Powiązane leki
(opisy)

Pentaglobin (Immunoglobulinum humanum)

Specific Slim Lekkie Nogi

Fluossen (Natrii fluoridum)

Evista (Raloxifeni hydrochloridum)

Fosamax (Acidum alendronicum)

Alendran (Acidum alendronicum)

Bio-Calcium + D3

Prolia (Denosumab)

Actonel (Risedronatum natricum)

Additiva Calcium (Calcium carbonicum)

Tagi

chciec lekki zalozyc gips chodzic zakladac ciezki zlamac pozdro dotknac

Fora dyskusyjne

zobacz Złamany palec (0)

zobacz Złamana V kość śródstopia (8)

zobacz Złamanie trzonu kości ramiennej (4)

zobacz Zlamanie z lekkim przemieszczeniem (5)

zobacz Przemieszczenie kostki w ręce, możliwe? (0)

zobacz ZLAMANIE NOSA? (1)

zobacz Zwichnięcie nadgarstka (1)

zobacz Lekki gips (2)

zobacz Krwiak po wykręceniu stopy (1)

zobacz Złamany obojczyk-leczenie bez gipsu-czy skuteczne? (10)

zobacz Złamanie otwarte wieloodłamowe kości podudzia lewego . (8)

zobacz Złamana trzeszczka (9)

zobacz Złamana kość - ZMIANA GIPSU? (1)

zobacz Złamany piszczel + złuszczenie nasady piszczela (0)

zobacz V kość sródstopia (1)

Lekki gips

Negatyw, 26-06-2005, 13:05

Witam Złamanie palca śródstopia. Za tydzień zmiana gipsu. 28.07 wyjazd nad morze. Pytko: Czy warto inwestować (sugestia lekarza w klinice ortopedii) w lekki gips (100zł), czy też sugestia lekarza ma jedynie charakter komercyjny?

Pozdro

---------------------- Negatyw negatyw001(małpa)o2.pl ----------------------

Re: Lekki gips | Negatyw, 26-06-2005, 13:08

P.S. Zdjęcie gipsu: 15.07.

Re: Lekki gips | M., 26-06-2005, 17:54

Miałam kilka razy zwykły gips, a od czasu kiedy miałam kolejną okazję do gipsowania ;) i założono mi tzw lekki gips, nigdy więcej nie zgodziłabym się na ciężki. Zupełnie inny komfort życia. Wole zapłacić 100 zł niż się męczyć. Tylko z tym kąpaniem w tym gipsie to troche przesada, bo o ile gips faktycznie schnie, to niestety wata, którą jest wyłożony od wewnątrz nie ma już takiej właściwości, więc nie radze próbować. No i nic pod nim nie swędzi.

pzdr. M. - wielokrotnie połamana

Re: Lekki gips | Negatyw, 27-06-2005, 00:21

Użytkownik "M." napisał w wiadomości news:d9mcfn$2rt$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Zupełnie inny komfort życia.
Ale warto na te 2 tygodnie? I tak L4 w domku. Czy nie lepiej 100zł przeznaczyć na browce na wakajach? :)

Pozdro

Re: Lekki gips | Kaja, 27-06-2005, 01:47

Sun, 26 Jun 2005 22:21:58 +0200, Negatyw napisał(a):

Użytkownik "M." napisał w wiadomości news:d9mcfn$2rt$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Ale warto na te 2 tygodnie? I tak L4 w domku. Czy nie lepiej 100zł przeznaczyć na browce na wakajach? :)
Ja mialam 2 m-ce stopę w gipsie (po halluxie). Nie chcieli mi zamienić gipsu na ten lekki - nawet za pieniądze.

Kaja

Re: Lekki gips | M., 27-06-2005, 03:03

Ja mialam 2 m-ce stopę w gipsie (po halluxie). Nie chcieli mi zamienić gipsu na ten lekki - nawet za pieniądze.

Taaa, mnie po operacji tez zapakowali na 1,5 miesiaca w ciezki. Dlaczego? Bo operujacy mnie Pan Prof poinformowal mnie, iż jest z tym za duze zamieszanie, bo lekki gips nie jest refundowany, a nikt nie bedzie bawil sie w noszenie lekkiego na sale operacyjna. I to byl glowny powod.

Zupelnie prywatnie: 2 tygodnie to faktycznie przemeczylabym w tym ciezkin.

Pozdrawiam, M.

Kaja

Re: Lekki gips | Negatyw, 27-06-2005, 10:12

Użytkownik "M." napisał w wiadomości news:d9nciq$1nf$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

thx :) Też jestem takiego zdania.

Pozdro

Re: Lekki gips | Ewa W, 27-06-2005, 13:33

Mój pięcioletni syn miał trochę poważniejszy uraz - spiralne złamanie podudzia. W gipsie (po pachwinę) był równo 8 tygodni. Pytaliśmy, czy warto założyć tzw. lekki, wszyscy ortopedzi nam odradzali, niestety nie pamiętam już powodu. Na pewno nie wchodziły w grę względy finansowe, bo na dziecku przecież nie oszczędzalibyśmy, a jego komfort w tej sytuacji był najważniejszy. W każdym razie w tradycyjnym gipsie spędził dwa miesiące, więc Ty z pewnością też dasz radę, zwłaszcza, że możesz chodzić.

Pozdr. Ewa

Re: Lekki gips | Kaja, 28-06-2005, 00:03

Mon, 27 Jun 2005 01:03:35 +0200, M. napisał(a):

Ja mialam 2 m-ce stopę w gipsie (po halluxie). Nie chcieli mi zamienić
Taaa, mnie po operacji tez zapakowali na 1,5 miesiaca w ciezki. Dlaczego? Bo operujacy mnie Pan Prof poinformowal mnie, iż jest z tym za duze zamieszanie, bo lekki gips nie jest refundowany, a nikt nie bedzie bawil sie w noszenie lekkiego na sale operacyjna. I to byl glowny powod.

Jak mi gips na stopę zakładali to jeszcze spałam, więc nie mogłam się sprzeciwić :D Przed wyjściem ze szpitala dorobili mi do tego "bucika" taki obcasik, więc mogłam chodzić, ale i tak ten gips był ciężki. Chyba dlatego chcieli mi potem zmienić gipsu ( chociaż chciałam za to zapłacić), bo chodziłam na kontrole i wycinano mi w tym gipsie (wiertarką!) kwadracik, żeby lekarz mógł sprawdzić jak się szew goi. Potem mi to puste miejsce zagipsowywano. Już minęło 5 lat i wszystko jest ok, nie ma nawet śladu.

Kaja

Re: Lekki gips | Negatyw, 28-06-2005, 10:43

Użytkownik "Ewa W" napisał w wiadomości news:d9ogil$koe$1 [at] opat.biskupin.wroc.pl...

więc Ty z pewnością też dasz radę, zwłaszcza, że możesz chodzić.
thx Ewa :) i dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Pozdro

Re: Lekki gips | ika, 28-06-2005, 12:15

Dnia Mon, 27 Jun 2005 22:03:37 +0200, Kaja bulgocze:

Jak mi gips na stopę zakładali to jeszcze spałam, więc nie mogłam się sprzeciwić :D
Na początku - czy po złamaniu bez przemieszczenia, czy po repozycji, czy innym zabiegu, po którym wymagane jest unieruchomienie - zakłada się gips klasyczny, znaczy gipsowy. I preferowana jest też longeta na starcie (chociaż nie zawsze), bo noga czy inna ręka po takiej traumatycznej atrakcji zazwyczaj puchnie. W okrężnym robi się ciasno- niedokrwienie, komplikacje. Gips się wtedy rozcina, albo zmienia na nowy. Dlatego szkoda tego lekkiego zakładać, bo może trzeba będzie wyrzucić za tydzień.

bo chodziłam na kontrole i wycinano mi w tym gipsie (wiertarką!)
Tak, piłą łańcuchową! ;) To urządzenie do cięcia gipsu nie robi krzywdy. Nawet jak się nim dotknie do skóry - tarcza się tam nie obraca, tylko wykonuje drgania. Najpierw, jak przebije gips, dokopie się do waty i zaplącze w nią, więc nie ma jak dotknąć schowanego pod nią człowieka. Zresztą kiedyś jak piłowałam sprawdzałam na własnej ręce czy faktycznie jest to bezpieczne i prezentowałam wystrachanym pacjentom :)

ika - umop apisdn

Re: Lekki gips | Kaja, 28-06-2005, 20:11

Tue, 28 Jun 2005 10:15:01 +0200, ika napisał(a):

Na początku - czy po złamaniu bez przemieszczenia, czy po repozycji, czy innym zabiegu, po którym wymagane jest unieruchomienie - zakłada się gips klasyczny, znaczy gipsowy. I preferowana jest też longeta na starcie (chociaż nie zawsze), bo noga czy inna ręka po takiej traumatycznej atrakcji zazwyczaj puchnie. W okrężnym robi się ciasno- niedokrwienie, komplikacje. Gips się wtedy rozcina, albo zmienia na nowy. Dlatego szkoda tego lekkiego zakładać, bo może trzeba będzie wyrzucić za tydzień.
Aha :-)

Tak, piłą łańcuchową! ;) To urządzenie do cięcia gipsu nie robi krzywdy. Nawet jak się nim dotknie do skóry - tarcza się tam nie obraca, tylko wykonuje drgania. Najpierw, jak przebije gips, dokopie się do waty i zaplącze w nią, więc nie ma jak dotknąć schowanego pod nią człowieka. Zresztą kiedyś jak piłowałam sprawdzałam na własnej ręce czy faktycznie jest to bezpieczne i prezentowałam wystrachanym pacjentom :)
Odważna jesteś :-)

Kaja

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym

Uzdrawianie energia kolorów Uzdrawianie energia kolorów

Antyrak. Nowy styl życia Antyrak. Nowy styl życia

Odtruwanie organizmu. Jak zapobiegać zatruciu toksynami Odtruwanie organizmu. Jak zapobiegać zatruciu toksynami

Osteoporoza Osteoporoza