Powiązane leki
(opisy)

Hiberix (Vaccinum haemophili influenzae B)

Encepur (Encephalitis tick borne vaccine)

Havrix (Vaccinum Hepatitidis A)

Penicillin G Sodium Sandoz (Benzylpenicillinum natricum)

Ceftriaxone (Ceftriaxonum)

Synflorix (Vaccinum pneumococcale polysaccharidicum)

Xorimax (Cefuroximum)

Oranex (Azithromycinum)

Ceroxim (Cefuroximum)

Doxycyclinum (kapsułki) (Doxycyclinum)

Tagi

opona swedzic szczepic kleszcz ugryzc przenosic zapalenie borelioza mozgowy rumienic

Fora dyskusyjne

Dziwne plamy (4)

czy to zapalenie opon mozgowych? (2)

Kleszcz ugryzienie (6)

Wirus, borelioza czy zapalenie opon mózgowych? (0)

Ukąszenie kleszcza (5)

Bolerioza (2)

bolerioza (24)

Borelioza (1)

bezskutecznosc lekarzy (2)

Borelioza? (8)

Podejrzana zmiana skórna u dziecka (4)

borelioza (4)

Borelioza (5)

zapalenie opon mozgowych a wf (0)

Zapalenie opon mózgowych a wzrok (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ugryzienie kleszcza

Ugryzienie kleszcza

Michal, 03-08-2005, 13:52

Wczoraj, dwa dni po powrocie z wakacji, znalazłem kleszcza "wgryzionego" w udo. Czy szczepienie przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu ma sens po ugryieniu ? Jakaś inna profilaktyka ? Czy istnieją testy wykrywające chorobę na tak wczesnym etapie ? A jak z Boreliozą ?

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Ugryzienie kleszcza | michal , 03-08-2005, 16:06

a co z nim zrobiłeś? byłeś u chirurga?
Hmmm, a powinienem ? Wyciągnąłem go palcami...

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Ugryzienie kleszcza | scream, 03-08-2005, 18:01

Michal napisał(a):
Wczoraj, dwa dni po powrocie z wakacji, znalazłem kleszcza "wgryzionego" w udo. Czy szczepienie przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu ma sens po ugryieniu ? Jakaś inna profilaktyka ? Czy istnieją testy wykrywające chorobę na tak wczesnym etapie ? A jak z Boreliozą ?
a co z nim zrobiłeś? byłeś u chirurga?

best regards, scream (at)w.pl Samobójcy są arystokracją wśród umarłych. (C) Któryś Z Poetów Epoki Romantyzmu

Re: Ugryzienie kleszcza | medevacs, 03-08-2005, 18:15

W news:dcqi7p$fav$1 [at] inews.gazeta.pl Michal napisal(a):
nie wiem jak ze szczepieniem ale chyba to bedzie tak jakby sie zaszczepic na grype jak juz ja zlapales czyli bez sensu. W kazdym razie to szczepienie jest tylko przeciw odkleszczowemu zapaleniu opon mozgowych, a tak sie sklada, ze kleszcze przenoszace wirusa(?) tej choroby wystepuja tylko w niektorych konkretnych regionach Europy (czy tez swiata w ogole). O ile pamietam najblizej Polski to gdzies w Niemczech i na Wegrzech, a w Polsce nie ale moge sie mylic. Takze szansa na dostanie odkleszczowego zapalenia opon mozgowych od kleszcza z Polski jest niewielka. Z kolei kleszcze przenoszace borelioze wystepuja generalnie wszedzie aczkolwiek nie wiem czy tu tez nie ma jakiejs "rejonizacji". W kazdym razie o wiele latwiej zlapac borelioze, na ktora nota bene nie ma szczepionki.

Jesli od kleszcza zrobil Ci sie rumien ale nie taki o srednicy 5mm (podobny jak od komara) tylko wiekszy i/lub to miejsce piekielnie swedzi (i znowu nie tak jak od komara ale tak ze drapiesz i drapiesz, chwila ulgi i znow strasznie swedzi) to udaj sie jak najszybciej do swojego lekarza rodzinnego. Przepisze Ci antybiotyk (zaloze sie, ze Unidox). W/w objawy nie musza oznaczac, ze kleszcz mial borelioze ale, ze dzieje sie cos niedobrego i nie mozna tego ot tak zostawic. Swoja droga nie wiem jak to jest w druga strone, czy zarazenie borelioza moze sie z poczatku niczym nie objawiac (brak rumienia i swedzenia?). Moze ktos mnie oswieci? Ja w kazdym razie mialem juz w zyciu wiele kleszczy, kilka razy bralem antybiotyki (ale nie po kazdym kleszczu bo bym chyba non-stop na unidoxie jechal, zglaszalem sie do lekarza w przypadku wystapienia rumienia lub swedzenia), robilem sobie tez badania krwi na borelioze (uwaga, sa dosc drogie) i na szczescie nic.

pozdrawiam medevacs //Otwierać! Kolęda! Mamy nakaz!//

Re: Ugryzienie kleszcza | scream, 03-08-2005, 19:13

michal napisał(a):
Hmmm, a powinienem ? Wyciągnąłem go palcami...
powinieneś, bo teraz jest szansa, że kawałek został w środku a w dodatku rana jest pewnie źle zdezynfekowana, więc mogły tam pozostać różne groźne substancje, które taki kleszcz wydziela

best regards, scream (at)w.pl Samobójcy są arystokracją wśród umarłych. (C) Któryś Z Poetów Epoki Romantyzmu

Re: Ugryzienie kleszcza | TomaszB, 03-08-2005, 23:19

Michal napisał(a):
A jak z Boreliozą ?

Jak narazie da sie zyc. Pozdrawiam TomaszB

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wakcynologia praktyczna (wyd. II) Wakcynologia praktyczna (wyd. II)

Borelioza w praktyce klinicznej Borelioza w praktyce klinicznej

Program profilaktyki szkolnej w zakresie AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową Program profilaktyki szkolnej w zakresie AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową

Palming. Naturalne metody poprawy widzenia - książka audio na CD Palming. Naturalne metody poprawy widzenia - książka audio na CD

Leczenie chorób skóry i chorób przenoszonych drogą płciową Leczenie chorób skóry i chorób przenoszonych drogą płciową