Tagi

nizoral szampon preparat usuwac cynk efekt lupiez skuteczny butelka dziegiec

Fora dyskusyjne

zobacz łupież (14)

zobacz łupież (13)

zobacz WYPADANIE WLOSOW (5)

zobacz Problem ze skora glowy (1)

zobacz łupież, nizoral (6)

zobacz grzybica (2)

zobacz Jak leczyć łupież biały? (3)

zobacz łuszczyca? (5)

zobacz Łupiez (13)

zobacz Cos jak łupież (13)

zobacz Lupiez oraz swedzenie glowy (1)

zobacz Sposób na piękne włosy (9)

zobacz kurzajki jak sie ich pozbyć? (43)

zobacz Straszliwy łupież (4)

zobacz Łupież (4)

lamb australian

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » szampon Nizoral ?

szampon Nizoral ?

Roman, 29-07-2005, 13:47

Jaki możecie polecić dobry szampon przeciwłupieżowy? Czy rzeczywiście Nizoral jest najskuteczniejszy? A może Nizoxin albo Head & Shoulders? Ile kosztuje ten Nizoral?

pozdr Roman

Re: szampon Nizoral ? | M, 29-07-2005, 14:04

Moge polecić. Jest świetny. Dość drogi, ale bardzo wydajny. Warto, bo zawiera lekarstwo, które zwalcza łupież, a nie jakieś półśrodki. pozdr., Magda

Re: szampon Nizoral ? | Kranu, 29-07-2005, 15:35

Roman napisał(a):

Jaki możecie polecić dobry szampon przeciwłupieżowy? Czy rzeczywiście Nizoral jest najskuteczniejszy? A może Nizoxin albo Head & Shoulders? Ile kosztuje ten Nizoral?
To pewnie moj indywidualny przypadekm, ale mnie nie pomogl zaden z tych reklamowanych i leczniczych tylko "łupież stop" firmy Joanna, już po tygodniu, w dodatku bardzo ładnie pachnie.

pozdrawiam, Kranu

Re: szampon Nizoral ? | MEva, 29-07-2005, 15:37

Fri, 29 Jul 2005 11:47:37 +0200, na pl.sci.medycyna, Roman napisał(a):

Jaki możecie polecić dobry szampon przeciwłupieżowy?
Spora brązowa butelka, nie za drogi, tylko jak myjesz dziwnie śmierdzi, ale potem już nie, skuteczny na pewno, bo widzę co dzień na mężu, że pozbył się łupieżu! Na butelce pisze Mrs. Potter,s - usuwa łupież - dziegieć - forte Sweden.
pozdrawiam MEva :-)

Re: szampon Nizoral ? | Redtown, 29-07-2005, 17:41

Nizoxin jest tańszy :-) skład ten sam

Re: szampon Nizoral ? | mch, 29-07-2005, 19:41

potwierzdam, szampony tylko z dziegciem, zapach jak smola = po angielsku zawiera w nazwie nawet slowo "tar"

Re: szampon Nizoral ? | Rav, 30-07-2005, 00:49

Roman wrote:
Ja kiedy mam takie problemy używam szamponu "Healing Shampoo" firmy Catzy Medicine (takie biało-czerwone opakowanie. Można go dostać w aptece, zawiera pirytion cynku. Mało znany, ale wypróbowany przeze mnie od lat, zawsze skuteczny.

Pozdrawiam Rav

Re: szampon Nizoral ? | KM, 30-07-2005, 19:10

Roman napisał(a):
Kiedyś łupież leczyło się myjąc skórę głowy preparatami przyśpieszającymi i ułatwiającymi złuszczanie się naskórka - efekt: podczas mycia usuwało się złuszczony naskórek i do następnego mycia spokój. Te szampony zawierały dziegieć, kwas salicylowy, pirytynian cynku. Miały działanie przeciwłojotokowe (nadmierna produkcja łoju przez gruczoły skóry) i słabe przeciwgrzybicze.

Dzisiaj, gdy wiemy, że przyczyną łupieżu jest pewien gatunek grzyba, jasne, że najlepiej leczyć go lekiem przeciwgrzybiczym. Bardzo skutecznym jest ketokonazol (zawiera go m.in. Nizoral). Ten preparat ma również (wg producenta) miejscowe działanie antyandrogenne, czyli miałby hamujący wpływ na łysienie typu męskiego.

Kupując szampon warto poczytać skład.

Ja sam miałem dość uporczywy i nasilony łupież, stosowałem różne dostępne szampony i preparaty z efektem zmiennym i nigdy całkowitym. Nizoral (stosowany zgodnie z zaleceniami) załatwił ten problem definitywnie, już kilka lat temu.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta z owoców cytrusowych Dieta z owoców cytrusowych

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Oczyszczanie organizmu (okładka zielona) Oczyszczanie organizmu (okładka zielona)

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

Metoda Montignac dla dzieci. Zapobieganie i leczenie otyłości dziecięcej Metoda Montignac dla dzieci. Zapobieganie i leczenie otyłości dziecięcej