Tagi

ortopeda wyslac bola lopatka piersiowy zdjac potraktowac wstawac siku plecy

Fora dyskusyjne

zobacz Ostry ból pleców/kręgosłupa (6)

zobacz Ból pleców i klatki piersiowej (1)

zobacz czy jestem w ciazy (2)

zobacz Skrzywienie Kręgosłupa (3)

zobacz WYNIKI RTG KRĘGOSŁUPA (2)

zobacz interpretacja wyników zdjęcia rtg kręgosłupa "C" i "Th" (2)

zobacz Ból pleców między łopatkami (17lat) (1)

zobacz straszny utrzymujacy sie ból pleców. (1)

zobacz ból pleców (2)

zobacz nieustępujący ból pomiędzy łopatkami i pod nimi (6)

zobacz bóle pleców (1)

zobacz SKRECENIE KREGOSLUPA SZYJNEGO (0)

zobacz guzek na plecach (0)

zobacz Ból w okolicy prawej łopatki (1)

zobacz Ból w lewym boku. Juz od ponad roku (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Bół pleców na wysokosic lopatek z rana (także w nocy nad ranem)

Bół pleców na wysokosic lopatek z rana (także w nocy nad ranem)

Piotr Pastuszka, 15-08-2005, 00:37

Hi

Mam problem Bylem u lekarzy, o tym dalej, ale może ktoś spotkał z problemem jaki mam:

W dzień normalnie funkcjonuję, kłade się spać. Natomiast czasem juz w nocy, czasem nad ranem, odczuwam jakby ból w plecach na wysokości łopatek. Nie moge go precyzyjnie zlokalizować miejscowo, natomiast objawia tym że mam jakby drętwość pleców, mam problem z przewracaniem z boku na bok itp.

Problem jest ok niecałych 3 miesięcy. Zrobił się nagle !. Co ważne czasem ból nad ranem jest większy, czasem mniejszy.(prawie brak), ale zawsze po wstaniu najdalej po godzinie porannego ruszania, cały ból jest wspomnieniem.

Tak jakby brak ukrwienia ?, drętwienie od zbytniego napięcia mięśni ? itp.

BYłem u lekarza wysłała mnie na zdjęcia z podejrzeniem dyskopatii piersiowej. Zdjęcie RTG lekarz opisał, spłycona kyfoza (wiem co to znaczy), oraz niepewna ocena o znikaniu kręgosługa (bo zdjęcia było niejasne). Internista wysłała mnie więc do Ortopedy. Ten opukał mi plecy, uderzył w głowę, spytał, czy było to dla mnie jakos przykre itp. Generalnie stwierdził, że w RTG nic nie widzi złego. Zalecił basen, oraz skierował mnie na rehabilitację. BYłem w 2 zakładach i w obu trzeba czekać powyżej 30 dni. Na razie więc jeszcze nie byłem u tego lekarza. Ortopeda wspomniał także że może to piasek na nerkach.

Ale jeżeli to piasek to czemu tak długo to trwa? (nie dopytałem, bo tak byłem zaskoczony taką możliwością, którą wcześniej wcale nie brałem pod uwagę)

Inna sprawa. Zauwazyłem, że jak w nocy przez jakiś czas spię na plecach to bardziej mnie boli nad ranem. Jak w ogóle nie spię na plecach (czyli tylko na boku) to boli mniej lub prawie wcale.

Jeszcze coś. Od ok 7 misięcy (na oko z pamięci), w nocy w staję i chodzę w nocy robić siku. Kiedyś nie musiałem. (mam 32 lata). Teraz zamiast trzymać wolę wstać, zrobic siku i spokojnie kłaść do następnego razu, gdzie znowu wstaję siku i spać. W nocy wstaję prawie zawsze przynajmniej raz. Czasem 2 razy. Bardzo rzadko 3, gdy spię bardzo długo np 11h.

Kolejna uwaga: Im dłuzej śpię to ból narasta. Tak więc wstaję możliwie po 7-8 h (czasem wcześniej czasem później), bo wiem, że przeciąganie, to tylko większy ból. A ból jest silny. Czasem leżąc na 1 boku, mam problem z obróceniem na 2 bok. Ale nie w sensie braku siły, ale rozpoczęcie obracania powoduje od razu ból, co zniechęca od dokończenia obrotu. Zazwyczaj jednak obracam się bo jednak bok mi odpoczywa.

Mam jeszcze jedną niepewną uwagę, (za mało danych). Jak w dzień bardzo się zmęczę pracą itp, to czasem mniej boli. Przy czym nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jednak coś innego, bo czasem mimo zmęczenia fizycznego ból jest i to b silny (oczywiście tylko nad ranem).

Prosze o radę.

Pozdr PiotrP

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Bół pleców na wysokosic lopatek z rana (także w nocy nad ranem) | Konrad, 15-08-2005, 12:00

Mam podobnie. Aktualnie jestem w ciąży, wiec żaden ortopeda nie potraktował moich narzekań na bół pleców powaznie. Jednak przed ciażą, około pół roku właśnie nad ranem, po nocy odczuwałam ból pleców w odcinku piersiowym. Dodatkowo nocne, kilkukrotne wizyty w łazience z powodu siusiania. No i poszłam wtedy do ortopedy, a ten wiesz co mi powiedział? Że to kwestia ćwiczenia nawyku prawidłowej postawy i jesli tego nie nabedę to dupa i bóle będą nawracały po wszelkich rehabilitacjach. Problem siusiania zignorował, choć zgłaszałam. Nie był to byle jaki lekarz, jednak smiem twierdzić, że troche rutynowo mnie potraktował, jednak prawidłowa postawa zdecydowanie znosi ból, spróbuj. pzdr, Aneta

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Urazy klatki piersiowej Urazy klatki piersiowej

Lecznicze diety Lecznicze diety

Choroby wewnętrzne. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa Choroby wewnętrzne. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

Plecy bez bólu Plecy bez bólu

Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców