Powiązane leki
(opisy)

Benfogamma (Benfotiaminum)

Sensilab Silne Nerwy

Solu-Medrol (Methylprednisolonum)

Vitaminum B12 (iniekcje) (Cyanocobalaminum)

Vitaminum B1 (Thiaminum)

Cocarboxylasum (Cocarboxylasum)

Neurovit (Thiamini hydrochloridum, Pyridoxini hydrochloridum, Cyanocobalaminum)

Hylo-Lasop

Octenisept

Tropicamidum (Tropicamidum)

Tagi

niedokrwienie nerw lokiec fizyczny zasugerowac serdeczny zabieg ucisk neurolog lokciowy

Fora dyskusyjne

Uszkodzenie nerwu łokciowego (operacja + EMG) (18)

Zespół rowka nerwu łokciowego (7)

Uraz łokcia (0)

Drętwienie 4 i 5 palca (1)

Operacja nerwu łokciowego (0)

Uszkodzenie nerwu łokciowego (15)

Ból prawego łokcia, przedramienia. (6)

tenosinovitis nadgarstka i "guzek" dupuytrena (13)

Uszkodzenie nerwu łokciowego (1)

uraz nerwu łokciowego, ból i dretwienie nadgarstka (5)

Pytanie o rezonans przy uszkodzeniu nerwu łokciowego (2)

Operacja nerwu łokciowego metodą endoskopową (0)

kłopoty z nerwem łokciowym (4)

Drętwiejące i bolące ręce w nocy (6)

Bóle lewego barku oraz drętwienie palców (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego

Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego

Yoahimm, 16-06-2005, 14:41

Witam,

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Objawia się to drętwieniem małego i serdecznego palca, jeśli ręka w łokciu, jest zgięta przez dłuższy czas pod kątem ostrym. Może ktoś wie, co można zrobić w takim przypadku. Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Piotr, 16-06-2005, 19:21

Witam!

Jest (może być) to jeden z zespołów uciskowych. Leczenie jest operacyjne. To prosty zabieg polegający na uwolnieniu nerwu ze zrostów i poszerzeniu szczelin przez które przebiega na swojej drodze.

Pozdrawiam Piotr

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Yoahimm, 16-06-2005, 19:30

Piotr napisał(a):

Witam!

Jest (może być) to jeden z zespołów uciskowych. Leczenie jest operacyjne.
To
prosty zabieg polegający na uwolnieniu nerwu ze zrostów i poszerzeniu szczelin przez które przebiega na swojej drodze.
Witam, dziękuję za szybką odpowiedź. Otóż, sprawa nie jest taka prosta, miałem dość dokładne USG i nie widać ucisku. Dodatkowe info - problem dotyczy obu kończyn...

Pozdrawiam,

YoM

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | , 17-06-2005, 01:03

Piotr napisał(a):

Witam!

Jeśli problem dotyczy obu kończyn, to mam dwie sugestie: 1. Postaraj się nie utrzymywać rąk w jednej pozycji zbyt długo, powodując ucisk na nadgarstek lub łokieć (jak np. podczas pracy przy komputerze)

2. Należałoby skontrolować kręgosłup szyjny (neurolog)
Ad2. Facet który wykonywał badanie EMG na podstawie (wybacz jeśli coś pokręcę) prądu odbitego od rdzenia wykluczył ucisk na nerw w odcinku szyjnym. De facto mam zniesioną lordozę - na zdjęciu sprzed 4-ech lat...

ad1. I tu jest pies pogrzebany.... Palce drętwieją w nocy, tylko i wyłacznie wtedy kiedy bezwiednie zegnę jedną lub drugą rękę - po jakimś czasie budzę się ze zdrętwiałymi palcami. To jest największy problem w tej sytuacji - jak pewnie rozumiesz, nie kontroluję mojej pozycji w czasie snu - sytuacja co prawda poprawiła się od czasu kiedy zacząłem zasypiać na wznak, ale śpiąc obracam się na bok, zginając w łokciu tę rękę, która znajduje się na górze - po jakimś czasie budzę się, obracam na drugi bok i cała historia powtarza się z drugą ręką. W tej chwili mam zapisaną wit. B complex oraz ultradźwięki na oba stawy łokciowe i nie wiem co dalej...

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Piotr, 17-06-2005, 02:33

Witam!

Jeśli problem dotyczy obu kończyn, to mam dwie sugestie: 1. Postaraj się nie utrzymywać rąk w jednej pozycji zbyt długo, powodując ucisk na nadgarstek lub łokieć (jak np. podczas pracy przy komputerze)

2. Należałoby skontrolować kręgosłup szyjny (neurolog)

Pozdrawiam Piotr

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Yoahimm, 17-06-2005, 15:35

Piotr napisał(a):

Witam!

To USG, które niby miało wykluczyć ucisk, w tym przypadku nie nadaje się do wykluczania bądź potwierdzania czegokolwiek. Należy ustalić poziom, na którym dochodzi do ucisku (pomocne będą badania elektrofizjologiczne) i wtedy zdecydować o zabiegu. Zabieg niekoniecznie musi polegać na uwolnieniu nerwu. Można go delikatnie przesunąć i zabezpieczyć w nowym położeniu, ale do tego trzeba wiedzieć, w którym miejscu jest uszkadzany. To, że ucisk występuje (podczas snu), to pewne. Mogą pomóc ćwiczenia fizyczne (zmiana warunków anatomicznych poprzez wzrost mięśni może spowodować, że nerw
będzie
chroniony mechanicznie), ale tutaj może być różnie.
Widzę światełko w tunelu. Z badań miałem jak wspomniałem wczesniej EMG (w normie, ale badane na wyprosowanych rękach...) i USG (bez zmian). Jakie wobec tego badania powinienem zasugerować neurologowi do którego chodzę?

Co do ćwiczeń fizycznych. Tu może być problem. Cała ta sytuacja zaczęła się po miesiącu intensywnych ćwiczeń - część z nich obciążających łokcie. Problem w tym, że półtora miesiąca już mija jak zaprzestałem tej aktywności fizycznej, a problem nie zmniejsza się.

No w każdym razie najważniesze jest co konkretnie powienienem zasugerować lekarzowi prowadzącemu.

I serdecznie dziękuję za pomoc.

Yom

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Piotr, 17-06-2005, 17:16

Witam!

To USG, które niby miało wykluczyć ucisk, w tym przypadku nie nadaje się do wykluczania bądź potwierdzania czegokolwiek. Należy ustalić poziom, na którym dochodzi do ucisku (pomocne będą badania elektrofizjologiczne) i wtedy zdecydować o zabiegu. Zabieg niekoniecznie musi polegać na uwolnieniu nerwu. Można go delikatnie przesunąć i zabezpieczyć w nowym położeniu, ale do tego trzeba wiedzieć, w którym miejscu jest uszkadzany. To, że ucisk występuje (podczas snu), to pewne. Mogą pomóc ćwiczenia fizyczne (zmiana warunków anatomicznych poprzez wzrost mięśni może spowodować, że nerw będzie chroniony mechanicznie), ale tutaj może być różnie.

Pozdrawiam Piotr

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Piotr, 18-06-2005, 13:36

Witam!

Konkretnie, to lekarz sam powinien wiedzieć co ma robić. Mógłbyś zasugerować diagnostykę w celu ustalenia miejsca uszkodzenia. Kiedy już będzie wiadomo, zapytaj, czy możliwa jest operacja.

Pozdrawiam Piotr

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | , 18-06-2005, 15:47

Piotr napisał(a):

Witam!

Konkretnie, to lekarz sam powinien wiedzieć co ma robić.
Własnie nie wie. To powód dla którego szukam na tym forum.

Mógłbyś zasugerować diagnostykę w celu ustalenia miejsca uszkodzenia.
Tak, to rozumiem, już od poprzedniego Twojego postu. Obawiam się, że dobrze byłoby, gdybym mógł podszepnąć coś neurologowi do którego chodzę...

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Yoahimm, 18-06-2005, 16:09

Piotr napisał(a):

Witam!

Jeśli mogę coś podszepnąć Tobie, to:

ćśśśśśśśś, zmień neurologa. ;-) Zapisz się do poradni w dobrym szpitalu, nie gdzieś w samodzielnej przychodni.
Tak zrobię. A gdzie w Warszawie jest dobra neurologia? W jakim szpitalu? Muszę mieć skierowanie od 1-go kontaktu?

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Piotr, 18-06-2005, 17:53

Witam!

Jeśli mogę coś podszepnąć Tobie, to:

ćśśśśśśśś, zmień neurologa. ;-) Zapisz się do poradni w dobrym szpitalu, nie gdzieś w samodzielnej przychodni.

Pozdrawiam Piotr

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Piotr, 19-06-2005, 17:23

Witam!

Nie jestem z Warszawy i nie znam personalnie pracujących tam lekarzy. Może ktoś inny Ci pomoże.

Tak, trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam Piotr

Re: Zespół niedokrwienia nerwu łokciowego | Yoahimm, 20-06-2005, 11:55

Piotr napisał(a):

Witam!

Nie jestem z Warszawy i nie znam personalnie pracujących tam lekarzy. Może ktoś inny Ci pomoże.

Tak, trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego.
No to będę musiał się dobrze rozejrzeć. Serdecznie dziękuję za pomoc.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

Ziołowe sposoby na stargane nerwy Ziołowe sposoby na stargane nerwy

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Drgawki gorączkowe Drgawki gorączkowe

Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie