Powiązane leki
(opisy)

Mavena B12

Psorisan (Acidum salicylicum, Pix litanthracis, Zinci oxidum)

Bioluteina

Sicca UD

Betadrin (Diphenhydramini hydrochloridum, Naphazolini nitras)

Dexamytrex (Dexamethasonum, Gentamycinum)

Mibalin (Methylthioninii chloridum, Naphazolini nitras)

Visudyne (Verteporfinum)

Nevanac (Nepafenac)

Alomide (Lodoxamidum)

Tagi

luszczyca demodeksa powieka przesiadywac komputer okulista zaczac plama dermatolog zglosic

Fora dyskusyjne

zobacz oczy mnie bola (4)

zobacz zapalenie spojówek (8)

zobacz łuszczące sie czerwone plamy na kończynach (9)

zobacz Ból (8)

zobacz problem z okiem (0)

zobacz biale plamy na powiekach i pod oczami (0)

zobacz Puchnące, swędzące powieki. (0)

zobacz czerwona plama (1)

zobacz "coś" na powiece (9)

zobacz Problem ze wzrokiem (0)

zobacz Rozmazane promienie i lekki ból (1)

zobacz Soczewki dla nastolatka? (17)

zobacz Alergia? (7)

zobacz Tajemnicza choroba, bardzo proszę o pomoc! (3)

zobacz Zapalenie mieszka włosowego (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zmiany na powiece i pod - co to jest? POMOCY

Zmiany na powiece i pod - co to jest? POMOCY

XYZ, 10-09-2005, 14:44

Zaczynam się niepokoić. 1 m-c temu na prawej powiece coś mi się zrobiło - czerwona plama bez wyraźnych granic na prawie całą powiekę. Miejsce lekko opuchnięte. Nie było to zbyt widoczne. Kolor plamy - ciemna czerwień. Zmiany zachodziły w czasie - później była fioletowa (też niezbyt widoczna dla otoczenia), skóra stała się szorstka, ranne opuchnięcie było z biegiem czasu mniejsze, wreszcie skróra złuszczyła się i miałam nadzieję, że to już koniec, że schodzi (cały ten proces trwał ok. 2 tygodni). Tymczasem zaczęło się od nowa to samo i teraz mam takie zmiany (mniejsze) tez na lewej powiece i pod powiekami. W lustrze wygląda to tak, jakbym się nie wyspała lub płakała całą noc - ciemne podkówki pod powiekami + lekko opadnieta prawa powieka .

Co to jest? Łuszczyca? Grzyb? mam 30 lat, nigdy nie miałam takich problemów. Do kogo mam się ew. zgłosić - dermatolog czy okulista? Dużo przesiaduję przy komputerze, bolą mnie oczy. Czy to od komputera?

Doradźcie, proszę.

Re: Zmiany na powiece i pod - co to jest? POMOCY | casus, 10-09-2005, 20:00

Zaczynam się niepokoić. 1 m-c temu na prawej powiece coś mi się zrobiło - czerwona plama bez wyraźnych granic na prawie całą powiekę. Miejsce lekko opuchnięte. Nie było to zbyt widoczne. Kolor plamy - ciemna czerwień. Zmiany zachodziły w czasie - później była fioletowa (też niezbyt widoczna dla otoczenia), skóra stała się szorstka, ranne opuchnięcie było z biegiem czasu mniejsze, wreszcie skróra złuszczyła się i miałam nadzieję, że to już koniec, że schodzi (cały ten proces trwał ok. 2 tygodni). Tymczasem zaczęło się od nowa to samo i teraz mam takie zmiany (mniejsze) tez na lewej powiece i pod powiekami. W lustrze wygląda to tak, jakbym się nie wyspała lub płakała całą noc - ciemne podkówki pod powiekami + lekko opadnieta prawa powieka .

Co to jest? Łuszczyca? Grzyb? mam 30 lat, nigdy nie miałam takich problemów. Do kogo mam się ew. zgłosić - dermatolog czy okulista? Dużo przesiaduję przy komputerze, bolą mnie oczy. Czy to od komputera?

Doradźcie, proszę.
do okulisty

pozdr.

casus

Re: Zmiany na powiece i pod - co to jest? POMOCY | KP, 10-09-2005, 23:38

Witam!

mam podobne objawy, u mnie stwierdzono demodeksa

- pozdrawiam KP

Użytkownik "XYZ" napisał w wiadomości news:dfude1$leg$1 [at] news.dialog.net.pl...
Zaczynam się niepokoić. 1 m-c temu na prawej powiece coś mi się zrobiło - czerwona plama bez wyraźnych granic na prawie całą powiekę. Miejsce lekko opuchnięte. Nie było to zbyt widoczne. Kolor plamy - ciemna czerwień.
Zmiany
zachodziły w czasie - później była fioletowa (też niezbyt widoczna dla otoczenia), skóra stała się szorstka, ranne opuchnięcie było z biegiem
czasu
mniejsze, wreszcie skróra złuszczyła się i miałam nadzieję, że to już koniec, że schodzi (cały ten proces trwał ok. 2 tygodni). Tymczasem
zaczęło
się od nowa to samo i teraz mam takie zmiany (mniejsze) tez na lewej
powiece
i pod powiekami. W lustrze wygląda to tak, jakbym się nie wyspała lub płakała całą noc - ciemne podkówki pod powiekami + lekko opadnieta prawa powieka .

Co to jest? Łuszczyca? Grzyb? mam 30 lat, nigdy nie miałam takich
problemów.
Do kogo mam się ew. zgłosić - dermatolog czy okulista? Dużo przesiaduję
przy
komputerze, bolą mnie oczy. Czy to od komputera?

Doradźcie, proszę.

Re: Zmiany na powiece i pod - co to jest? POMOCY | XYZ, 11-09-2005, 22:48

mam podobne objawy, u mnie stwierdzono demodeksa

A cóż to takiego? Google wywala tylko nie polskie strony. Od czego można się nabawić tego demodeksa i jak się to leczy?

Dziękuję

Re: Zmiany na powiece i pod - co to jest? POMOCY | yahee, 14-09-2005, 12:09

A cóż to takiego? Google wywala tylko nie polskie strony. Od czego można
się
nabawić tego demodeksa i jak się to leczy?

Dziękuję
Witaj To chyba chodzi o to: Nużyca - demodekoza Demodecosis

podaje link, co nieco sie dowiesz:

www.rozanski.henr...demodex.htm

Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowie od kuchni Zdrowie od kuchni

Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Stany nagłe w okulistyce Stany nagłe w okulistyce