Powiązane leki
(opisy)

Cuprenil (Penicillaminum)

Perosall T13

Perosall C

Perosall D

Loratan pro (Loratadinum)

Claritine SPE (Loratadinum)

Loratine (Loratadinum)

Xyzal (roztwór doustny) (Levocetirizini dihydrochloridum)

Loratadyna Pylox (Loratadinum)

Lorafast (Loratine) (Loratadinum)

Tagi

niklowac nikiel puszek sprzaczka metal pasek uczulic puszka iluminat zegarek

Fora dyskusyjne

naprawa mostka (2)

Alergia na metale kontra aparat na zęby (0)

Problem ze skórą na rękach (4)

uczulenie na nikiel (6)

alergia na nikiel (2)

plamy na brzuchu (13)

Złamanie kości ramiennej (0)

wysypka na skórze po badaniu u proktologa (1)

Białe kropeczki!!! (0)

Serratia Marcescens (7)

Pieczenie, prosze o odp (3)

Czy przy moim leczeniu moge napic sie lampke wina ? (1)

Kontakt z Woda Popowodziową!Ratunku co robić (0)

Brak apetytu i senności (2)

BRAK PRZERWY W TABLETKACH A OKRES (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Uczulenie na sprzączkę od paska

Uczulenie na sprzączkę od paska

Iluminat, 18-07-2005, 12:53

Jakoś sobie radzę z tym problemem, ale może ktoś by wiedział, co wchodzi w skład sprzączek od większości pasków? Coś, co może uczulać oczywiście. Po nawet krótkim kontakcie sprzączki ze skórą wyskakuje w miejscu kontaktu przeraźliwie swędząca zaogniająca się wysypka.

Pozdrawiam, Iluminat /To, czemu być nie wolno, być nie może/

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | Saiko Kila, 18-07-2005, 15:05

Proces Iluminat zwrócił błąd:
Jakoś sobie radzę z tym problemem, ale może ktoś by wiedział, co wchodzi w skład sprzączek od większości pasków? Coś, co może uczulać oczywiście. Po nawet krótkim kontakcie sprzączki ze skórą wyskakuje w miejscu kontaktu przeraźliwie swędząca zaogniająca się wysypka.
Nikiel. Częste. Spróbuj sprzączek mosiężnych albo stalowych bez powłoki.

Saiko Kila Unregistered Windows User #7.29581131e8

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | taora, 18-07-2005, 18:51

Użytkownik "Iluminat" napisał w wiadomości news:38g2x8uvkjid$.dlg [at] iluminat.pl...
nikiel - moj maz to ma. uwazaj tez na zegarki i nie jedz rzeczy z puszek.

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | Looca, 18-07-2005, 18:53

Użytkownik Iluminat napisał:

Polecam metale szlachetne - pewnie masz to samo co ja.Również mam uczulenie od paska. staram sie go w pewien sposób izolowac od ciała - używałem jak sugerował ktos wyżej mosiezne sprzączki czy inne-nie polecam nie pomoże - ja jestem poprostu uczulony na metale nieszlachetne.srebro, złoto , platyne, czy stal chirurgiczną moge niosic ile chce ale reszta to tragedia. Poprostu trzeba sie nauczyc z tym zyc i juz. Podobne rzeczy działy sie gdy miałem pokrywe od zegarka ze jakiegos metalu niz tzw "stainless steal"-choc ostatnio pojawiło sie równiez uczulenie pod zegarkim, ale to pewnie wpływ pogody i nadmiernej potliwosci ciała.

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | Iluminat, 19-07-2005, 11:33

Dnia Mon, 18 Jul 2005 16:51:56 +0200, taora napisał(a):

Rzeczy z puszek? Jem od groma - od groszku, poprzez kukurydzę i różnorakie owoce, do koncentratów pomidorowych. Myślałem, że puszki są powleczone jakimś plastikiem od wewnątrz (chociaż rzeczywiście nie wszystkie)... Z zegarkiem nie jest tak źle, a nawet jest dobrze... :)

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | Iluminat, 19-07-2005, 11:35

Dnia Mon, 18 Jul 2005 16:51:56 +0200, taora napisał(a):

Rzeczy z puszek? Jem od groma - od groszku, poprzez kukurydzę i różnorakie owoce, do koncentratów pomidorowych. Myślałem, że puszki są powleczone jakimś plastikiem od wewnątrz (chociaż rzeczywiście nie wszystkie)... Z zegarkiem nie jest tak źle, a nawet jest dobrze... :) Słyszałem natomiast coś o monetach euro w związku z niklem.

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | taora, 19-07-2005, 22:13

Użytkownik "Iluminat" napisał w wiadomości news:1eryxotvefm7f.dlg [at] iluminat.pl...

Rzeczy z puszek? Jem od groma - od groszku, poprzez kukurydzę i różnorakie owoce, do koncentratów pomidorowych. Myślałem, że puszki są powleczone jakimś plastikiem od wewnątrz (chociaż rzeczywiście nie wszystkie)... Z zegarkiem nie jest tak źle, a nawet jest dobrze... :) Słyszałem natomiast coś o monetach euro w związku z niklem.
nie znam ciebie. moj maz dostal takie zalecenia, gdy wyszlo, ze jest uczulony na nikiel. po jedzeniu z puszek nie mial zadnych objawow, ale teraz ma szlaban na puszki, ja zreszta tez, bo mi to dalo do myslania - jak bardzo to moze przenikac do zywnosci:(

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | KM, 19-07-2005, 23:26

Te niklowane puszki to chyba żart. Nikiel to drogi metal i toksyczny w przypadku spożycia jego związków... Puszka droższa od mielonki... Puszki są z blachy (nie wiem czy nie cynkowanej ?), od wewnątrz pokryte tworzywem sztucznym, nietoksycznym.

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | KM, 19-07-2005, 23:36

O "puszkowej" bzdurze już napisałem, ale żeby nie tylko wyśmiewać ale i coś z sensem dodać to informuję, że miejsca występowania niklu to: w zegarki, ich zapięcia, bransoletki, kolczyki i klipsy, metalowe części biustonoszy, pierścionki, łańcuszki i naszyjniki, guziki niklowane, inne przedmioty niklowane (nożyczki, druty do robótek, naparstki, klucze, łyżki, metalowe, niklowane poręcze, rury).

Nikiel może jednak przenikać do organizmu przez przewód pokarmowy. np. u "bardzo" uczulonych wystarczy ilość tego metalu jaka przenika z niklowanego kranu do wody ale też i z zanieczyszczeń przemysłowych wody.

Źródłem niklu może być też margaryna (niektóre przynajmniej gatunki) przy produkcji których jako katalizatorów używa się niklu (katalizator jest potrzebny do przekształcenia płynnego oleju roślinnego w twardą margarynę).

Re: Uczulenie na sprzączkę od paska | taora, 20-07-2005, 23:35

Użytkownik "KM" napisał w wiadomości news:dbjk4j$514$2 [at] atlantis.news.tpi.pl...

Te niklowane puszki to chyba żart. Nikiel to drogi metal i toksyczny w przypadku spożycia jego związków... Puszka droższa od mielonki... Puszki są z blachy (nie wiem czy nie cynkowanej ?), od wewnątrz pokryte tworzywem sztucznym, nietoksycznym.
nie wiem - slucham sie lekarza. jesli nikiem to taki drogi metal, to bardzo dziwne, ze od kazdej sprzaczki maz ma uczulenie. moze tez chodzi o inne metale - nie wiem.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.