Powiązane leki
(opisy)

Dezaftan

Oralmedic

Lips

Baikadent (płyn) (Scutellariae baicalensis radix extractum)

Borax Dagomed 43 zapalenia i grzybice jamy ustnej

Sachol (Cholini salicylas, Cetalkonii chloridum)

Lutezan Omega-3

Macugen (Pegaptanib sodium)

Aphtin (Natrii tetraboras)

Chlorchinaldin (tabletki) (Chlorquinaldolum)

Tagi

dolegliwosc sachol plamka usta plesniawka tpnet afta grupa dyskusyjny biala

Fora dyskusyjne

zobacz Czy to pleśniawka? (5)

zobacz afta na języku (4)

zobacz Brodawki(Kurzajki) na ustach (5)

zobacz e.coli w gardle (17)

zobacz język w krostach (2)

zobacz białe bąble na dziąśle noworodka (4)

zobacz Pleśniawki (22)

zobacz Afty (7)

zobacz Afty (6)

zobacz Białożółte czopy z migdałków. (0)

zobacz Białe kropki w jamie ustnej (7)

zobacz Jama ustna (1)

zobacz Żółte plamy na języku (0)

zobacz Afta na Penisie? (0)

zobacz Biała plamka na gardle (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Biale plamki w ustach.

Biale plamki w ustach.

Tomasz M, 29-07-1999, 22:25

Witam wszystkich.

Mam pewną przykrą dolegliwość, a mianowicie co kilka tygodni w ustach pojawiaja mi sie biale bardzo bolace plamki. Ostatnio aby zlagodzic troche sutki tej dolegliwosci stosowalem zel stomatologiczny SACHOL, lecz to tylko na kilkadziesiat minut usmierza bol no i nie zauwazylem aby przyspieszlo gojenie.

Prosze o rade, jak mozna skutecznie pozbyc sie tej dolegliwosci,jak z tym walczyc.

Za wszelkie rady z gory dziekuje

Tomasz M

Odp: Biale plamki w ustach. | Patrol, 29-07-1999, 23:10

Masz pleśniawki albo jak wolisz afty.

Użytkownik Tomasz M w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:JM2o3.18789$D4.264959 [at] news.tpnet.pl...
Witam wszystkich.

Mam pewną przykrą dolegliwość, a mianowicie co kilka tygodni w ustach pojawiaja mi sie biale bardzo bolace plamki. Ostatnio aby zlagodzic troche sutki tej dolegliwosci stosowalem zel stomatologiczny SACHOL, lecz to tylko na kilkadziesiat minut usmierza bol
no
i nie zauwazylem aby przyspieszlo gojenie.

Prosze o rade, jak mozna skutecznie pozbyc sie tej dolegliwosci,jak z tym walczyc.

Tomasz M

Odp: Biale plamki w ustach. | Machura Zbigniew, 30-07-1999, 00:40

panie Tomaszu proszę odwiedzić stomatologa, on już coś poradzi

-- --------------- Zbyszek i Krystyna Machurowie machura [at] kki.net.pl Użytkownik Tomasz M w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:JM2o3.18789$D4.264959 [at] news.tpnet.pl...
Witam wszystkich.

Mam pewną przykrą dolegliwość, a mianowicie co kilka tygodni w ustach pojawiaja mi sie biale bardzo bolace plamki. Ostatnio aby zlagodzic troche sutki tej dolegliwosci stosowalem zel stomatologiczny SACHOL, lecz to tylko na kilkadziesiat minut usmierza bol
no

Tomasz M

Re: Biale plamki w ustach. | Adamus, 30-07-1999, 01:09

Tomasz M napisał(a) w wiadomości: ...
Witam wszystkich.

Mam pewną przykrą dolegliwość, a mianowicie co kilka tygodni w ustach pojawiaja mi sie biale bardzo bolace plamki.
To sa tzw. plesniawki. Posmaruj je gencjana, a na przyszlosc nie ssij brudnych paluchow...

Pozdrawiam, Adam B. --------------- Z dniem 1.08.1999 adres mzios002 [at] medianet.pl zostanie ewaporowany, a to co z niego zostanie, ulegnie anihilacji. ---------------

Odp: Biale plamki w ustach. | Ewa, 30-07-1999, 01:19

W aptece jest dostępny środek o nazwie APHTIN. Należy smarować nim usta kilka razy dziennie. Nie jest pewne czy pomoże (jest dość delikatny), ale na pewno nie zaszkodzi. Ewa Użytkownik Tomasz M w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:JM2o3.18789$D4.264959 [at] news.tpnet.pl...
Witam wszystkich.

no

Tomasz M

Re: Biale plamki w ustach. | jacek, 30-07-1999, 14:41

Tomasz M wrote:

Witam wszystkich.

Mam pewną przykrą dolegliwość, a mianowicie co kilka tygodni w ustach pojawiaja mi sie biale bardzo bolace plamki. Ostatnio aby zlagodzic troche sutki tej dolegliwosci stosowalem zel stomatologiczny SACHOL, lecz to tylko na kilkadziesiat minut usmierza bol no i nie zauwazylem aby przyspieszlo gojenie.

Tomasz M
Ja mialem taka przypadlosc bardzo czesto tak jak pewnie ty, mazalem to roznymi fajnymi masciami (w tym sacholem, propolisem itp) tylko lajnem krowim nie probowalem :) NIestety minelo mi to dopiero po przejsciu na diete optymalna, (leczenie przyczynowe) Pozdrawiam. Jacek

Odp: Biale plamki w ustach. | Haneczka, 06-08-1999, 18:07

no
Tez miewam afty. Tez stomatolog zaaplikowal mi sachol i powiedzial, ze jesli to sie juz raz pojawi to bedzie sia robic przy kazdym uszkodzeniu blony sluzowej jamy ustnej (czyli ile razy sie ugryziesz). No i mial racje. Moze sprobuj znalezc jakiegos postepowego dentyste, to cos wymysli lepszego niz ten sachol. Hania

Odp: Biale plamki w ustach. | Tomasz M, 12-08-1999, 22:28

Serdecznie dziekuję wszystkim za odzew Tomasz M

Re: Biale plamki w ustach. | , 13-08-1999, 11:43

Witam !

"Tomasz M" rzecze:
Mam pewną przykrą dolegliwość, a mianowicie co kilka tygodni w ustach pojawiaja mi sie biale bardzo bolace plamki.
Z opisu wynika, ze moze byc to jakies zapalenie jamy ustnej (z.j.u.). Przyczyn moze byc wiele. Podam tylko niektore poczynajac od najbardziej prawdopodobnych (statystycznie):

- opryszczkowe zju - aftowe zju - choroba brudnych rak (czesta u dzieci) - plesniawki - zju Vincenta - nikotynowe zju - zju zwiazane z uzywaniem protez zebowych - choroba Behceta - zju zwiazane z chorobami ogolnoustrojowymi (m. in. niedobory witaminowe, choroby ukladowe, choroby infekcyjne, alergie, nowotwory i in.)

Do dokladnej oceny zju nalezy udac sie do lekarza, ktory okresli jakie sa zmiany, w ktorych miejscach, jak reaguja na leczenie... W przypadku nawracajacego zju poszukuje sie przyczyn. Wstepnym badaniem dodatkowym jest zwykle morfologia krwi, ale mozna rowniez wykonac posiewy, a najdokladniej zmiany okresla badanie histopatologiczne po biopsji.

Ostatnio aby zlagodzic troche sutki tej dolegliwosci stosowalem zel stomatologiczny SACHOL, lecz to tylko na kilkadziesiat minut usmierza bol no i nie zauwazylem aby przyspieszlo gojenie.
Poniewaz Sachol dziala glownie przeciwbolowo, przeciwzapalnie i miejscowo odkazajaco - czyli objawowo. Takie wlasnie leczenie jest stosowane w zju i zwykle dochodzi do samowyleczenia.

Rada - udac sie do lekarza i opowiedziec o problemie + nie palic papierosow.

Pozdrawiam,

Kamil Uminski

-- !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^! Informacje zawarte powyzej stanowia wyraz osobistej wiedzy autora i nie powinny byc inaczej interpretowane, zas za wynikle z ich zastosowania konskwencje autor nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci. Kamil Uminski, M.D. drumil [at] klio.umcs.lublin.pl klio.umcs.lublin.pl/~drumil !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!

Re: Biale plamki w ustach. | Janusz, 22-08-1999, 00:02

Wyparz smoczek :-)

- jp

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Encyklopedia zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Encyklopedia zdrowia

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi

Grupa krwi 0 Grupa krwi 0