Tagi

niski temperatura tempera lodowiec czopek pokojowa docelowy przechowywac wymagac apteka

Fora dyskusyjne

zobacz maść robiona w aptece (6)

zobacz Przechowywanie leku - Duomox (1)

zobacz Gdzie przechowywać opakowanie z soczewkami? (0)

zobacz przeziębienie a operacja (1)

zobacz Lodowaty nos w pokojowej temepraturze (0)

zobacz "Andractim" czy już dostępny? (6)

zobacz Kolano dalej puchnie (1)

zobacz badanie kału a alkohol i THC (1)

zobacz Amoksiklav a temperatura (1)

zobacz PENTASA 500 mg tabletki (1)

zobacz Prezerwatywa a temperatura (2)

zobacz jak się robi badanie moczu na posiew? (1)

zobacz Validol-przechowywanie (2)

zobacz Chrypa bez bólu gardła (?) (1)

zobacz Mocny ból w pachwinie (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Dlaczego czopki wymagają niskiej temperatury?

Dlaczego czopki wymagają niskiej temperatury?

si, 01-06-2005, 10:42

Czy przechowywane w temperaturze pokojowej czopki tracą swoje właściwości? Pytam ponieważ jakiś czas temu dostałem czopki przeciwbólowe - niestety ani lekarz, ani farmaceuta w aptece nie powiedzieli mi że mam je przechowywać w lodówce. Dowiedziałem się tego dopiero za drugim razem (w innej aptece).

Mam całe opakowanie czopków Diclober (chyba tak się pisze), które przeleżały u mnie w biurku dwa miesiące. Czy to znaczy że są bezużyteczne i mogę je wyrzucić ?

si

Re: Dlaczego czopki wymagają niskiej temper | Adam, 01-06-2005, 10:57

si napisał(a):
Czy przechowywane w temperaturze pokojowej czopki tracą swoje właściwości? Pytam ponieważ jakiś czas temu dostałem czopki przeciwbólowe - niestety ani lekarz, ani farmaceuta w aptece nie powiedzieli mi że mam je przechowywać w lodówce. Dowiedziałem się tego dopiero za drugim razem (w innej aptece).

Mam całe opakowanie czopków Diclober (chyba tak się pisze), które przeleżały u mnie w biurku dwa miesiące. Czy to znaczy że są bezużyteczne i mogę je wyrzucić ?
raczej dlatego, ze w temp pokojowej trudno je 'zażyć' ;) poprostu robi sie z tego kupka tluszczu, a taki czopek musi jednak byc bardziej stały...

pozdrawiam

Z wifi, na niusy, pisze dla Was Adam

Re: Dlaczego czopki wymagają niskiej temperatury? | si, 01-06-2005, 11:51

raczej dlatego, ze w temp pokojowej trudno je 'zażyć' ;) poprostu robi sie z tego kupka tluszczu, a taki czopek musi jednak byc bardziej stały...
pozdrawiam

Jeśli tylko dlatego, to nie ma problemu be te czopki akurat trzymają się świetnie w temperaturze pokojowej.

si

Re: Dlaczego czopki wymagają niskiej temperatury? | Zyper#Findler, 01-06-2005, 14:09

.. Czy to znaczy że są bezużyteczne i mogę je
wyrzucić ?

to znaczy, że są do d..y ;) A tak powaznie. Przeczytaj na ulotce sposób przechowywania, termin waznosci.

ZYperF

Re: Dlaczego czopki wymagają niskiej temper | Kaja, 02-06-2005, 03:54

Wed, 01 Jun 2005 08:57:07 +0200, Adam napisał(a):

si napisał(a):

Z kolei takie na przykład czopki glicerynowe nie rozpuszczają się tak szybko, a trzymane w lodówce ( w/g zalecenia pani z apteki) to już by się nie rozpuściły w ogóle w "miejscu docelowym".

Kaja

Re: Dlaczego czopki wymagają niskiej temperatury? | si, 02-06-2005, 10:06

Z kolei takie na przykład czopki glicerynowe nie rozpuszczają się tak szybko, a trzymane w lodówce ( w/g zalecenia pani z apteki) to już by się nie rozpuściły w ogóle w "miejscu docelowym".

Kaja
No dobrze, czyli chodzi wyłącznie o zachowanie konsystencji czopka, temperatura przechowywania nie ma wpływu na jego właściwości?

si

Re: Dlaczego czopki wymagają niskiej temper | Adam, 02-06-2005, 15:41

Kaja napisał(a):

zalezy jaka masz w danym momencie temperature pokojową. a w 'miejscu docelowym' sie rozpuszcza, dlatego bo ponieważ w miejscu tym jest jakby ciut odrobine cieplej...

pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Domowe leki ziołowe. Leksykon Domowe leki ziołowe. Leksykon

Reiki Reiki

Jak zwyciężyć cukrzycę. Poradnik Jak zwyciężyć cukrzycę. Poradnik

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009