Powiązane leki
(opisy)

Tagi

jednostka poradnia doktor skierowac labolatorium wykonac przychodnia umowa laboratorium pracowac

Fora dyskusyjne

Problem w częstochowie (3)

Okres ważności skierowania (11)

Skierowanie na USG (4)

Anty-TPO>1000 | TSH3 1,2 | Anty-TG 89,5 biopsja interpretacj (13)

skierownie (3)

Laryngologiczn Poradnia Przyszpitalna - gdzie, w jakim celu? (1)

Numerek a Skierowanie (2)

Kraków Ginekomastia (0)

Okuliści w Lublinie (0)

Nie dobrze mi przy oddawaniu moczu (3)

Dretwienie rąk (3)

AUTOIMMUNOLOGICZNE ZAPALENIE WĄTROBY (0)

Problemy z szefem ZUS (11)

Gdzie mozna zbadac swoja krew? (1)

Badanie makroprolaktyny (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » skierowanie na badania a labolatorium analityczne

skierowanie na badania a labolatorium analityczne

Ewa, 18-07-2005, 10:19

Witam wszystkich

Zastanawia mnie pewna sprawa, a mianowicie... z uwagi na to, że jako kobieta z cukrzycą i aktualnie w ciąży zostałam skierowana do poradni diabetologicznej w innej miejscowości niż mieszkam (dojazd to 1,5godz w jedną stronę). Pani doktor daje mi skierowanie na badania - średnio raz w miesiącu ale zdarza się, że 2 razy w miesiącu. Badania - tak mówi pani doktor - mam wykonać w labolatorium u nich w poradni - czyli pojechać dzień wcześniej z samego rana (8-9) żeby następnego dnia przed wizytą badania odebrać. I teraz moje pytanie: czy mogę badania zrobić faktycznie tylko w tym labolatorium czy w każdym do jakiego się zgłoszę - oczywiście do tego, który ma podpisaną umowę z NFZ? Ostatnio miałam taki przypadek, że ze skierowaniem od lekarza poszłam nie do labolatorium w danej przychodni tylko do znajdującej się najbliżej mojego miejsca zamieszkania a tam poinformowano mnie, że mogę u nich te badania wykonać ale odpłatnie z uwagi na to, że oni "nie obsługują" tej przychodni.

Czy to nie wszystko jedno skoro wszystkie te "instytucje" są finansowane z NFZ?

Co o tym myślicie? Ewa

Re: skierowanie na badania a labolatorium analityczne | poradniawkamieniu, 19-07-2005, 00:37

Nie jest wszystko jedno. Instytucje te nic nie mają wspólnego z NFZ (jako laboratoria) Badania zleca lekarz. Żeby je wykonywać u swoich pacjentów, musi mieć własne laboratorium lub zawrzeć z jakimś umowę, by mu je robiło. Jeśli lekarz pracuje w większej jednostce, to ta jednostka ma też często laboratorium, które dla niego pracuje. Jak ma mały gabinecik, to i tak zawsze umawia się z najbliższym laboratorium. Laboratorium wystawia rachunki za wykonane badania lekarzowi , który je zlecił. Oczywiście jeśli ma z nim umowe. Jak nie ma, to nie zrobi badan, bo lekarz nie zapłaci. Badanie więc pokrywa lekarz, a nie NFZ. Stąd istotrne jest istnienie umowy. Trzeba wobec tego zgłaszać się do wskazanego laboratorium. Nie można go sobie wybrac. Lekarz tez nie jest w stanie umówić się ze wszystkimi laboratoriami wokól. A po za tym, często nie może, bo za wyłączność dla jednego laboratorium ma tam np. dodatkową zniżkę.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zrozumieć osteporozę Zrozumieć osteporozę

Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej

Zaburzenia lękowe Zaburzenia lękowe

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Szczupłe uda płaski brzuch Szczupłe uda płaski brzuch