Powiązane leki
(opisy)

Imovax Polio (Vaccinum poliomyelitidis inactivatum)

Pneumo 23 (Vaccinum pneumococcale polysaccharidicum)

Typhim Vi (Vaccinum febris typhoidis polysaccharidicum)

Stamaril (Vaccinum febris flavae vivum)

Szczepionka durowo-tężcowa TyT (Vaccinum typhosum cum anatoxino tetanico)

Szczepionka PedvaxHIB (Vaccinum haemophili influenzae B)

TD - szczepionka tężcowo-błonicza adsorbowana (Vaccinum diphtheriae et tetani adsorbatum)

Varilrix (Vaccinum varicellae vivum)

Verorab (Vaccinum rabiei ex cellulis ad usum humanum)

Intraglobin F (Immunoglobulinum humanum normale ad usum intravenosum)

Tagi

planowy szpital zaszczepic operacja ubezpieczenie ryzyko zoltaczka zakazic szczepionka szczepic

Fora dyskusyjne

zobacz szczepionka przeciw żółtaczce przed zabiegiem (1)

zobacz szczepionka przeciw żółtaczce przed zabiegiem (1)

zobacz Rybomunyl a szczepionka przeciwko żółtaczce (4)

zobacz szczepienie przeciwko zółtaczce (21)

zobacz Szczepionka przeciwko zoltacce (1)

zobacz Zakażenie wirusem WZW A? (4)

zobacz Szczepienia (1)

zobacz szczepionka przeciw żółtaczce przed zabiegiem (2)

zobacz wyniki badań moczu (16)

zobacz Jak sprawdzić czy szczepionka jest skuteczna? (5)

zobacz Szczepionka przeciw zoltaczce (5)

zobacz WZW typu A a szczepienie na WZW typu B (1)

zobacz szczepienie (1)

zobacz szczepienie na żóltaczkę... (0)

zobacz pomocy żółtaczka (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » żółtaczka typu B

żółtaczka typu B

Konrad, 26-07-2005, 02:30

przed operacją kazali mi się zaszczepić na wirusa wątroby typu b i tak sobie myślę czy nie wywaliłem kasy w błoto bo przecież równie dobrze mogę złapać wirusa typu a lub c albo inną cholerę... jeden zastrzyk 50 zł! a mam wziąć trzy. czy często się zdarza infekcja pooperacyjna?

Re: zóltaczka typu B | , 26-07-2005, 08:10

to prawie jak z ubezpieczeniem np. domu. zastanawiasz sie po cholere placic po 200 zl rocznie, skoro jest mala szansa na burze, która uszkodzi twój dom - mala, ale jest; a gdy juz sie przydarzy - bedziesz dziekowal opatrznosci, ze byles ubezpieczony.. z tym szczepieniem jest podobnie - ryzyko zakazenia jest obecnie duzo mniejsze niz 10 lat temu, ale jest. poza tym na HCV nie ma szczepionki - cóz, trudno. ale skoro jest na HBV warto sie zabezpieczyc i niepotrzebnie nie narazac (moze sprzet, którym bedziesz operowany byl slabo sterylizowany, bo zabraklo pieniedzy na prad? :) ) idzie tu przeciez o twoje zdrowie - wiec koszt jest mniej wazny. poczytaj czym grozi zakazenie HBV i idz po szczepionke. :) pzdr.

Re: żółtaczka typu B | lamia, 26-07-2005, 11:06

To nie tylko kwestia zdrowia. Przez lata często ludzie pozywali szpitale do sądu o odszkodowanie za zakarzenie ich wirusem typu B . Teraz aby do tego niedochodziło jest przepis - jeśli się nie zaszczepisz nie zoperują cię ! Więc nie masz wyboru . Bez szczepień przyjmują tylko z wypadku.

Re: żółtaczka typu B | Piotr Maksymowicz, 26-07-2005, 19:40

Użytkownik "lamia" napisał w wiadomości news:dc4nda$frl$1 [at] news.onet.pl...
To nie tylko kwestia zdrowia. Przez lata często ludzie pozywali szpitale do sądu o odszkodowanie za zakarzenie ich wirusem typu B . Teraz aby do tego niedochodziło jest przepis - jeśli się nie zaszczepisz nie zoperują cię ! Więc nie masz wyboru . Bez szczepień przyjmują tylko z wypadku.
Przykro mi ale jest to kompletna bzdura. Nikt nie ma prawa odmowic zoperowania osoby w trybie planowym, ktora niewykonala szczepien. Nie wiem jak to wyglada ze strony szpitali i ich rozliczen z NFZ ale bywa roznie. Niektore szpitala szczepia pacjentow przed operacja za wlasna kase. Inne nieswiadomym pacjentom tlumacza, ze obowiazkowo za wlasna kase maja sie zaszczepic. Czyli jak zwykle w Polsce zwykla przepychanka i spychologia. Żeby ktos nie zrozumial, jestem przeciw szczepieniom. Akurat te przeciw wzw typu B radykalnie zmienily sytuacje epidemiologiczna w ciagu ostatnich 10-15 lat.

Re: zóltaczka typu B | Piotr Maksymowicz, 26-07-2005, 19:41

Uzytkownik napisal w wiadomosci news:1122358201.787750.70330 [at] g47g2000cwa.googlegroups.com... to prawie jak z ubezpieczeniem np. domu. zastanawiasz sie po cholere placic po 200 zl rocznie, skoro jest mala szansa na burze, która uszkodzi twój dom - mala, ale jest; a gdy juz sie przydarzy - bedziesz dziekowal opatrznosci, ze byles ubezpieczony.. z tym szczepieniem jest podobnie - ryzyko zakazenia jest obecnie duzo mniejsze niz 10 lat temu,

porownanie szczepienia do ubezpieczenia nie jest adekwatne. Tu nie chodzi tylko o ryzyko zachorowania i jego stosunek do kosztow zwiazanych ze szczepieniem. Liczy sie rowniez zdrowie populacji. Dlatego przy minimalnym ryzyku zachorowania, poszczegolnej osobie moze nie oplacac sie szczepic. Czyli adekwatnie jak z ubezpieczeniami, ktore sa z zalozenia sa nieuczciwym zakladem.. Natomiast z punktu widzenia populacji szczepienia moga byc oplacalne bo w nieszczepionej populacji choroba moze zaczac sie rozprzestrzewniac a nieubezpieczenie sie np od ognia nie powoduje wiekszej ilosci pozarow. A wrecz odwrotnie. Znika pokusa, zeby spalic wysoko ubezpieczona stodole :-).

Re: żółtaczka typu B | lamia, 27-07-2005, 21:32

Widzisz Piotrze ja sama zetknełam się z takim przypadkiem. Niedawno w szpitalu na Stępińskiej w Warszawie była operowana moja córka .W tym samym czasie na planową operację ( guz mózgu) przybyła 25 letnia kobieta. Niestety odprawiono ją z kwitkiem do domu każąc najpierw się zaszczepić na WZW B . Bez tego odmówiono wpuszczenia na oddział. Kazali jej zgłosiść się ponownie kiedy będzie już po drugiej dawce szczepionki. I co ty na to? Znam też inne przypadki tego typu (dotyczące mojej rodziny i znajomych) . Pozdrawiam

Re: żółtaczka typu B | Konrad, 28-07-2005, 15:56

Użytkownik lamia napisał:

Widzisz Piotrze ja sama zetknełam się z takim przypadkiem. Niedawno w szpitalu na Stępińskiej w Warszawie była operowana moja córka .W tym samym czasie na planową operację ( guz mózgu) przybyła 25 letnia kobieta. Niestety odprawiono ją z kwitkiem do domu każąc najpierw się zaszczepić na WZW B . Bez tego odmówiono wpuszczenia na oddział. Kazali jej zgłosiść się ponownie kiedy będzie już po drugiej dawce szczepionki. I co ty na to? Znam też inne przypadki tego typu (dotyczące mojej rodziny i znajomych) . Pozdrawiam

faktycznie tak jest, na własnej skórze przekonałem się o tym, więc nie żal mi wydanych 150 zł.

Re: żółtaczka typu B | surgeons, 02-08-2005, 01:15

lamia napisał(a):

Witam. Nie ma takiego przepisu. od 3 lat szczepienie przeciwko WZW B przed planowymi operacjami jest zalecane a nie obowiązkowe, czyli pacjent sam sobie go finansuje. Wcześniej było refundowane. Faktycznie kwestia odszkodowań jest ważna bo nasze sądy orzekają zawsze wine szpitala. Istnieje jednak coś takiego jak oswiadczenie pacjenta, że nie chce się szczepić przed planowaną operacją i bieże na siebie odpowiedzialność za ewentualne zakażenie. (gdyby było tak jak mówisz to nawet krwi na badania nie można byłoby pobrać bez szczepienia) P. Gajdek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wakcynologia praktyczna (wyd. II) Wakcynologia praktyczna (wyd. II)

Ubezpieczenie pielęgnacyjne Ubezpieczenie pielęgnacyjne

Zakażenia szpitalne. Podręcznik dla zespołów kontroli zakażeń Zakażenia szpitalne. Podręcznik dla zespołów kontroli zakażeń

Rak szyjki macicy Rak szyjki macicy

Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006 Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006