Tagi

prawidlowy doksztalcic cisnienie idealny latka puls zbucka torun rozkurczowy skurczowy

Fora dyskusyjne

zobacz Niskie ciśnienie rozkurczowe. Co mi może być? (6)

zobacz Prawidłowe ciśnienie skurczowe, niskie rozkurczowe (0)

zobacz Problem z ciśnieniem (6)

zobacz Nadciśnienie tętnicze (4)

zobacz Izolowane nadciśnienie skurczowe (1)

zobacz Wielkość oscylacji ciśnienia tętniczego krwi (0)

zobacz ciśńienie krwi podczas wysiłku (1)

zobacz puls>100 + wysokie ciśnienie skurczowe (2)

zobacz zaburzenia rozkurczowe lewej komory (0)

zobacz Wysoki puls u 18-latka (1)

zobacz prawidłowe ciśnienei? (1)

zobacz Niskie ciśnienie, wysoki puls. (1)

zobacz NISKIE CISNIENIE A WYSOKI PULS (4)

zobacz Prawidłowe cisnienie tętnicze u dzieci (1)

zobacz dziwny puls (0)

Ciśnienie

Adam, 30-09-2005, 00:43

Może mi ktoś powiedziec jakie jest prawidłowe ciśnienie i puls dla 21 latka ? Dzisiaj miałem 120 / 60, puls 80 /

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Ciśnienie | Marcin, 30-09-2005, 03:10

Optymalne wynosi 120, wiec nie masz sie czym martwic.

Re: Ciśnienie | Radek R, 30-09-2005, 03:28

Optymalne wynosi 120, wiec nie masz sie czym martwic.

I conajmniej dwa razy dziennie, bez pomiaru cisnienia. Dla 21-latka oczywiscie.

Re: Ciśnienie | , 30-09-2005, 08:25

Użytkownik "Adam" napisał w wiadomości news:308b.00002553.433c6dfd [at] newsgate.onet.pl...
Może mi ktoś powiedziec jakie jest prawidłowe ciśnienie i puls dla 21 latka ? Dzisiaj miałem 120 / 60, puls 80 /

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl
max to 139 skurczowe min 60 rozkurczowe i w tym przedziale jest ok jednakże różnica pomiędzy skurczowym i rozkurczowym podczas mierzenia nie powinna być większa niż 40 jednostek

pozdrawiam

Re: Ciśnienie | moscal moscal, 30-09-2005, 08:51

Adam napisał(a):

hehe.. chcesz wyciagac czy masz prawidlowe cisnienie po jednym badaniu?

rozumiem miesiac monitorowalbys cisnienie to mozna cos wnioskowac ale po jednym...

bosz... w czasie przeziebnie zdarzala mi sie miec cisnienie w stylu 150/80/120.. wiec moze troszke pomierz rano i wieczorem i tyle;)

a i pamietaj, ze np. rano podwyzszone cisnienie moze wynikac z chrapania nocnego;)

wiec radze sie doksztalcic a nie zadawac pytania na ktore nie ma prostej odpowiedzi...

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Ciśnienie | mrmool, 30-09-2005, 11:15

rozkurczowym podczas mierzenia nie powinna być większa niż 40 jednostek

a jeżeli jest to o czym to świadczy?

pzdr

Re: Cisnienie | Ewa Zbucka , 30-09-2005, 14:22

Adam wrote:

Moze mi ktos powiedziec jakie jest prawidłowe cisnienie i puls dla 21 latka ? Dzisiaj miałem 120 / 60, puls 80 /

Sa to wartosci idealne. pozdrawiam Ewa PS czy cisnienie i tetno bylo mierzone z powodu jakichs dolegliwosci? _________ | ____|wa Zbucka | |__ | ___|zbucka [at] mp.pl | |____ |_________|zbucka [at] hosp.torun.pl

Oddział Dzieci Młodszych i Alergologii Wojewódzki Szpital Dzieciecy w Toruniu ul. Konstytucji 3 Maja 42 87-100 Torun tel. +48566100563

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta idealna dla ciebie Dieta idealna dla ciebie

Dieta optymalna. Dieta idealna Dieta optymalna. Dieta idealna

Waga idealna Waga idealna

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta