Powiązane leki
(opisy)

Sirdalud (Tizanidinum)

Colocynthis-Homaccord (iniekcje)

Colocynthis-Homaccord (krople)

Nervoheel N

Febrofen (Ketoprofenum)

Rhus toxicodendron complexe Nr 80

Capsigel N (Camphorum, Capsaicinum, Eucalypti oleum, acidum salicylicum, Terebinthinae oleum)

Proleukin (Aldesleukinum)

Dicloberl Retard (Diclofenacum)

Traumon (Etofenamatum)

Tagi

zwiekszyc rozpoznac kregoslup kulszowy przerzut krzyzowa napiac zdjac miesien ucisk

Fora dyskusyjne

fałszywy rezonans? (13)

rwa kulszowa (4)

Bóle pleców (12)

BóL W NOGACH (0)

Ból pleców, biodro (1)

naczyniaki w obrębie odcinka piersiowego (0)

JAK DŁUGO TRWA RWA KULSZOWA (0)

Bóle głowy (0)

ciemnie plamki na zdjęciu rengenowskim zatok (0)

kłopoty z diagnozowaniem schorzeń (0)

ROZPOZNANIE STAWU KOLANOWEGO (1)

Zomiren (3)

Interpretacja wyniku (rozpoznania) (6)

rozpoznanie mikroskopowe (1)

Prosze o konsultacje wyników badan (3)

rwa kulszowa

magi, 25-07-2005, 19:54

Witajcie Mam pytanko. Mama rok temu miała amputowan pier, więc każdy pewnie sobie wyobraża co dla nas znaczy każdy kichnięcię, kropka na ciele czy jakikowleik ból. No i od ponad tygodnia boli ja tak kręgosłup, że przestała chodzić. Po serii zdjęc rtg z których na pocztku nic nie wynikalo w końcu lekarz ortopeda postawil diagnoze ze to rwa kulszowa i moje pytanie brzmi czy je?li byłby to przerzut to czy na podstwie zdjęcia rtg odcinka lędzwiowo-krzyżowego kręgosłupa powinien lekarz to rozpoznać. W jaki sposób można ustalić przyczynę tej choroby czy ewentualnei wykluczyć ucisk spowodowany przerzutem Jak długo trwa leczenie tej dolegliwoci na razie mam adostaje zastrzyli z diclacu bodajże i na razie nic nie pomaga.

magi

Re: rwa kulszowa | , 25-07-2005, 21:04

gdyby to wszystko bylo takie proste i klarowne, juz dawno lekarzy zastapilyby automaty diagnozujace :) w czesci przypadków mozna rozpoznac patologie na podstawie zdjecia rtg, jednak w czesci przypadków trzeba odwolac sie do badania tomografii komputerowej (znacznie czulsze i dokladniejsze, pozwala z wieksza dokladnoscia zróznicowac przyczyne ew. ucisku) co do leczenia - nie wymyslono do tej pory cudownego leku na objawy rwy kulszowej. jezeli nie ma wskazan do leczenia operacyjnego stosuje sie srodki p-bólwe, rozluzniajace miesnie i wypoczynek, najlepiej na twardym podlozu. i tyle. pozdrowienia

Re: rwa kulszowa | mkozi, 26-07-2005, 10:22

magi wrote:
Witajcie Mam pytanko. Mama rok temu miała amputowan pier, więc każdy pewnie sobie wyobraża co dla nas znaczy każdy kichnięcię, kropka na ciele czy jakikowleik ból. No i od ponad tygodnia boli ja tak kręgosłup, że przestała chodzić.
magi moze faktycznie w wyniku odruchowego przyjmowania pozycji obronnej

przed bolem i ewidentne wychylanie sie badz pochylanie w bok doprowadzilo do zwiekszenia napiecia miesni w okolicy krzyzowej (wchodza w to jeszcze stresy itp.) i zmniejszenia sie przestrzeni przez ktore wychodza korzenie nerwowe przec co wytworzyl sie stan zapalny - rwa kulszowa - ale teraz pytanie - czy powodem jest zwezenie kanalu kostnego i ucisk czy przez jadro miazdzyste krazka miedzykregowego Po
serii zdjęc rtg z których na pocztku nic nie wynikalo w końcu lekarz ortopeda postawil diagnoze ze to rwa kulszowa i moje pytanie brzmi czy je?li byłby to przerzut to czy na podstwie zdjęcia rtg odcinka lędzwiowo-krzyżowego kręgosłupa powinien lekarz to rozpoznać. W jaki sposób można ustalić przyczynę tej choroby czy ewentualnei wykluczyć ucisk spowodowany przerzutem
nie umiem na to pytanie odpowiedziec - teoretycznie powinno na zdjeciach rtg te zmiany potwierdzic

Jak długo trwa leczenie tej dolegliwoci na razie mam adostaje zastrzyli z diclacu bodajże i na razie nic nie pomaga.
no tutaj trzeba cierpliwosci, leki przeciwzapalne - o ile to okres ostry nie ruszac sie najlepiej, jak mina bolesci rozpoczac leczenie np. metada McKenziego

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Rwa kulszowa Rwa kulszowa

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

Podstawy mikrobiologii dla stomatologów Podstawy mikrobiologii dla stomatologów

Pokonaj stres w 10 minut Pokonaj stres w 10 minut