Powiązane leki
(opisy)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Taxotere (Docetaxelum)

R- 1 krople na stany zapalne

Phytolacca Dagomed 24 bóle gardła, chrypka

Aloe compose

Argentum Complexe Nr 98

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (Acidum acetylsalicylicum)

Coffecorn forte (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Coffecorn mite (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Derhotill (Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum)

Tagi

bola punkcja zdiagnozowac szyja wymiar boczny torbiel twardy diagnoza niski

Fora dyskusyjne

zobacz TWARDA GULA PO WYCIĘCIU TORBIELI BOCZNEJ SZYI (1)

zobacz Niedrożność jelit ? (2)

zobacz Toczeń? (1)

zobacz jak zdiagnozowac chorobe pluc (2)

zobacz Badanie MRI mozgowia (0)

zobacz Brodawka na szyi (6)

zobacz KOLANO GIPS 2.5 tygodnia (0)

zobacz Kłopoty z diagnozą (1)

zobacz ból prawego jajnika (3)

zobacz Diagnoza:Torbiel zatoki lewej (1)

zobacz torbiel Beakera (4)

zobacz Chroniczny ból wszystkich stawów (12)

zobacz kolano - cialko hoffa+torbiel beckera(?) (4)

zobacz kiedy zabieg na zatoki? (2)

zobacz torbiel a kreatyna (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Torbiel boczna szyi

Torbiel boczna szyi

sporka, 27-06-2005, 09:38

Witam Wszystkich Czy możecie mi powiedzieć coś więcej o czymś takim jak torbiel boczna szyi? Wadę tę zdiagnozowano u mnie ok. 25 lat temu w wieku szkolnym, był to mały guz po lewej stronie szyi, do tej pory mi nie przeszkadzał, nie było żadnych objawów, czasami po naciśnięciu wyczuwałem wydzielinę ropną w gardle, nie przyjemny zapach z ust, wypłukanie gardła i odpowiednia higiena załatwiało sprawę. Ostatnio po gastroskopii (zdiagnozowano u mnie wrzód na dwunastnicy) guz nagle "ożył" zrobił się bardzo twardy i znacznie się powiększył i boli. Tygodniowe leczenie antybiotykami "Duomox" oraz "Lekoklar", zapisanymi przez lekarza nie przynoszą poprawy. Guz jest stale twardy i boli. Szyja jest zaczerwieniona. Badanie USG potwierdziło torbiel, (ale wyraźnie po mojej sugesti). cyt. struktura walcowata o niskim echu, wymiary 64,4x14,2x17,7 mm, tarczyca i węzły chłonne OK. A może to nie jest torbiel boczna szyi? Pozdrawiam Krzysztof

Re: Torbiel boczna szyi | sporka, 27-06-2005, 18:19

Witam ponownie, właśnie wróciłem od laryngologa, który skierował mnie do szpitala, ale tam po wstępnej diagnozie lekarz ma pewne wątpliwości jeżeli chodzi o diagnozę lekarza z przychodni i dlatego zlecił przeprowadzenie punkcji. Co o tym sądzicie? Wyczytałem w internecie, że (przynajmniej w ośrodku w Poznaniu - AM Poznań) nie stosują punkcji.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Jaja i mleko Jaja i mleko

Nowotwory i torbiele nerek Nowotwory i torbiele nerek

Dobre wieści na złe dni Dobre wieści na złe dni