyrwanej ósemki (1)

zobacz po usunięciu ósemki (4)

zobacz usuwanie dwóch zębów naraz (5)

zobacz PO USUNIĘCIU ÓSEMKI (2)

zobacz Ból zębów naciskowy - jaka przyczyna? (0)

zobacz Pytanie o ósemkę (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » po wyrwaniu ósemki..pare pytan

po wyrwaniu ósemki..pare pytan

Luka!, 11-05-2005, 22:26

wyrwali mi dzis a raczej wycieli piłą tarczową :/ ósemke. niezeszyli mi dziasla mowiac ze policzek by mi to sciagnelo a szwy bylyby az amigdalkami... kazali mi plokac to jakims plynem antybakteryjnymktory kupilem ,ma on oklo 40% alkoholi. i mojepytanie z gabinetu wyszedlem o 16, kiedy mam zaczac plukac? przed snem? czy co jakis czas

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | stokrotka, 11-05-2005, 20:35

To cię będzie pobolewać jeszcze przez kilka miesięcy.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Jacek Tusuński, 11-05-2005, 22:40

Luka! napisał(a):

ja tez niemam szwow i zaczynam si emartwic jak mozna zyc z takim otworem poziomym w ustach patrzac widze ze ta "jama " ma ze 2-3 cm,ponadto cos tam bialego jest , to chyba niekorzen???!? wsadzaja jakies lekarsto czy to jednak korzen jakis, zabieg byl trudny, meczyly sie zemna 2 kobiety
godzine,
zab mial 3 korzenie i one niechcialy wyjsc ale powiedzialy ze wszystko wyciagnelyi dwa razy to czyscila jednak teraz jak krwi jzu tam niema widac to cos bialego , mysle ze to lekarstwo...

ale pytanie ponawiam kiedy mam zaczac to plukac czyms bo jesc i pic musze
co
robie a napewno przez to jakies baketrie si eostaja w jamie ustnej!

dzieki, masz racje

Chwileczkę _gdzie to było robione w ośrodku zdrowia czy nie , czemu nie załozono szwów , nie przepisano antybiotyk ,czy to robił Chirurg Stomatolog

Ja miałem usuwane wszystkie 8

Zależy od lekarza 2 miałem usuwane w szpitalu w Bielsku ( jeden blisko zatoki górna lewa ) i po tygodniu było po zawodach 1 miałem usuwanego prywatnie w małym gabinecie ,męczyłem się pół roku poszło jeszcze 5 ( jakieś zakażenie ) jeśli został korzeń to denstystę do sądu

Co zrobić wypić z 2 ibuprony albo na pogotowie i zaszczyk pyralginy a jutro rengęn zęba jeśli i pokazać dobremu chirurgowi stomatologowi

Czy to była 8 dolna jeśli górna to moze być nie ciekawie

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Luka!, 11-05-2005, 22:44

napisz ze to zart ,prosze:) bo wlasnie znieczulenie orzetsaje dzialac i zaczynam szalec, nawet niepoczulem ze polknalem ibuprom

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Ania B-J, 11-05-2005, 23:31

stokrotka wrote:
Przesadzasz. Ja miałam wyrywaną ok. pól roku temu i po nie bolało prawie wcale,za to w trakcie zabiegu okrutnie. Jedyna różnica w tym, że ja nie miałam szwów. Nie martw się na zapas.

pzdr. Ania

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Jacek Tusuński, 11-05-2005, 23:32

Luka! napisał(a):

w osrodku gdzie skierowala mnie zwykla stomatolog z przychodni

niewiem czy to korzen moze to jakies lekarstwo wsadzone? do sądu? jutro chyba poprostui przedzwonie do niej albo si eprzejde niech
to
obejzy jeszcze raz,ale jezeli zostawila mi korzen i jutro bedize poprawiac to chba si epotne no 2 ibupromy działają dostalem tez antybuiotyk ktory połknąłem godzine
po.
ateraz co 8 godzin

dolna

Hm

Jeśli to był spacjalista to dobrze ,oczywiście usuwanie 8 zawsze boli ba jest skomplikowane , i bywa różnie , antybiotyk nie podziała od razu Dziwi mnie tylko jedno czemu nie zeszywała rany Ze dolna to oczywiście dobrze

jak mozesz napisz mi czy masz gadu gadu na majl sp9tcu [at] interia.pl

Pozdrawiam

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Luka!, 11-05-2005, 23:42

Przesadzasz. Ja miałam wyrywaną ok. pól roku temu i po nie bolało prawie wcale,za to w trakcie zabiegu okrutnie. Jedyna różnica w tym, że janie miałam szwów.
ja tez niemam szwow i zaczynam si emartwic jak mozna zyc z takim otworem poziomym w ustach patrzac widze ze ta "jama " ma ze 2-3 cm,ponadto cos tam bialego jest , to chyba niekorzen???!? wsadzaja jakies lekarsto czy to jednak korzen jakis, zabieg byl trudny, meczyly sie zemna 2 kobiety godzine, zab mial 3 korzenie i one niechcialy wyjsc ale powiedzialy ze wszystko wyciagnelyi dwa razy to czyscila jednak teraz jak krwi jzu tam niema widac to cos bialego , mysle ze to lekarstwo...

ale pytanie ponawiam kiedy mam zaczac to plukac czyms bo jesc i pic musze co robie a napewno przez to jakies baketrie si eostaja w jamie ustnej!

Nie martw się na zapas.
dzieki, masz racje

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Zyper#Findler, 11-05-2005, 23:57

ale pytanie ponawiam kiedy mam zaczac to plukac czyms bo jesc i pic musze
co
robie a napewno przez to jakies baketrie si eostaja w jamie ustnej!

Zacznij płukać jak przestanie krwawić... cn po 1-2 dniach, coby skrzepu nie wypłukać i coby Ci się nie zrobił suchy zębodół czy jakoś tak.

Pozdro ZYperF

ps. Jak ta piła tarczowa wyglądała???? ;)

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Luka!, 12-05-2005, 01:21

Chwileczkę _gdzie to było robione w ośrodku zdrowia czy nie , czemu nie załozono szwów , nie przepisano antybiotyk ,czy to robił Chirurg Stomatolog
w osrodku gdzie skierowala mnie zwykla stomatolog z przychodni

jeśli został korzeń to denstystę do sądu
niewiem czy to korzen moze to jakies lekarstwo wsadzone? do sądu? jutro chyba poprostui przedzwonie do niej albo si eprzejde niech to obejzy jeszcze raz,ale jezeli zostawila mi korzen i jutro bedize poprawiac to chba si epotne
Co zrobić wypić z 2 ibuprony albo na pogotowie i zaszczyk pyralginy
no 2 ibupromy działają dostalem tez antybuiotyk ktory połknąłem godzine po. ateraz co 8 godzin

dolna

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Luka!, 12-05-2005, 01:24

Zacznij płukać jak przestanie krwawić... cn po 1-2 dniach, coby skrzepu nie wypłukać i coby Ci się nie zrobił suchy zębodół czyjakoś tak.
zębodół? to jest otwór głęboskosci z 2,5cm w poziomie licząc od miejsca gdzie konczy sie dziąsło to jest JAMA

:)) Obie panie podnosily mnie na duchu mowiac do siebie ze niemaja odpowiedniej małej tarczy tylko o numer za duzą i rozwalaja c mi tak dziaslo.

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Luka!, 12-05-2005, 01:55

jak mozesz napisz mi czy masz gadu gadu na majl sp9tcu [at] interia.pl
poszło

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Mirek, 12-05-2005, 05:35

Wiecie co dentystka poleca mi usunąć górną 8 bo źle jest wyrośnięta. Ale ja się cholernie tego boję. Ale z tego co czytałem samo usuwanie ze znieczuleniem nie boli tylko po? Jak to w końcu jest?

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Stefan, 12-05-2005, 11:55

Przesadzasz. Ja miałam wyrywaną ok. pól roku temu i po nie bolało prawie wcale,za to w trakcie zabiegu okrutnie. Jedyna różnica w tym, że ja nie miałam szwów. Nie martw się na zapas.
mi usunal dwie 8mki z lewej strony, na gorze byla normalna osemka, na dole jeszcze nie bylo jej widac - takze ciecie dziąsla, wycinanie kosci i dlutowanie. znieczulenie 2x, calosc trwala (bez czasu kiedy znieczulenie zaczynalo dzialac) ~ 15 minut, mam szwy i od kilku dni NIC mnie nie boli. nie biore proszkow przeciwbolowych, biore antybiotyk. takze wspolczuje ze trafiles na takich amatorow.

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Luka!, 12-05-2005, 12:18

Ale z tego co czytałem samo usuwanie ze znieczuleniem nie boli tylko po? Jak to w końcu jest?
usuwanie raczej nieboli, jezeli 8semka juz ci wyrosła to niema sie czego bac, 5-10min i koniec, i zapewne pare dni i wszystkosie uspokoi.

MOja ósemeczka niewyrosla praktycznie wogule dzisiaj sie budze i cala twarz opuchnieta jeszcze bardziej... co 4godz 2x ibupromi mozna spac

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Profil1, 12-05-2005, 13:04

cześć Leo Maj !!! nawet tutaj ciebie poznałem. Co porabiasz chłopie ? Tak to ja Krzysiek - piliśmy wodzie na Krakdencie! :)

Użytkownik "Zyper#Findler" napisał w wiadomości news:d5tnv0$ih$1 [at] news.onet.pl...

musze
co

Zacznij płukać jak przestanie krwawić... cn po 1-2 dniach, coby skrzepu
nie
wypłukać i coby Ci się nie zrobił suchy zębodół czy jakoś tak.

Pozdro ZYperF

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Zyper#Findler, 12-05-2005, 14:38

Użytkownik "Profil1" napisał w wiadomości news:d5v6ga$m75$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
cześć Leo Maj !!! nawet tutaj ciebie poznałem. Co porabiasz chłopie ? Tak to ja Krzysiek - piliśmy wodzie na Krakdencie! :)

Czesc Krzysiek, pudło.... ale blisko, blisko.... kilka ulic dalej.

ZYperF

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | KAria, 12-05-2005, 16:01

Hej!! Ja mialam wyrwana 8-mke miesiac temu i dziaslo zszywane.Nie wyobrarzam sobie jak mogloby sie to wygoic bez szwow. Znieczulenie przestlo dzialac po 24 h. Zapuchlo i bolalo, na szczescie stomatolog przepisal mi ketonal i antybiotyk - Amotaks. Po 4 dniach opuchlizna zeszla i po wyjeciu szwow zostala wielka dziura na ktora nakladalam zel stomatologiczny - Elugel. Jeszcze dzisiaj mam malenka dziurke, dziaslo sie jeszcze nie odbudowalo. Jesli mamsz mozliwosc kupic sobie ten zel, to bardzo polecam. W dziasle po zebie gromadza sie resztki jedzenia i koniecznie trzeba je usowac i dezynfekowac jame ustna.

Ps. Ja pilam przez slomke i przyjmowalam tylko plynne pokarmy przez 4 pierwsze dni.

Użytkownik "Luka!" napisał w wiadomości news:d5titb$srl$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
wyrwali mi dzis a raczej wycieli piłą tarczową :/ ósemke. niezeszyli mi dziasla mowiac ze policzek by mi to sciagnelo a szwy bylyby az amigdalkami... kazali mi plokac to jakims plynem antybakteryjnymktory kupilem ,ma on oklo 40% alkoholi. i mojepytanie z gabinetu wyszedlem o 16, kiedy mam zaczac plukac? przed snem? czy co jakis czas

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Ania B-J, 12-05-2005, 18:35

Luka! wrote:
zabieg byl trudny, meczyly sie zemna 2 kobiety godzine, zab mial 3 korzenie
Jedna młoda zwykła dentystka z techniczką - prywatnie - dolna "8" - ona nie zmęczyła się, ja za to okrutnie, bolało przeraźliwie, trwało parę minut.

ale pytanie ponawiam kiedy mam zaczac to plukac czyms bo jesc i pic musze co robie a napewno przez to jakies baketrie si eostaja w jamie ustnej!
Niczym nie płukałam, tylko łykałam antybiotyk co 8 h i nie jadłam z chorej strony. I co boli jeszcze?

pzdr. Ania

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Luka!, 12-05-2005, 18:45

I co boli jeszcze?
ostatni ibuprom w dawce x2 połknąłem o 5 rano godzine temu antybiotyk, własnie czuje ze cała prawa strona zaczyna sie odzywac, za jakąś gdozinke pewnie znowu ibuprom. Dziwny ten antybiotyk Dalacin 300mg, łykam co 8 godzin a przez noc mi opóchła twarz tam gdzie mam przetarty policzek i wmiejscu gdzie 7 zostala odsłonieta..
pzdr. Ania
ja tez pozdrawiam Łukasz

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Ulcia, 12-05-2005, 18:53

w przeciągu 2 miesięcy miałam usunięte dwie osemki. bolało tyle co tego samego dnia po zejściu znieczulenia. potem dziąsło było trochę drażliwe ale nic ponad to. zszywanego dziąsła nie miałam. samo się wszystko pięknie zagoiło. Dobrze będzie. pozdrawiam ula

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Ania B-J, 12-05-2005, 21:17

Luka! wrote:
Dziwny ten antybiotyk Dalacin 300mg, łykam co 8 godzin a przez noc mi opóchła twarz tam gdzie mam przetarty policzek i wmiejscu gdzie 7 zostala odsłonieta..
Antybiotyk był ten sam ale nie potrzebowałam środków p/bólowych poza pierwszą nocą - 1 x mefacit. Wiesz ja na Twoim miejscu pokazałabym się jutro dentystce, ktora robiła ekstrakcję, gdyby ból choć trochę nie ustepował.

pzdr. Ania

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | olka, 12-05-2005, 21:45

Użytkownik "Ania B-J" napisał w wiadomości news:d60305$mrk$1 [at] news.onet.pl...
Luka! wrote:

Ja tez bralam dalacin po usunieciu zeba. Wprawdzie nie byla to 8 ale i tak dentystka mi rozcharatala cale dziaslo (mocno siedzial :)) i musialam miec zalozone trzy szwy. Przepisala mi tez Voltaren w tabletkach. Jak tylko wzielam to przestalo mnie wszystko rwac i wogole nic mi nie dokuczalo. Fajny lek, bo podobno jest wolno uwalniajacy sie (czy cos takiego), takze efekt przeciwbolowy i przeciwzapalny trwal 12 h od wziecia tabletki.....

Pozdrawiam, trzymaj sie

olka

Re: po wyrwaniu ósemki..pare pytan | Basia, 13-05-2005, 00:08

Wed, 11 May 2005 20:40:26 +0000 (UTC), Jacek Tusuński napisał(a):

Luka! napisał(a):
Co zrobić wypić z 2 ibuprony albo na pogotowie i zaszczyk pyralginy a jutro rengęn zęba jeśli i pokazać dobremu chirurgowi stomatologowi

Ja miałam wyrywaną siódemkę dolną (na chirurgii szczękowej AM, przez studenta V roku- jakiegoś araba). Na zębie była koronka porcelanowa, a w korzeniu siedział,(wbijając się i to bolało) szpikulec - narzędzie dentystyczne. Pokazał mi chyba jedną stronę korzenia i powiedział, ża cały korzeń wyszedł! Już od poczatku dostałam suchego zębodołu i potem chodziłam jakiś miesiąc na zabiegi, tj, płukanie i opatrunki. Oczywiście już do innej dentystki. Potem zaczęły mi wychodzić jakieś drzazgi. Zrobiłam rentgen i dentystka oceniła, że nic już nie zostało, a ja czuję, jeszcze został mi jakiś korzeń całym boku dziąsła :-((( Jeszcze jak się goiło, to paznokciem wyczuwałam wystającego zęba, czy korzenia. Teraz już się zagoiło i narazie nie czuję, ale boję się co będzie wkrótce...

Już kiedyś miałam taką sytuację - po wyrwaniu ósemki dentystka nie chciała się już w dziąśle grzebać, to truła mnie antybiotykami, bo miałam przez to gorączkę i z bólu prawie mdlałam. Potem chirurg szczękowy miał robotę, bo ciął dziąsło ( bok od strony języka), skrobał, przypalał itd, wreszcie wyrwał. Od razu pdczułasm ulgę.Nie wiem do tej pory, czy to był trzeci korzeń jednego zęba.

Pozdrawiam, Basia

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Dieta z owoców cytrusowych Dieta z owoców cytrusowych

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Oczyszczanie organizmu (okładka zielona) Oczyszczanie organizmu (okładka zielona)

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa