Tagi

skladnik probowac odzywiac tlusty tluszcz ktorys cukier organizm dieta kwasniewski

Fora dyskusyjne

zobacz Vita- Femin. (1)

zobacz problem z nadwagą (3)

zobacz Perforacja dwunastnicy i problemy z odżywianiem... (1)

zobacz szybkie wyczerpywanie się (4)

zobacz prawidłowy poziom cukru we krwi + dieta dla cukrzyka (1)

zobacz niedociśnienie, niedowaga i za wysoki cholesterol (0)

zobacz Pytanie o hamowanie apetytu i przyswajanie tluszczow i cukru (2)

zobacz Dieta Dla Osob zPCO (5)

zobacz dieta dukana (5)

zobacz Brak energii, nerwowość, mdłości. (3)

zobacz staranie o dzidziusia a dieta (2)

zobacz Przemęczenie (8)

zobacz 17 lat, nadwaga (22)

zobacz Dieta niskowęglowodanowa (7)

zobacz nie potrafie schudnac (16)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Dieta dr Jana Kwasniewskiego?

Dieta dr Jana Kwasniewskiego?

R.S., 22-07-1999, 18:20

Witam wszystkich, jestem tu goscinnie i ciekawia mnie opinie na temat ponoc glosnej i kontrowersyjnej diety dr Jana Kwasniewskiego - ksiazki "Dieta optymalna" i "Tluste zycie". Nie bylo mnie dosc dlugo w kraju wiec nie sledzilem tej kwestii choc bardzo mnie interesuje a po powrocie dowiedzialem sie, ze wielu moich znajomych podporzadkowala sie tym rygorom tlustego zycia...jak na razie (fakt) z calkiem dobrym skutkiem. Jezeli ktos tej diety probowal badz uwaza, ze to jakas pomylka, prosze o odswiezenie tematu, moze nie tylko dla mnie...

z gory dziekuje..rafal suszycki

Re: Dieta dr Jana Kwasniewskiego? | Jacek Kropacz, 23-07-1999, 18:12

Tak jest to ciekawy temat, tak jak sposoby odżywiania w ogóle. Właśnie dwa tygodnie stosuję się do wytycznych dr Kwaśniewskiego. Mnie ta dieta bardzo odpowiada z różnych względów: 1. Jem np. jajecznicę na smalcu lub maśle lub tłustą pieczoną golonkę. Zawsze lubiłem takie ptrawy, ale jadłem to sporadycznie i zwyrzutami sumienia wobec własnego organizmu. Teraz tych wyrzutów nie mam. 2. Jest to chyba najłatwiejsza dieta do realizacji poza domem. Tłustości w restauracjach i barach jest pod dostatkiem, a i w sklepach tłustych wędlin jest dużo.

Waga po dwóch tygodniach pomału spada, ale nie to jest moim celem bo dużej nadwagi nie mam. Samopoczucie ok.

Też chętnie na ten temat podyskutuję, bo książka ma sporo nieścisłości. Mam ogólną orientację na temat fizjologii żywienia. Stosowałem również dietę Diamondów i też z dobrym skutkiem, ale ta dieta wymagała ode mnie wyżeczeń, natomiast dieta "optymalna" nie.

Uważam że nie mam mądrych jeżeli chodzi o odżywianie. Jest to temat rzeka i zahacza o filozofię i wręcz religię. Myślę że tak długo jak nie znamy swojego pochodzenia, to nie będziemy wiedzieć jak mamy się odżywiać. Na razie należy próbować i eksperymentować, byle z umiarem.

Mam swoją teorię jeżeli chodzi o wszelkie diety eliminujące lub ograniczające któryś trzech głównych składników pożywienia (białka, tłuszcze, węglowodany) Beton składa się też z trzech składników: cement, piasek, woda. Jeżeli nie damy któregoś z nich lub damy go mało, to betonu nie będzie, lub będzie kruchy. Podobnie z naszym organizmem. Jeżeli wyeliminujemy tłuszcze albo węglowodany, to nie będzie kamieni żółciowych, czy miażdżycy. Może to naiwne spostrzeżenie, ale do moich rozważań jest wystarczające.

Chyba za dużo jak na poierwszy raz. Pozdrawiam wszystkich walczących Jacenty

Re: Dieta dr Jana Kwasniewskiego? | Tomasz Zwinka, 30-07-1999, 11:09

Diete stosuje od dawna i polecam ja wszystkim. Moja corka swego czasu zachorowala na cukrzyce I (mlodziencza) i brala insuline; od pewnwgo czasu juz nie bierze insuliny cukier ma w normie czuje sie b.dobrze (lekarze jesli ide do poradni dalej twierdza ze to niemozliwe a przeciez sami badaj jej cukier nie wiedza co jest grane przyjeli ja do szpitala z cukrem we krwi i ketokwasica).

Pozdrawiam Tom

Jacek Kropacz wrote:

Tak jest to ciekawy temat, tak jak sposoby odżywiania w ogóle. Właśnie dwa tygodnie stosuję się do wytycznych dr Kwaśniewskiego. Mnie ta dieta bardzo odpowiada z różnych względów: 1. Jem np. jajecznicę na smalcu lub maśle lub tłustą pieczoną golonkę. Zawsze lubiłem takie ptrawy, ale jadłem to sporadycznie i zwyrzutami sumienia wobec własnego organizmu. Teraz tych wyrzutów nie mam. 2. Jest to chyba najłatwiejsza dieta do realizacji poza domem. Tłustości w restauracjach i barach jest pod dostatkiem, a i w sklepach tłustych wędlin jest dużo.

Waga po dwóch tygodniach pomału spada, ale nie to jest moim celem bo dużej nadwagi nie mam. Samopoczucie ok.

Też chętnie na ten temat podyskutuję, bo książka ma sporo nieścisłości. Mam ogólną orientację na temat fizjologii żywienia. Stosowałem również dietę Diamondów i też z dobrym skutkiem, ale ta dieta wymagała ode mnie wyżeczeń, natomiast dieta "optymalna" nie.

Uważam że nie mam mądrych jeżeli chodzi o odżywianie. Jest to temat rzeka i zahacza o filozofię i wręcz religię. Myślę że tak długo jak nie znamy swojego pochodzenia, to nie będziemy wiedzieć jak mamy się odżywiać. Na razie należy próbować i eksperymentować, byle z umiarem.

Mam swoją teorię jeżeli chodzi o wszelkie diety eliminujące lub ograniczające któryś trzech głównych składników pożywienia (białka, tłuszcze, węglowodany) Beton składa się też z trzech składników: cement, piasek, woda. Jeżeli nie damy któregoś z nich lub damy go mało, to betonu nie będzie, lub będzie kruchy. Podobnie z naszym organizmem. Jeżeli wyeliminujemy tłuszcze albo węglowodany, to nie będzie kamieni żółciowych, czy miażdżycy. Może to naiwne spostrzeżenie, ale do moich rozważań jest wystarczające.

Chyba za dużo jak na poierwszy raz. Pozdrawiam wszystkich walczących Jacenty

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta z owoców cytrusowych Dieta z owoców cytrusowych

Celiakia Celiakia

Tłuste życie Tłuste życie

Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu

Smacznie i zdrowo - część 2 Smacznie i zdrowo - część 2