Powiązane leki
(opisy)

Bestpirin (Acidum acetylsalicylicum)

Efient (Prasugrelum)

Apinorm (Alo sp., Carum carvi, Pimpinella anisum)

Arnigel

Hemorigen (Erigeroni canadensis herbae extractum spissum)

Heparin-Hasco forte (Heparinum natricum)

Monopril (Fosinoprilum)

Nervoheel N

Mercaptopurinum (Mercaptopurinum)

Glivec (Imatinib mesilate)

Tagi

szpik siniak wynik zwiekszyc plytka wartosc krwawic plytki granica powtarzalny

Fora dyskusyjne

zobacz płytki (1)

zobacz Płytki krwi, PDW, MPV (4)

zobacz plytki krwi, zmienna wartość? (3)

zobacz Małopłytkowośc (40)

zobacz PROSZĘ O POMOC W INTERPRETACJI WYNIKÓW 2 LETNIEGO DZIECKA (6)

zobacz LEUKOCYTY I PŁYTKI (5)

zobacz Wyniki Krwi (3)

zobacz Płytki (3)

zobacz Cyklonamina (2)

zobacz Interpretacja wyniku MR kolana (0)

zobacz małopłytkowość (1)

zobacz Poziom płytek krwi i interpretacja wyników (10)

zobacz Interpretaca badań-hipoplazja szpiku (3)

zobacz Wzrost wartości CRP. Od czego? (3)

zobacz badania krwi (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi?

Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi?

Y@rec, 15-08-1999, 08:41

Mam problem - slaba morfologia krwi. Szczegolnie plytki mnie martwia 88.000. Moze grupowicze znaja jakies domowe sposoby. Na erytrocyty popijam czerwone wino i sok z buraczka, bo podobno pomagaja. Co mozna by jeszcze?

Y [at] rec

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Roman Sykulski, 16-08-1999, 00:58

Plytki krwi maja za zadanie tamowac krwawienia. U zdrowego czlowieka ilosc plytek ktora wystarczajaco pokrywa te zapotrzebowanie nie jest szczegolnie wysoka, napewno ponizej 25 tys. Jesli niska ilosc plytek nie jest spowodowana choroba, i jesli nie ma zadnych jej objawow, nie nalezy sie tym przejmowac. Twoje 88 tys jest najprawdopodobniej bez zadnego znaczenia. pozdrawiam roman

"Y [at] rec" wrote:

Mam problem - slaba morfologia krwi. Szczegolnie plytki mnie martwia 88.000. Moze grupowicze znaja jakies domowe sposoby. Na erytrocyty popijam czerwone wino i sok z buraczka, bo podobno pomagaja. Co mozna by jeszcze?

Y [at] rec

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Y@rec, 17-08-1999, 01:25

Jesli niska ilosc plytek nie jest spowodowana choroba, i jesli nie ma zadnych jej objawow, nie nalezy sie tym przejmowac. Twoje 88 tys jest najprawdopodobniej bez zadnego znaczenia.
Objawami sa np siniaki z byle powodu i, wspomniane w innym miejscu, czesto krwawiace hemoroidy. Wiec nie jest to takie obojetne. Mimo wszystko wolalbym miec te plytki w normie.

Y [at] rec

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Roman Sykulski, 18-08-1999, 02:14

Jest nieprawdopodobne, azeby tak niewielkie obnizenie dawalo jakiekolwiek objawy, chyba ze poza trobocytopenia jest tez trombocytopatia a co za tym idzie zle funkcjonowanie plytek. Nalezy wiec zbadac szpik kostny, bo w takim wypadku podniesienie ilosci nie da nic. Poza tym nie wiem czy poza anabolikami i hormonem wzrostu istnieja jakies mozliwosci. pozdrawiam roman

"Y [at] rec" wrote:

Objawami sa np siniaki z byle powodu i, wspomniane w innym miejscu, czesto krwawiace hemoroidy. Wiec nie jest to takie obojetne. Mimo wszystko wolalbym miec te plytki w normie.

Y [at] rec

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Dariusz Żbikowski, 18-08-1999, 15:25

Z tego co wiem 70.000 to wartosc graniczna normalnie powinno byc min. 150.000. To moga byc jedyne objawy choroby, proponuje wiec udac sie do lekarza (i ew. przebadac szpik) aby rozwiac wszelkie watpliwosci.

-- Dariusz Zbikowski E-mail: darek [at] krokus.com.pl Roman Sykulski napisał(a) w wiadomości: ...
Plytki krwi maja za zadanie tamowac krwawienia. U zdrowego czlowieka ilosc plytek ktora wystarczajaco pokrywa te zapotrzebowanie nie jest szczegolnie wysoka, napewno ponizej 25 tys. Jesli niska ilosc plytek nie jest
spowodowana
choroba, i jesli nie ma zadnych jej objawow, nie nalezy sie tym przejmowac. Twoje 88 tys jest najprawdopodobniej bez zadnego znaczenia. pozdrawiam roman

"Y [at] rec" wrote:

pomagaja.

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Y@rec, 20-08-1999, 01:05

trobocytopenia ... trombocytopatia
Moglbym prosic o odrobine wyjasnienia, co oznaczaja te nazwy?

Nalezy wiec zbadac szpik kostny...
A co mozna tam zobaczyc i co z tego dla mnie wynika?

Poza tym nie wiem czy poza anabolikami i hormonem wzrostu istnieja jakies mozliwosci.
Czy sterydy i anaboliki to to samo?

dzieki i pozdrawiam

Y [at] rec

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Y@rec, 20-08-1999, 01:08

Z tego co wiem 70.000 to wartosc graniczna...
A co moze mo grozic ponizej te ilosci? Krwotoki?

To moga byc jedyne objawy choroby,
Jakiejs konkretnej?

...proponuje wiec udac sie do lekarza (i ew. przebadac szpik) aby rozwiac wszelkie watpliwosci.
Chodzi o uszkodzenie szpiku? A co sie robi w takim przypadku? Przeszczep?

dzieki i pozdrawiam

Y [at] rec

PS. Zaczynam sie nieco denerwowac.

Odp: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | leprikon, 21-08-1999, 02:12

Użytkownik Y [at] rec w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:37b722d5 [at] news.vogel.pl...

Y [at] rec

idz do psychiatry hipochondryku ]

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Y@rec, 21-08-1999, 09:37

idz do psychiatry hipochondryku
Szybko oceniasz, ale nie mam Ci tego za zle. To czesta dzis przypadlosc. Nie zamierzam tez Cie uswiadamiac na temat mojej obecnej sytuacji zdrowotnej. Ale z innymi uwazaj - slowami mozna zrobic komus duza krzywde.

Y [at] rec

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Dariusz Żbikowski, 21-08-1999, 14:12

Y [at] rec napisał(a) w wiadomości: ...
A co moze mo grozic ponizej te ilosci? Krwotoki?
Tak, to ponoc granica ktora wymaga juz hospitalizacji

Jakiejs konkretnej?

Zbyt malo podales danych aby oceniac jaka to choroba - na dodatek nie jestem lekarzem. Z tego co mi wiadomo istnieja cale tomy tzw. chorob hematologicznych.

Chodzi o uszkodzenie szpiku? A co sie robi w takim przypadku? Przeszczep?

Szpik sie bada aby ocenic rodzaj choroby (jesli jest pochodzenia hematologicznego)

dzieki i pozdrawiam

Y [at] rec

PS. Zaczynam sie nieco denerwowac.

Chyba zbyt wczesnie na zdenerwowanie (to najpewniej jest zupelnie trywialny problem), ale jak pisalem najlepiej rozwiac wszelkie watpliwosci i udac sie do lekarza po skierowanie do hematologa.

Pozdrawiam Darek

Re: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Robert, 23-08-1999, 02:39

Z tą granicą (nazywaną poziomem hemostatycznym) to jest różnie!

Są ludzie (oczywiście chorzy) mający parę tysięcy płytek i ani śladu skazy (siniaki, wybroczyny i te rzeczy), są i tacy, u których te objawy występują już przy 80 tysiącach. Płytki też są różne! Za poziom w miarę bezpieczny uznaje się nawet wartość 30-50 tysięcy, ale musi być ona kontrolowana, bo już mały spadek może być niebepieczny.

Niebezpieczeństwo to np. uraz głowy albo brzucha. Jeśli w pobliżu jest szpital i stacja krwiodawstwa, to jeszcze nie jest tak źle, ale jeśli jesteś na morzu...

Poza tym nie powiedziałeś(łaś?), co Ci dolega? Przewlekłe krwawienia? Przewlekła małopłytkowość? Może coś takiego kiedyś przebyłeś?

Dawanie rad przez telefon zawsze jest trudne Życzę zdrowia!

Re: Odp: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Piotr Kasztelowicz, 25-08-1999, 18:18

On Sat, 21 Aug 1999, leprikon wrote:

Użytkownik Y [at] rec w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:37b722d5 [at] news.vogel.pl... idz do psychiatry hipochondryku
psychiatra tego nie leczy. Wynik jest faktycznie ponizej normy ale trzeba go powtorzyc. Plytki sa himerycznym stworzeniem i za 2 dni moze Ci wyjsc 250 tys. Jesli wartosc plytek bedzie w przypadku powtarzalnych kilku oznanczen ponizej normy - to wtedy wymaga to oceny lekarza i ewentualnego zaplanowania dalszej diagnostyki

P.K. --- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

*********************** IV Konferencja Internetu Medycznego *********** *********************** nike.uck.uni.torun.pl/IV-KONF **********

Re: Odp: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Y@rec, 27-08-1999, 07:13

Wynik jest powtarzalny. Ostatni z poniedzialku 115 tys. Czy graja tu role czynniki genetyczne? To znaczy dany osobnik ma cale zycie plytki w granicach 100-150.

Y [at] rec

Re: Odp: Jak zwiekszyc ilosc plytek krwi? | Roman Sykulski, 28-08-1999, 08:59

Moze byc genetyczne i wcale nie patologiczne. Trzeba pamietac, ze 5% nomalnych zdrowych ludzi ma ilosz pytek poza "normlnymi" granicami (z definicji "normy). roman

"Y [at] rec" wrote:

Wynik jest powtarzalny. Ostatni z poniedzialku 115 tys. Czy graja tu role czynniki genetyczne? To znaczy dany osobnik ma cale zycie plytki w granicach 100-150.

Y [at] rec

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy Hormony. Witaminy. Leki: przeciwnowotworowe, immunosupresyjne. Autakoidy

Granice genetycznego ulepszania człowieka Granice genetycznego ulepszania człowieka

Upośledzeni umysłowo. Poza granicami człowieczeństwa Upośledzeni umysłowo. Poza granicami człowieczeństwa

Biblia pamięci Biblia pamięci