Powiązane leki
(opisy)

Tagi

torun zoltaczka zauwazalny wrodzony hemolitczyna dziecko sferocytoza rozny mikrosferocyty coreczka

Fora dyskusyjne

zobacz Podwyższone ciśnienie (0)

zobacz Podwyższone ciśnienie (0)

zobacz wyniki badań (0)

zobacz NIELECZONE PODEJRZENIE SZKARLATYNY (1)

zobacz Czy powinnam sie powaznie martwic wynikami usg? (1)

zobacz Jaka to choroba? (1)

zobacz Wodoglowie (0)

zobacz protokół sekcyjny (8)

zobacz Laryngolog TORUŃ (0)

zobacz PCO,wyniki, leczenie, szanse na dziecko (2)

zobacz Chirurg dziecięcy (0)

zobacz ZROTOWANA MIEDNICA U DZIECKA (0)

zobacz TSH 3- generacja (1)

zobacz CO TO MOŻE BYĆ? (3)

zobacz Skaza białkowa (20)

Sferocytoza

Karolina jarosz, 22-08-1999, 22:20

Proszę o szybką odpowiedź w sprawie choroby znanej jako "sferocytoza wrodzona". Moja córeczka ma 2 dni i właśnie tą chorobę u niej wykryto. Jej matka jest nosicielka tej choroby i z pewnością to ona przekazała dziecku tę wadę. Prosze o kontakt osoby, które mogą mi coś na ten temat napisać i uspokoić mnie. Poza tym moja córeczka dostała teraz żółtaczkę (patologiczną - może fizjologiczną) o wskaźniku 21.

Proszę o szybą pomoc. jkm [at] pro.onet.pl Zaniepokojony Tatuś.

-- ISDN w cenie 56kbps (V.90) - 40 PLN / miesiac - rubikon.pl

Re: Sferocytoza | Piotr Kasztelowicz, 25-08-1999, 18:28

On Sun, 22 Aug 1999, Karolina jarosz wrote:

Proszę o szybką odpowiedź w sprawie choroby znanej jako "sferocytoza wrodzona". Moja córeczka ma 2 dni i właśnie tą chorobę u niej wykryto. Jej matka jest nosicielka tej choroby i z pewnością to ona przekazała dziecku tę wadę. Prosze o kontakt osoby, które mogą mi coś na ten temat napisać i uspokoić mnie. Poza tym moja córeczka dostała teraz żółtaczkę (patologiczną - może fizjologiczną) o wskaźniku 21.
choroba wrodzona, ktorej istota jest skrocony czas zycia krwinek czerwonych (normalnie zyja ok. 90 dni) powodowany pewnymi zmianami w budowie zauwazalnymi jako zmiana ksztaltu (mikrosferocyty). Choroba powoduje zoltaczke hemolitczyna o roznym nasileniu. Dziecko bedzie musialo byc po opieka hematologa

P.K. --- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

*********************** IV Konferencja Internetu Medycznego *********** *********************** nike.uck.uni.torun.pl/IV-KONF **********

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dziecko z zespołem wad wrodzonych Dziecko z zespołem wad wrodzonych

Kardiologia dziecięca - tom 1 i 2 Kardiologia dziecięca - tom 1 i 2

Choroby dzieci Choroby dzieci

Wady wrodzone serca u młodocianych i dorosłych Wady wrodzone serca u młodocianych i dorosłych

Jak pokonać ból Jak pokonać ból