Powiązane leki
(opisy)

Atropinum sulfuricum (iniekcje) (Atropini sulphas)

Darob (Sotaloli hydrochloridum)

Lozap Zentiva (Losartanum kalicum)

Bioparox (Fusafunginum)

Flavamed (syrop) (Ambroxoli hydrochloridum)

Mexicord (Mexiletinum hydrochloridum)

Rytmonorm (Propafenonum)

Sotahexal (iniekcje) (Sotaloli hydrochloridum)

Opacorden (Amiodaroni hydrochloridum)

Crataegus Dagomed 4 układ krążenia

Tagi

skurczyc receptor maksymalny tchawica obnizenie oskrzela serce duzy krtan rytm

Fora dyskusyjne

blokery H2 (0)

zaburzenia rytmu , tarczyca i karmienie piersią (0)

tachykardia i przyspieszony rytm zatokowy - co to oznacza (0)

interpretacja wyników Holtera (0)

Zapalenia gardła, tchawicy, krtani - paciorkowiec beta hemol (0)

Ból krtani i problemy z mównieniem (0)

Zapalenie węzłów krtani tchawicy zatok i gardła (0)

"Guz" na szyji (0)

astma oskrzelowa i zmiana lekow (1)

Gardło Krtań Tchawica (0)

wydzielina z zatok w tchawicy i oskrzelach?? (2)

Świszczący oddech co mi dolega? (4)

tatuaż a sport (0)

Ból po lewej stronie szyi (0)

Czy mogę mieć raka krtani mając 20 lat (7)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Skurcz tchawicy/krtani po duzym wysilku

Skurcz tchawicy/krtani po duzym wysilku

K, 07-06-2005, 09:07

Witam,

postanowilem troche pobiegac, maksymalnie sie zmeczylem i okolo 10 minut po tym wysilku zaczelo mi sie coraz ciezej oddychac. Bylo tak, jakby mi sie skurczyla krtan lub tchawica i nie moglo przechodzic tamtedy powietrze. Mialem juz rez cos takiego z rok temu. Uczucie jest niezle, trudno nie wpasc w panike. Skurcz ten utrzymywal sie okolo 10-15 min. Co to moze byc???

M.

Re: Skurcz tchawicy/krtani po duzym wysilku | Zbuj, 07-06-2005, 11:22

Witam! Reakcja fizjologiczna z receptorow J ;). Polega to na tym, ze po znacznym, maksymalnym wysilku dochodzi do: - zatrzymania oddechu - skurczu oskrzeli i krtani - zwolnieniu rytmu serca - obnizeniu cisniena tetniczego. Te receptory leza wsrod pecherzykow plucnych i sa wrazliwe wlasnie na takie sprawy + roznego rodzaju zmiany zapalne, uciskajace na pluca.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej

Repetytorium z EKG - cześć 2 Repetytorium z EKG - cześć 2

Hormonoterapia raka piersi Hormonoterapia raka piersi

Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani