Powiązane leki
(opisy)

Maść witaminowa ochronna (Retinolum)

Tobrexan (Tobramycinum)

Vercef MR (Cefaclorum)

Augmentin ES (Amoxicillinum, Acidum clavulanicum)

Augmentin SR (Amoxicillinum, Acidum clavulanicum)

Biofazolin (Cefazolinum)

Cusi Erythromycin (Erythromycinum)

Duracef (Cefadroxilum)

Keflex (Cefalexinum)

Kloracef (Cefaclorum)

Tagi

witaminowy witamina newsgate jogurt przyjmowac antybiotyk slyszec murek laudacjusz bakteria

Fora dyskusyjne

zobacz doxycyclinum a mleko (4)

zobacz krzywe nogi (1)

zobacz grzybica (10)

zobacz czy to osłabienie (1)

zobacz afta na dziąśle (5)

zobacz witaminy (1)

zobacz znaczne pogorzenie słuchu (0)

zobacz Leki a alkohol (51)

zobacz gronkowiec złocisty (212)

zobacz Helicobacter pylori - terapia 10 dniowa (6)

zobacz Zmiana antybiotyku (2)

zobacz Borelioza (1)

zobacz infekcja w trakcie przyjmowania Polyvaccinum (114)

zobacz paciorkowiec (1)

zobacz przewlekle chore gardło. (61)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ?

antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ?

laudacjusz, 03-10-2005, 00:06

ktoś z rodziny powiedział mi ostatnio (myślę że to byzydura kompletna) że nie należy ptrzyjmować witamin i antybiotyków razem bo się "gryzą"

moim zdaniem to skazane podczas choroby i przyjmowania leków jast nawet brazie zwiekszonych dawek witamin, bo słyszałem że antybiotyki wyczerpują zapasy witamin w organiźmie i że te witaminy się szybciej zużywają

no to jak jest ?

[[wybaczcie bzdurne pytanie ale musze wytłumaczyć tej osobie (jest chora) że się myli, i jakiekolwiek argumenty od was w tej sprawie może mi pomogą...

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | murek, 03-10-2005, 01:04

laudacjusz wrote:
ktoś z rodziny powiedział mi ostatnio (myślę że to byzydura kompletna) że nie należy ptrzyjmować witamin i antybiotyków razem bo się "gryzą"
wiem, ze preparaty wapnia zmniejszają wchałanianie niektórych antybiotyków (nie nalaży przyjmować jednocześnie), ale żeby coś z witaminami - to nie słyszałem...

pzdr murek

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | Andi, 03-10-2005, 10:01

witam no wlasnie jak to jest, kiedy mialem angine i przepisane antybiotyki, w aptece chcialem do nich zakupic jakies tabletki witaminowe - rozpuszczalne - do picia, i wtedy aptekarka zapytala ... czy chce sobie na nowo wychodować bakterie na migdalkach :| :| ostatecznie jednak kupilem - ale korzystalem dopiero po 2-3 dniach

wiec jak to jest :| ?

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | stokrotka, 03-10-2005, 17:36

ktoś ..powiedział ....że nie należy ptrzyjmować witamin i antybiotyków razem bo się "gryzą"
(w nowej ortografii) A może ktoś pomylił witaminy z bakteriami w pigułkach (dobrymi, działającymi osłaniająco, które bieże się z antybiotykiem) ? Bakterie osłabiają działanie antybiotyku, co wydaje się być logiczne. Antybiotyk niszczy zaś bakterie, co też jest logiczne. Czyli gryzą się.

A witaminy najlepiej brać z owocuw i ważyw, szczegulnie o tej poże roku.

A puł żartem: najlepiej nic nie jedz, zagłodź bakterie, i antybiotyk nie będzie potszebny :).

Problem tylko kto pierwszy zgłodnieje ? :(((

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | do*ska, 03-10-2005, 18:42

Użytkownik "laudacjusz" napisał w wiadomości news:56f0k1hrv74qfosjr0an95ihbpp0k6ao40 [at] 4ax.com...

Ja slyszalam ze witamin sie nie powinno brac w okresie choroby, bo bakterie (nie wiem czy i wirusy) tez z tych witamin korzystaja i sie "wzmacniaja".

do*ska

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | Mrówka, 03-10-2005, 23:50

Użytkownik "stokrotka" napisał w wiadomości news:0dc1.00000707.43415013 [at] newsgate.onet.pl...

(w nowej ortografii) A może ktoś pomylił witaminy z bakteriami w pigułkach (dobrymi, działającymi osłaniająco, które bieże się z antybiotykiem) ? Bakterie osłabiają działanie antybiotyku, co wydaje się być logiczne. Antybiotyk niszczy zaś bakterie, co też jest logiczne. Czyli gryzą się.

A witaminy najlepiej brać z owocuw i ważyw, szczegulnie o tej poże roku.

A puł żartem: najlepiej nic nie jedz, zagłodź bakterie, i antybiotyk nie będzie potszebny :).

Dobrze sie bawisz?

Magda

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | ruua, 04-10-2005, 09:00

Użytkownik "murek" napisał w wiadomości news:c2ac1$43404b5b$d4ba9139$4758 [at] news.chello.pl...

wiem, ze preparaty wapnia zmniejszają wchałanianie niektórych antybiotyków (nie nalaży przyjmować jednocześnie), ale żeby coś z witaminami - to nie słyszałem...

a jaki powinien byc odstep jogurtu od antybiotyku?

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | Iwona_s, 04-10-2005, 12:15

Użytkownik "laudacjusz" napisał w wiadomości
Kiedys takze sadzilam, ze przyjmujac suplementy witaminowe w czasie brania antybiotykow pomoze sie organizmowi... a tu sie okazuje, ze mozna nawet przedluzyc chorobe... - antybiotyk nie dziala tak jak powinien. Niejednokrotnie lekarz przepisuje nastepny, notabene nie zawsze robiony jest test, i nie wspomina, zeby czasem nie przyjmowac witamin - bledne kolo...

Czyli witaminy PO kuracji antybiotykowej, a w trakcie tylko preparaty oslonowe:)

Pozdrawiam Iwona // Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać / / Cyceron

Re: antybiotyki i witaminy - czy mozna razem ? | ruua, 04-10-2005, 22:00

Użytkownik "stokrotka" napisał w wiadomości news:0dc1.00000707.43415013 [at] newsgate.onet.pl...

A może ktoś pomylił witaminy z bakteriami w pigułkach (dobrymi, działającymi osłaniająco, które bieże się z antybiotykiem) ?
niektorzy lekarze uwazaja, ze tylko bakterie w naturalnych produktach typu jogurt dzialaja. inne to placebo.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna

Celiakia Celiakia

Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków Suplementy diety a zdrowie. Porady lekarzy dietetyków

Nerki. Bakterie atakują Nerki. Bakterie atakują

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu