Powiązane leki
(opisy)

Lastet (roztwór do wstrzykiwań) (Etoposidum)

Lastet (kapsułki) (Etoposidum)

Mitoxantrone (Mitoxantronum)

Mucokehl (maść)

Propolis (czopki)

Procto-Hemolan Protect

Biohemoril (Bismuthi subgallas, Zinci oxidum, Tanninum)

Doculax (Docusatum natricum)

Procto Emorect

Proktis-M (czopki)

Tagi

akulka chciec grupa dyskusyjny skierowac nadmierny guzek grudka porada chloniak

Fora dyskusyjne

zobacz stan podgorączkowy,nadmierne pocenie,rozstępy (0)

zobacz proszę kogoś fachowego o poradę (0)

zobacz Wybrzuszenie/guzek nad pachwiną (4)

zobacz jak pomóc ????? (5)

zobacz Chłoniak nieziarniczy rozlany z duzych komorek B (0)

zobacz blok pęczka Hisa (1)

zobacz Polscy farmaceuci w UK (0)

zobacz Problemy z węzłami (2)

zobacz Guzek? (1)

zobacz Guzek na jądrze (3)

zobacz Guzki na jądrze (26)

zobacz ból lewego jądra (guzek) (1)

zobacz Kaszel, dziwne wymioty (1)

zobacz Zgrubienia w piersiach (1)

zobacz co robic?? (2)

chloniak

Akulka, 07-10-2005, 15:50

Witam, Czy ktoś może mnie uświadomić jakie są typowe objawy chłoniaka? Może stronka o nim? Może ktoś ma linka do stronki z zaznaczonymi wszystkimi węzłami chłonnymi? Jest ich chyba trochę ponad 500? Ostatnio oglądałam program traktujący pobieżnie o chłoniaku i zwróciłam uwagę na fakt, że na moim ciele od dawna wyczuwam różne grudki podskórne wielkości ziarna grochu. Czasami są większe, czasami mniejsze. Pod naciskiem bywają bolące. Umiejscowione są pod pachami, a raczej na ręce powyżej pachy od wewnętrznej stronie, po bokach brzucha (na żebrach) i 1 stara na wzgórku łonowym. Zważając na fakt iż jestem pulchniejsza niż bym chciała, uważałam, że tłuszcz zbija się w takie grudki. Teraz nie jestem już tego tak pewna. Aha, nie widać ich gołym okiem, zmieniają kolor tylko po długotrwałym wymacywaniu, inaczej są niewidoczne. Z podstawowych objawów mogę sobie przypisać osłabienie, notoryczne zniechęcenie i wieczne zmęczenie. Nie mam kaszlu, ani stanów podgorączkowych, jedynie na co się mogę uskarżać to nadmierna potliwość (zwłaszcza nocą). Nie wychudłam nadmiernie i nie mam skoków wagowych, choć ok. 1 roku temu schudłam sama z siebie bez powodu prawie 10 kg w przeciągu 1,5 m. Jak myślicie, czy powinnam się zaniepokoić na poważnie? I jeszcze jedno - z tego co usłyszałam, to chłoniaka można wykryć podczas zwykłych badań krwi (na krew obwodową? - nie bić, nie wiem czy dobrze zapamiętałam). Czy skierowanie na takie badanie można uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu, bez problemu? Nie wpadam jeszcze w paranoję, ale analizuję fakty. Z tymi grudkami żyję sobie już 4-5 lat w symbiozie. Nigdy nie wzbudziły u mnie niepokoju, a może niesłusznie?

Pozdrawiam, Akulka

Re: chloniak | Jolanta Pers, 08-10-2005, 13:27

Akulka napisał(a):

Ależ dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi i porady. Potraficie wesprzeć. Szkoda, że w moim wątku nie można się pokłócić.
Jak długo korzystasz z grup dyskusyjnych i dlaczego jeszcze nie zauważyłaś, że natarczywe domaganie się odpowiedzi przynosi zwykle skutek odwrotny od zamierzonego?

(Hint: to jest grupa dyskusyjna, a nie biuro bezpłatnych porad. Idź do lekarza, zapłać i wymagaj.)

JoP

-- Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: chloniak | Akulka, 08-10-2005, 15:07

Użytkownik "Akulka" napisał w wiadomości news:di5nf3$luk$1 [at] inews.gazeta.pl...

Ależ dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi i porady. Potraficie wesprzeć. Szkoda, że w moim wątku nie można się pokłócić.

Pozdrawiam, Akulka

Re: chloniak | Piotr, 08-10-2005, 15:18

Zrób sobie podstawowe badanie (morfologia, OB, ew. rozmaz), jeśli ma Cię to uspokoić. Skierowanie dostaniesz od lekarza rodzinnego. Można też płatnie, bez skierowania - ok. 20 zł. Jeśli masz te guzki od 5 lat, to chłoniak jest wysoce nieprawdopodobny, żeby nie powiedzieć - wykluczony. Podajesz bardzo niespecyficzne objawy, więc trudno je interpretować. Przychodzi mi do głowy niedokrwistość, choroba reumatyczna i zakażenie EBV, ale to tylko pomysły.

P.S. Na przyszłość wykaż odrobinę cierpliwości i nie zakładaj, że skoro zapytałaś, to koniecznie musisz otrzymać odpowiedź.

Pozdrawiam Piotr

Re: chloniak | Akulka, 08-10-2005, 15:30

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:di89v6$daa$1 [at] inews.gazeta.pl... Jeśli masz te guzki od 5 lat, to
chłoniak jest wysoce nieprawdopodobny, żeby nie powiedzieć - wykluczony. Podajesz bardzo niespecyficzne objawy, więc trudno je interpretować. Przychodzi mi do głowy niedokrwistość, choroba reumatyczna i zakażenie EBV, ale to tylko pomysły.
Dziękuję serdecznie za odzew. Troche mnie twój post uspokoił, a trochę nie, zwłaszcza, że wyliczasz, iż te wyczuwalne grudki mogą być oznaką innej choroby.

P.S. Na przyszłość wykaż odrobinę cierpliwości
Wykazałam, ale nie mogłam pozwolic umrzeć mojemu topikowi.

i nie zakładaj, że skoro zapytałaś, to koniecznie musisz otrzymać odpowiedź.
Koniecznie nie, ale skoro widzę tu lekarzy, którzy wdają się w ciągnące się dniami kłótnie , to było by mi miło, gdyby któryś napisał cokolwiek. Nawet odpowiedź "powinnaś się zaniepokoić, ale ja się na tym nie znam", byłaby dla mnie mile widziana. Ot wszystko.

Pozdrawiam Akulka

Re: chloniak | Akulka, 08-10-2005, 15:37

Użytkownik "Jolanta Pers" napisał w wiadomości news:di8afq$f4v$1 [at] inews.gazeta.pl...
Akulka napisał(a):
Jak długo korzystasz z grup dyskusyjnych i dlaczego jeszcze nie zauważyłaś, że pisanie posta do adwersarza by tylko pokazać swą wyższość lub po prostu zrugać przynosi zwykle skutek odwrotny od zamierzonego?

To jest grupa dyskusyjna o medycynie, a ja nie chciałam bezpłatnych porad ani tymbardziej diagnozy. Zadałam konkretne pytania i chciałam dyskutować o medycynie skupiwszy sie na moim przypadku. Po drugie, nie każdego stać iść do lekarza, zapłacić i wymagać jak to twierdzisz. Trochę więcej tolerancji droga pani.

Pozdrawiam, Akulka

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wielka księga zdrowia. Jak się leczyć naturalnymi metodami Wielka księga zdrowia. Jak się leczyć naturalnymi metodami

101 metod oczyszczania organizmu 101 metod oczyszczania organizmu

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Zaburzenia lękowe Zaburzenia lękowe

Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej