Powiązane leki
(opisy)

Injectio Adrenalini WZF 0,1% (Epinephrinum)

Vitaleg

Xenical (Orlistatum)

Alli (Orlistatum)

Vitalas VitalSlim

Cardiamid-Coffein (Coffeinum, Nicethamidum, Strychninum)

Cardiamidum (Nicethamidum)

EpiPen (Epinephrinum)

Visudyne (Verteporfinum)

Nevanac (Nepafenac)

Tagi

okulista przyjac gabinet akcja czerwona naczynko jutro dziecko popekac krwionosny

Fora dyskusyjne

zobacz Popękane naczynka i krwista plamka na oku (0)

zobacz usuwanie zaczerwienień gorzow (9)

zobacz Bardzo czerwone oko (1)

zobacz ciągle popękane naczynka na oczach (7)

zobacz Krew z twarzy (1)

zobacz Uszy...wielki problem (0)

zobacz Przekrwione oko (1)

zobacz popękane naczynka (6)

zobacz Wysypka wokół oczu (1)

zobacz PĘKAJĄCE NACZYNKA POD PIERSIAMI (0)

zobacz złożony problem ze skórą, włosami i BARDZO pękające naczynia (1)

zobacz Popękane naczynia z wylewami na nogach. (1)

zobacz Popękane naczyńka na twarzy (3)

zobacz Popękane naczynka (1)

zobacz tabletki a pekajace naczynka (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » popekane naczynka krwionosne w oku

popekane naczynka krwionosne w oku

Mateusz Swatek, 23-09-2005, 18:34

Mam pytanie

moj dziaciak w czasie zabawy dostal w oko klockiem popekalo mi kilka naczynek i ma teraz czerwone (mowi ze nie boli i ze widzi dobrze)

czy takie cos schodzi czy juz zostaje ?

ew. cos na to mozna poradzic ?

Mateusz

Re: popekane naczynka krwionosne w oku | Piotr, 24-09-2005, 01:50

Chcesz ryzykować zdrowie dziecka? A skąd możesz wiedzieć, czy uderzenie nie spowodowało uszkodzeń głębszych struktur, mimo, że tego nie widać?

Idź do lekarza (najlepiej okulisty)!!

Pozdrawiam Piotr

Re: popekane naczynka krwionosne w oku [długie] | TMK, 24-09-2005, 13:51

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:dh1tbl$i7a$1 [at] inews.gazeta.pl...
Chcesz ryzykować zdrowie dziecka? A skąd możesz wiedzieć, czy uderzenie nie spowodowało uszkodzeń głębszych struktur, mimo, że tego nie widać?

Idź do lekarza (najlepiej okulisty)!!

Pozdrawiam Piotr
To oczywiście najlepsze wyjście ,ale.... Średnio długa historia Miejsce akcji Kraków kilka lat temu....... Godzina 16.15 odbieram synka z przedszkola, mały skarży się, ze swędzi i piecze go oko.Rzeczywiście koszmarnie wygląda.Na jednym oku czerwona plama wielkości paznokcia i czerwone naczynia krwionośne. Może się czymś uderzył, zatarł... Od razu idziemy do przychodni na Galla. Mamy szczęście jest okulista.Termin za cztery tygodnie. Po wykłóceniu się Może pani spytać lekarza czy panią przyjmie. Przed drzwiami gabinetu kłębiący się wrogo nastawiony tłum. Mały jest zmęczony zaczyna marudzić. Jakoś udaje mi się z nim wejść i zapytać panią doktor. Ale ona pracuje tylko do 16 (jest już 16.45) Widzi to oko,ale nie robi to na niej wrażenia. Mówi że teraz nie obowiązuje rejonizacja i muszę iść gdzie indziej.Chwila ostrej dyskusji, ale mnie nie przyjmie. Oko wygląda coraz gorzej.mały też. Wychodzimy.Biorę taksówkę jedziemy na Batorego. Tak rejonizacja nie obowiązuje, ale oni nie przyjmują dzieci. Jak by to był nagły wypadek dorosłego to może w drodze wyjątku, ale dziecko absolutnie. Wracamy do domu, Obdzwaniam przychodnie- nie ma szans...o tej porze w większości nie ma okulistów Zaczynam dzwonić po prywatnych przychodniach i gabinetach- jest 18.30.Też nic, najkrótszy termin 3 dni.(wizyta 100 zł) Dzwonię na pogotowie 999. Polecają mi ostry dyżur na okulistyce, ale on się zaczyna dość późno lub Witkowice.Z witko mam niemiłe wspomnienia bo kiedy w mój syn miał 3 tygodnie dostał chyba zapalenia spojówek-czerwone i zaropiałe oczy- ale ponieważ nie był to nagły przypadek nie przyjęli mnie(!).stwierdziłam,że jeśli w gałce ocznej nie tkwi strzała to szkoda tam jechać;( Mały w tym czasie zdrzemnął się.godzina 22.00 Drugie oko też nie wygląda najlepiej. Budzę go .Biorę taksówkę jedziemy na Kopernika. Uff tu nas chyba przyjmą chociaż to dyżur dal tych, którym coś wpadło lub skaleczyło oko , siedzimy w kolejce która dość wolno się posuwa. W końcu wchodzimy.....23.30 I tu kończyła by się ta historia bo następuje zwrot akcji na PLUS. Po prostu szok... Nie trzeba o nic walczyć, wykłócać się...Wczuwają się w to, że dziecko jest zmęczone i dostaję lekarstwo na dziś i jutro do ręki, żeby do apteki jechać jutro... Lekarze serdeczni , kompetentni, wyjaśniający wszystko dokładnie. Traktujący z równym ciepłem takie przypadki jak mój syn (to było uczulenie) jak i naprawdę poważne Jak powiedzieć facetowi który ma jaskrę że będzie coraz gorzej, jak on wczoraj w wypadku stracił żonę...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Stany nagłe w okulistyce Stany nagłe w okulistyce

Cud przemiany. Z 30 - lecia ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce Cud przemiany. Z 30 - lecia ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce

Encyklopedia pierwszej pomocy Encyklopedia pierwszej pomocy