Powiązane leki
(opisy)

Angin-Heel SD

Proskin LF

Argol Essenza Balsamica

Polfergan (Promethazini hydrochloridum)

Soventol (Bamipini lactas)

Tanno Hermal Lotio

Homeodose 20

Climaxol

Vitaleg

Buflox Retard (Buflomedili hydrochloridum)

Tagi

cukier grzybica akulka dawac swedzic zaczerwienic ciekawski wieczor noga lato

Fora dyskusyjne

zobacz Swędzące zaczerwienienia w okolicach nosa (1)

zobacz pachwiny (0)

zobacz Grzybica? (1)

zobacz Swędzące palce u stóp (5)

zobacz Swędzenie, pieczenie moszny (8)

zobacz Zaczerwienienie na członku (2)

zobacz Mocne zaczerwienienie na czlonku (7)

zobacz Czy to grzybica ? foto (12)

zobacz insulina latem (1)

zobacz Zaczerwienione oczy (1)

zobacz swedzenie skory (1)

zobacz Twarde kujacę i drażniace coś w gardle (0)

zobacz Padaczka (0)

zobacz Osłabienie (4)

zobacz Zaczerwienienie powiek (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » swędzenie stóp

swędzenie stóp

Ciekawski, 22-05-2005, 23:19

Od paru lat, każdego lata pojawia się u mnie nastepujący problem: otóż swędzą mnie stopy do kostek włącznie. Zazwyczaj działo się tak na wieczór - upierdliwe swędzenie w paru miejscach które radykalnie usmierzało wyszorowanie swędzących miejsc szczotką i mydłem (wcześniejsze umycie nóg nic nie dawało, zawsze po połozeniu się do łóżka , po ok pół godzinie wycieczka do łazienki i szczota). Nie było tak każdego dnia, bardzo często natomiast po ukąszeniu komara. W tym roku zaczęło się wcześniej (jakiś miesiąc temu) i męczy codziennie, praktycznie cały dzień, do tego jest o wiele ostrzejsze. Skóra wygląda normalnie, tzn. żadnych bąbli, wysypki, zaczerwienienia.

Co to może być?

ciekawski

Re: swędzenie stóp | Akulka, 23-05-2005, 00:01

Użytkownik "Ciekawski" napisał w wiadomości news:d6qm02$7p$1 [at] news.onet.pl...
Od paru lat, każdego lata pojawia się u mnie nastepujący problem: otóż swędzą mnie stopy do kostek włącznie.
Wg mnie albo objaw grzybicy, albo oznaka podwyższonego cukru? A w uszach czasem nie swędzi?

Pozdrawiam, Akulka

Re: swędzenie stóp | klonik, 23-05-2005, 00:04

wcześniejsze umycie nóg nic nie dawało,

Nogi trzeba zawsze myć brudasie!! leniu!!

Re: swędzenie stóp | ktośka, 23-05-2005, 01:08

Użytkownik "Ciekawski" napisał w wiadomości news:d6qm02$7p$1 [at] news.onet.pl...
Od paru lat, każdego lata pojawia się u mnie nastepujący problem: otóż swędzą mnie stopy do kostek włącznie. Zazwyczaj działo się tak na
wieczór -
upierdliwe swędzenie w paru miejscach które radykalnie usmierzało wyszorowanie swędzących miejsc szczotką i mydłem (wcześniejsze umycie nóg nic nie dawało, zawsze po połozeniu się do łóżka , po ok pół godzinie wycieczka do łazienki i szczota). Nie było tak każdego dnia, bardzo często natomiast po ukąszeniu komara. W tym roku zaczęło się wcześniej (jakiś miesiąc temu) i męczy codziennie, praktycznie cały dzień, do tego jest o wiele ostrzejsze. Skóra wygląda normalnie, tzn. żadnych bąbli, wysypki, zaczerwienienia.

Hmmm, mnie to tak nogi swędzą, jak mi włoski po depilacji wrastają, wtedy też czymś ostrym muszę trzeć, ale chyba to nie ten problem....... Tak na serio, jeśli piszesz, że to tylko w lecie, to może alergia??

Re: swędzenie stóp | pieg, 23-05-2005, 01:11

Od paru lat, każdego lata pojawia się u mnie nastepujący problem: otóż swędzą mnie stopy do kostek włącznie. Zazwyczaj działo się tak na
wieczór -
upierdliwe swędzenie w paru miejscach

hej! mam ten sam problem, ale wyglada to troche inaczej. Mnie nogi swedza zawsze po kapieli w cieplej/goracej wodzie. Robia sie czerwone i swedza. Pomaga mi smarowanie kremami nawilzajacymi.Czy to moze byc objaw grzybicy??? W ogole to moje nogi w lecie reaguja zaczerwienieniem na wysoka temperature + wysokie obcasy. I zastanawiam sie czy tylko ja tak mam? pozdrawiam

Re: swędzenie stóp | Ciekawski, 23-05-2005, 09:55

klonik napisał:
wcześniejsze umycie nóg nic nie dawało,

Nogi trzeba zawsze myć brudasie!! leniu!!
No i co wniosłeś do sprawy, idioto? Takiś kurna dowcipny? Że też zawsze się taki kantinflas znajdzie :( PLONK bezmózgu!

Re: swędzenie stóp | Ciekawski, 23-05-2005, 09:57

Akulka napisała:
Wg mnie albo objaw grzybicy, albo oznaka podwyższonego cukru? A w uszach czasem nie swędzi?
Hm, swędzi - zawsze z rana, a w ciągu dnia też czasami :(

ciekawski

Re: swędzenie stóp | Akulka, 23-05-2005, 15:09

Użytkownik "Ciekawski" napisał w wiadomości news:d6rrbt$ic4$1 [at] news.onet.pl...
Akulka napisała:

Hm, swędzi - zawsze z rana, a w ciągu dnia też czasami :(

ciekawski

Jeśli więc swędzą i stopy i w uszach, to koniecznie zbadaj cukier (powiedz lekarzowi o objawach, bo w moczu na pewno cukier nie wyjdzie). Moja mama miała takie objawy przy cukrzycy utajonej - co nie oznacza, że ty też masz - ale warto być pewnym.

Akulka

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Życie bez pasożytów Życie bez pasożytów

Problemy zdrowia psychicznego Problemy zdrowia psychicznego

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca

Smakołyki prosto z ula dla zdrowia i urody Smakołyki prosto z ula dla zdrowia i urody

Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy