Powiązane leki
(opisy)

Hemofer F prolongatum (Ferrosi sulfas, Acidum folicum)

Eprex (Epoetinum alfa)

Secural (Nonoxinolum)

Proxeed Plus

Patentex Oval N (Nonoxinolum)

Menopur (Menotropinum)

Permen

Salfazin

Nasiona Kozieradki

Olej z nasion wiesiołka dwuletniego

Tagi

nasienie leukocyt plemnik analiza starac spermiogram erytrocyt prawidlowy thorr ruchliwy

Fora dyskusyjne

Bardzo proszę o interpretację wyników PRL, TSH i nasienia (0)

Spermiogram proszę o anlizę badania (2)

Spermiogram prosze o anlize badania (1)

czy jestem płodny (3)

Analiza wyniku badania nasienia (0)

Problem czy nie problem? (8)

badanie nasienia (1)

Interpretacj abadania nasienia (0)

Badanie nasienia (4)

PROŚBA O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW BADAŃ NASIENIA (5)

proszę o analizę (3)

Wyniki analizy moczu-interpretacja (2)

Analiza wyniku badań (7)

proszę o analizę wyników moczu-krew w moczu (1)

Prośba o analizę wyników badania krwi (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Analiza wyników - spermiogram

Analiza wyników - spermiogram

Thorr, 22-09-2005, 14:23

Witam.

Od pewnego czasu (6-7 m-cy) staramy się z małżonką o potomka. Niestety, jak do tej pory nasze działania pozostają bez efektu.

Nasunęło mi to pomysł że może coś ze mną jest nie tak (chodzi oczywiście o nasienie, a nie o mnie jako osobę).

Zrobiłem sobie badania i poniżej przedstawiam ich wyniki.

Czy ktoś mógłby mi je pomóc zinterpretować ? Na podstawie informacji zawartych w sieci wychodzi mi że wszystko jest OK, ale ... zawsze jest dobrze spytać się kogoś jeszcze.

Czas upłynnienia: 30 min Ilość nasienia: 2,5 ml Barwa: jasnożółta Lepkość: prawidłowa Stopień zmętnienia: prawidłowy pH: 8,0 Ilość plemników: 51 mln/ml Plemniki ruchliwe: 80% Plemniki nieruchliwe: 20% Leukocyty: 5-10 Erytrocyty: 0-2 Komórki nabłonkowe: pojedyńcze Plemniki z: - prawidłową budową: 95% - ze zmianami w główce: 3% - ze zmianami w witce: 2% Plemniki żyworuchliwe: 60%

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdr Thorr

Re: Analiza wyników - spermiogram | Anetta, 22-09-2005, 16:41

Użytkownik "Thorr" napisał w wiadomości news:dgu7o3$32q$1 [at] inews.gazeta.pl...
Witam.

Czas upłynnienia: 30 min Ilość nasienia: 2,5 ml Barwa: jasnożółta Lepkość: prawidłowa Stopień zmętnienia: prawidłowy pH: 8,0 Ilość plemników: 51 mln/ml Plemniki ruchliwe: 80% Plemniki nieruchliwe: 20% Leukocyty: 5-10 Erytrocyty: 0-2 Komórki nabłonkowe: pojedyńcze Plemniki z: - prawidłową budową: 95% - ze zmianami w główce: 3% - ze zmianami w witce: 2% Plemniki żyworuchliwe: 60%

wynik jak najbardziej prawidłowy

Re: Analiza wyników - spermiogram | Thorr, 22-09-2005, 17:44

Użytkownik "Anetta" napisał w wiadomoci news:dgu8pp$apf$1 [at] opal.futuro.pl...
wynik jak najbardziej prawidłowy
Dzięki, że potwierdziła moje domysły. Dziwi mnie tylko obecnoć erytrocytów i leukocytów. Nie znalazłem nigdzie informacji że może co takiego występować.

Pozdr Thorr

Re: Analiza wyników - spermiogram | Anetta, 22-09-2005, 21:46

Użytkownik "Thorr" napisał w wiadomości news:dgucfi$r09$1 [at] inews.gazeta.pl...
Dzięki, że potwierdziła moje domysły. Dziwi mnie tylko obecnoć erytrocytów i leukocytów. Nie znalazłem nigdzie informacji że może co takiego występować.
Wszystko jest w granicach normy, leukocyty i erytrocyty mogą również pochodzić z dróg moczowych. Powodzenia w staraniach o maleństwo.

Re: Analiza wyników - spermiogram | tHe mRuWa, 23-09-2005, 13:45

Moze zona ma niesprzyjajace srodowisko:]
gg

Re: Analiza wyników - spermiogram | Thorr, 23-09-2005, 17:33

Użytkownik "tHe mRuWa" napisał:
Moze zona ma niesprzyjajace srodowisko:] gg
Może. Jest w trakcie badań i niedługo co się wyjani. (mam nadzieje)

Pozdr Thorr

Re: Analiza wyników - spermiogram | Marras, 24-10-2005, 13:50

Thorr wrote:
Witam.

Od pewnego czasu (6-7 m-cy) staramy się z małżonką o potomka. Niestety, jak do tej pory nasze działania pozostają bez efektu.

Nasunęło mi to pomysł że może coś ze mną jest nie tak (chodzi oczywiście o nasienie, a nie o mnie jako osobę).

Zrobiłem sobie badania i poniżej przedstawiam ich wyniki.

Czy ktoś mógłby mi je pomóc zinterpretować ? Na podstawie informacji zawartych w sieci wychodzi mi że wszystko jest OK, ale ... zawsze jest dobrze spytać się kogoś jeszcze.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdr Thorr

witam

a gdzie mozna zrobic takie badanie?

pozdr, Marras

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna

Statystyka medyczna w zarysie Statystyka medyczna w zarysie

Procesy pamięciowe u osób chorych na stwardnienie rozsiane. Analiza neuropsychologiczna Procesy pamięciowe u osób chorych na stwardnienie rozsiane. Analiza neuropsychologiczna

Wybrane techniki i metody analizy DNA Wybrane techniki i metody analizy DNA

Minerał jako lek Minerał jako lek