Powiązane leki
(opisy)

Hylo-Lasop

Octenisept

Tropicamidum (Tropicamidum)

Bisacodyl (Bisacodylum)

Dormicum (Midazolamum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Navoban (Tropisetronum)

Rectanal (Natrii dihydrophosphas, Natrii hydrophosphas)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Tagi

glupi gardlo rurka gorycz podac zoladek dozylny usta mrowka zabieg

Fora dyskusyjne

zobacz Gorycz w ustach (5)

zobacz lek przeciwbólow w tabletce..dożylnie ..czy domięśniowo???? (4)

zobacz Chelicobakter pylori (6)

zobacz "Głupi Jaś" (3)

zobacz Metaliczny posmak w ustach (0)

zobacz rurka przez nos do żołądka (1)

zobacz Bardzo uciążliwa wydzielina w gardle i w ustach. (3)

zobacz Operacja przepukliny (3)

zobacz Ozna? (3)

zobacz Zwężenie/zwłuknienie odźwienika (12)

zobacz JESTEM UCZULONY NA ASPIRYNĘ (najprawdopodobniej) (2)

zobacz jeszcze pyt o tk jamy brzusznej (0)

zobacz Migdałki (0)

zobacz Chlamydia (62)

zobacz piąty antybiotyk i angina powraca (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Gorycz w ustach

Gorycz w ustach

Mrówka, 29-09-2005, 13:14

Od kilkunastu dni na czczo ale takze po zjedzeniu czegos odczuwam gorycz w ustach,co z czasem zaczyna byc meczace.Zrobilam juz badanie zoladka(gastroskpia-nigdy wiecej)badania krwi ,dzisiaj odebralam proby watrobowe i wszystko jest ok.Skad oze sie brac ta dolegliwosc?

Magda

Re: Gorycz w ustach | Iwon(k)a, 29-09-2005, 10:08

"Mrówka" wrote in message news:dhgba7$dlr$1 [at] news.onet.pl...
Od kilkunastu dni na czczo ale takze po zjedzeniu czegos odczuwam gorycz w ustach,co z czasem zaczyna byc meczace.Zrobilam juz badanie zoladka(gastroskpia-nigdy wiecej)badania krwi ,dzisiaj odebralam proby watrobowe i wszystko jest ok.Skad oze sie brac ta dolegliwosc?
relfux? iwon(k)a

Re: Gorycz w ustach | Iwon(k)a, 29-09-2005, 15:13

"Mrówka" wrote in message news:dhh6lj$jn8$1 [at] news.onet.pl...
O,a moze tak? Jakie sa tego objawy oprocz wspomnianej goryczy?
moze byc tylko to. ale sa rozne uciazliwe zgagi, uczucie ciala obcego w gardle, mdlosci, nadzerki na zebach,

www.gerd.com/intr...ymptoms.htm
iwon(k)a

Re: Gorycz w ustach | Mrówka, 29-09-2005, 21:01

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:dhgp13$i2b$1 [at] news.onet.pl...

relfux?
O,a moze tak? Jakie sa tego objawy oprocz wspomnianej goryczy?

Magda

Re: Gorycz w ustach | Mrówka, 29-09-2005, 22:24

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:dhharn$72$1 [at] news.onet.pl...

moze byc tylko to. ale sa rozne uciazliwe zgagi, uczucie ciala obcego w gardle, mdlosci, nadzerki na zebach,
Chorobcia no to chyba to to.

Nie znaju angielskiego :) No nic zasugeruje lekarzowi,jemu juz sie pomysly wyczerpaly.

Magda

Re: Gorycz w ustach | Adam, 30-09-2005, 00:49

Jak obecnie wygląda badanie gastroskopiczne ? czy dalej jest to twarda rurka z lampką ?

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Gorycz w ustach | Iwon(k)a, 30-09-2005, 10:22

"Mrówka" wrote in message news:dhinue$fne$1 [at] news.onet.pl... (...)

Teraz niestety odmowili podania jaska,wiec nameczylam sie mocno :(
jacys sadysci!!!

iwon(k)a

Re: Gorycz w ustach | Mrówka, 30-09-2005, 11:02

Użytkownik "Adam" napisał w wiadomości news:308b.00002555.433c6f7c [at] newsgate.onet.pl...
Jak obecnie wygląda badanie gastroskopiczne ? czy dalej jest to twarda
rurka z
lampką ?

Opisuja ja jaka giętką :) (przed zabiegiem podpisujesz zgode i tam masz dokladnie opisany przebieg badania). Raz mialam gastroskopie robiana z glupim jasiem i wtedy bylo calkiem przyjamnie ;) Teraz niestety odmowili podania jaska,wiec nameczylam sie mocno :(

Magda

Re: Gorycz w ustach | kpecak, 30-09-2005, 19:19

jacys sadysci!!!
Mnie nie podano nawet znieczulenia do gardła i przez 2 dni miałem zakwasy od odruchów wymiotnych. Przez to porzucałem im się na leżance i mieli trochę więcej roboty :)

pozdr Krzych

Re: Gorycz w ustach | Mrówka, 30-09-2005, 21:15

Użytkownik "kpecak" napisał w wiadomości news:dhjl2b$nen$1 [at] news.onet.pl...

Mnie nie podano nawet znieczulenia do gardła i przez 2 dni miałem zakwasy
od
odruchów wymiotnych. Przez to porzucałem im się na leżance i mieli trochę więcej roboty :)

Ja tez sie rzucalam niestety :( I przez dwa dni mialam klopoty z przelykaniem czegokolwiek.

Magda

Re: Gorycz w ustach | Iwon(k)a, 01-10-2005, 10:01

"Mrówka" wrote in message news:dhleln$s5d$1 [at] news.onet.pl...
A w jaki sposob w Stanach przeprowadza sie taki zabieg,wiesz moze?
wiem bo mialam. podaja dozylnie leki (benzodiazepiny krotkodzialajace), pacjent nie pamieta zabiegu ale w czasie samego zabiegu slyszy co sie dzieje, wspolpracuje z lekarzem, ma swoje odruchy. gardlo smaruje sie srodkiem znieczulajacym. jest to rutyna. kiedy opowiedzialam, ze w Plsce mialam kiedys gastrosokpie bez tej dozylnej interwnecji nie mogli uwierzyc, az mi sie glupio zrobilo, ze to im powiedzialam. po zabiegu sie ladnie "wybudzilam" bez zadnej pamieci co sie tam dzialo.:)

iwon(k)a

Re: Gorycz w ustach | Mrówka, 01-10-2005, 11:42

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:dhje6b$8s4$1 [at] news.onet.pl...
"Mrówka" wrote in message news:dhinue$fne$1 [at] news.onet.pl... (...)

jacys sadysci!!!

A w jaki sposob w Stanach przeprowadza sie taki zabieg,wiesz moze?

Magda

Re: Gorycz w ustach | Mrówka, 01-10-2005, 18:50

Użytkownik "Iwon(k)a" napisał w wiadomości news:dhm1b2$5ml$1 [at] news.onet.pl...

wiem bo mialam. podaja dozylnie leki (benzodiazepiny krotkodzialajace), pacjent nie pamieta zabiegu ale w czasie samego zabiegu slyszy co sie dzieje, wspolpracuje z lekarzem, ma swoje odruchy. gardlo smaruje sie srodkiem znieczulajacym. jest to rutyna. kiedy opowiedzialam, ze w Plsce mialam kiedys gastrosokpie bez tej dozylnej interwnecji nie mogli uwierzyc, az mi sie glupio zrobilo, ze to im powiedzialam. po zabiegu sie ladnie "wybudzilam" bez zadnej pamieci co sie tam dzialo.:)
Ech,no to ciekawe kiedy u nas w koncu przestana meczyc ludzi ,zeby jeszcze byla mozliwosc zaplacenia z wlasnej kieszeni za zastrzyk ,ale nawet takiej mozliwosci nie ma,a pozniej sa dramaty ,okazuje sie ze ludzie maja raka zoladka ,a mogli temu zapobiec lecz strach przed badaniem byl silnieszy .

Magda

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Choroby żołądka i dwunastnicy Choroby żołądka i dwunastnicy

Domowy pediatra Domowy pediatra

Przez żołądek do zdrowego serca Część 1 Przez żołądek do zdrowego serca Część 1

Przez żołądek do zdrowego serca część 2 Przez żołądek do zdrowego serca część 2