Powiązane leki
(opisy)

Sulfur Dagomed 28 trądzik pospolity

Oenobiol Worki i Cienie Pod Oczami

Betadrin (Diphenhydramini hydrochloridum, Naphazolini nitras)

Dexaven (Dexamethasoni natrii phosphas)

Efrinol (Ephedrini hydrochloridum)

Oculosan (Naphazolini nitras, Zinci sulfas)

Nalergine (Loratadinum)

Aerius (Desloratadinum)

Homeodose 8

Optiserum

Tagi

puchnac myska ostatni lesniak opuchlizna twarz podac alergiczny obrzek atlantis

Fora dyskusyjne

zobacz Oparzenia 2 stopnia (1)

zobacz Obrzęk lewj stopy (3)

zobacz Opuchlizna górnej części twarzy (1)

zobacz bol i opuchlizna lewej strony twarzy (1)

zobacz bole dloni oraz guz (0)

zobacz narośl na ręce oraz puchnące stawy z wysypka (0)

zobacz Czy to alergia ? (1)

zobacz Czy da sie wyleczyć obrzęk limfatyczny (19)

zobacz Skrecenie kostki - puchnięcie (2)

zobacz obrzęk jednej stopy-od kilku lat (0)

zobacz Obrzęk limfatyczny (1)

zobacz Obrzęki (1)

zobacz Niewyjaśnione nieregularne puchnięcie jednego oka (0)

zobacz Opuchlizna rąk i nóg (5)

zobacz puchnące nogi oraz czerwone stawy (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Opuchlizna na twarzy

Opuchlizna na twarzy

Myska, 07-07-2005, 14:34

Witam! Mam pewien problem, a raczej mój mąż. W ostatni dzień pobytu na wczasach nad jeziorem opuchła mu jedna połowa twarzy, a dokładniej cały pulik. Wygląda to paskudnie. Od samej nasady szczęki aż po samo oko jest wielka bania. Twarz wygląda jakby była wykrzywiona. Wykluczamy ugryzienie gdyż już jakieś dwa miesiące temu też to się pojawiło ale było znacznie mniejsze i szybciej zeszło. Wygląda to jakby opuchlizna była spowodowana chorym zębem jednak on nie odczówa żadnego bólu. Może Go zawiało? Dwa ostatnie dni były bardzo wietrzne a on spędzał nocki nad woda bo jest zapalonym rybakiem. Jak skutecznie pozbyć się opuchlizny? Czy pomogą okłady z alkacetu i płukanie szałwią? Mąż nie chce słyszeć o lekarzu więc taka kategoria odpada bo siłą nie mogę Go zaciągnąć...ah ci mężczyźni... Wiem, że nie podałam za dużo szczegółów ale może będziecie potrafili mi pomóc za co z góry dziękuje. Pozdrawiam!

Re: Opuchlizna na twarzy | Pawel Lesniak, 07-07-2005, 14:53

Mąż nie chce słyszeć o lekarzu więc taka kategoria odpada bo siłą nie mogę Go zaciągnąć...ah ci mężczyźni... Wiem, że nie podałam za dużo szczegółów ale może będziecie potrafili mi pomóc za co z góry dziękuje.
Taka opuchlizna to nie jest nic dobrego. Równie dobrze może to byc jakiś odczyn alergiczny. Popuchnie jeszcze, dostanie obrzęku krtani i nie będzie męża

Są dwa wyjscia 1. Zmądrzeć i isc do lekarza (lekarze nie gryzą) 2. Dalej puchnąć

pl

Re: Opuchlizna na twarzy | Anetta, 07-07-2005, 20:39

Użytkownik "Myska" napisał w wiadomości news:daj0hj$ga6$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Wykluczamy ugryzienie gdyż już jakieś dwa miesiące temu też to się pojawiło ale było znacznie mniejsze i szybciej zeszło.
Witam to co opisujesz idealnie pasuje do objawów, które zaobserwowałam u siebie kilka lat temu, u mnie okazało się to uczuleniem na leki p/ bólowe, najpierw spuchło mi oko, po kilku miesiącach pół twarzy, za trzecim razem było jeszcze gorzej i jeszcze dłużej schodziło. Proponuję przeanalizować co takiego mąż spożywał i wystrzegać się jak ognia . Pozdrawiam! Aneta

Re: Opuchlizna na twarzy | żuk gnojny, 08-07-2005, 12:55

Pawel Lesniak napisał(a):

Taka opuchlizna to nie jest nic dobrego. Równie dobrze może to byc jakiś odczyn alergiczny. Popuchnie jeszcze, dostanie obrzęku krtani i nie będzie męża

Są dwa wyjscia 1. Zmądrzeć i isc do lekarza (lekarze nie gryzą) 2. Dalej puchnąć

pl

ja mam jeszcze 2 próbować przebić opuchliznę igłą przy łożyc męzowi z drugiej strony kołkiem dla wyrównania

Re: Opuchlizna na twarzy | Anetta, 08-07-2005, 13:44

Użytkownik "żuk gnojny" napisał w wiadomości news:dalf2h$t73$3 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Pawel Lesniak napisał(a): ja mam jeszcze 2 próbować przebić opuchliznę igłą przy łożyc męzowi z drugiej strony kołkiem dla wyrównania
super rady na medycynie, nie ma co...

Re: Opuchlizna na twarzy | Pawel Lesniak, 08-07-2005, 14:14

super rady na medycynie, nie ma co...

A jakie mają być?? Człowiek puchnie, może miec równie dobrze obrzęk Qunckego i nie chce iśc do lekarza, bo nie Nie moge zrozumiec takiego postępowania. Dla mnie to szczyt głupoty.

pl

Re: Opuchlizna na twarzy | Anetta, 08-07-2005, 14:46

Użytkownik "Pawel Lesniak" napisał w wiadomości news:daljo2$pc4$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
A jakie mają być?? Człowiek puchnie, może miec równie dobrze obrzęk Qunckego i nie chce iśc do lekarza, bo nie Nie moge zrozumiec takiego postępowania. Dla mnie to szczyt głupoty.

Ja byłam nawet kilka razy, niestety podali tylko leki doraźne, nie dochodzili przyczyny i wcale ich to nie obchodziło :( jestem analitykiem więc obserwowałam się i badałam dzięki temu sama doszłam co jest grane. Pozdrawiam Aneta

Re: Opuchlizna na twarzy | Myska, 08-07-2005, 18:20

Witam to co opisujesz idealnie pasuje do objawów, które zaobserwowałam u siebie kilka lat temu, u mnie okazało się to uczuleniem na leki p/ bólowe, najpierw spuchło mi oko, po kilku miesiącach pół twarzy, za trzecim razem było jeszcze gorzej i jeszcze dłużej schodziło. Proponuję przeanalizować
co
takiego mąż spożywał i wystrzegać się jak ognia . Pozdrawiam! Aneta

Dziękuje za odpowiedź. Choć nie wszyscy dali ją sensowną ;-) Opuchlizna już prawie zeszła ale i tak postaram sie Anetto dostosujemy do Twoich rad. Może uda mi się wygonić męża na badania alergiczne ;-) Nie chciałabym, żeby taka sama sytuacja znów sie powtórzyła. Pozdrawiam! Ps. Anetto a jakie środki leczenia Ty używałaś? Tylko wstrzemieźliwość od tabletek przeciwbólowych?

Re: Opuchlizna na twarzy | Anetta, 08-07-2005, 19:03

Użytkownik "Myska" napisał w wiadomości news:dam2ca$co2$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Ps. Anetto a jakie środki leczenia Ty używałaś? Tylko wstrzemieźliwość od tabletek przeciwbólowych?

Niestety u mnie okazało się, ze mam alergie na wszystkie p/ bólowe, Ibuprom, Apap, Paracetamol, Naproxen itp. niestety pozostało mi tylko ich nie brać więc czasami przy migrenie konam z bólu, cóż... mam nadzieję, ze u was problem będzie prostszy do rozwiązania, pozdrawiam A

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy

Czym jest depresja Czym jest depresja

Ja już nie palę. Jak w sposób naturalny rzucić palenie Ja już nie palę. Jak w sposób naturalny rzucić palenie

Medytacja. Pierwsza i ostatnia wolność Medytacja. Pierwsza i ostatnia wolność

Anatomia funkcjonalna człowieka Anatomia funkcjonalna człowieka