Powiązane leki
(opisy)

R- 1 krople na stany zapalne

Phytolacca Dagomed 24 bóle gardła, chrypka

Aloe compose

Argentum Complexe Nr 98

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (Acidum acetylsalicylicum)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Coffecorn forte (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Coffecorn mite (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Derhotill (Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum)

Olbas Oil

Tagi

ukluc sciagac bola znieczulenie szew dzieciak rozs podawac szyc ryczec

Fora dyskusyjne

zobacz Zdejmowanie szwów z jamy ustnej (1)

zobacz ból po szyciu głowy (4)

zobacz wypadek w pracy szyta reka (0)

zobacz zdjęte szwy - rana się rozeszła (3)

zobacz Szwy (2)

zobacz Zszyta ręka, od kiedy można zacząć aktywny tryb życia i inne (1)

zobacz Blizna w kaciku oka odwija powiekę - czym to? (2)

zobacz operacja a blizny (6)

zobacz Po operacji żylaka lewego powróżka nasiennego (1)

zobacz Dziury w zębach stałych (2)

zobacz Szyta warga (1)

zobacz Szyte kolano i odrętwienie (0)

zobacz blizna po zabiegu sunięcia częsci przytarczycy (3)

zobacz rany cięte - twarz (7)

zobacz rana szyta wargi i nosa. (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Po ilu dniach zdjecie szwów?

Po ilu dniach zdjecie szwów?

Rozs, 16-10-2005, 13:04

Witam! Wiem, że pownien mi to powiedzieć lekarz, ale czego oczekiwac od faceta, który zszył czterolatka na żywca. Wprawdzie szew był jeden, ale zawsze... W związku z tym na kontrolę do tego wspaniałego miejsca się nie wybieram, ew. pójdę do naszego ośrodka. Ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć po ilu dniach zdejmuje się szwy?

Z góry dziękuję za odpowiedź Rozs

Re: Po ilu dniach zdjecie szwów? | Grzegorz Iwanek, 16-10-2005, 13:51

Użytkownik "Rozs" napisał w wiadomości news:dit4rv$r24$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam! Wiem, że pownien mi to powiedzieć lekarz, ale czego oczekiwac od faceta, który zszył czterolatka na żywca. Wprawdzie szew był jeden, ale zawsze... W związku z tym na kontrolę do tego wspaniałego miejsca się nie wybieram, ew. pójdę do naszego ośrodka. Ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć po ilu dniach zdejmuje się szwy?

Z góry dziękuję za odpowiedź Rozs
ok. 7 -10 dni.

Re: Po ilu dniach zdjecie szwów? | Mała Mi, 16-10-2005, 15:28

Użytkownik "Rozs" napisał ...

Wiem, że pownien mi to powiedzieć lekarz, ale czego oczekiwac od faceta, który zszył czterolatka na żywca. Wprawdzie szew był jeden, ale zawsze...
Skoro szew był jeden, to najprawdopodobniej więcej bólu zadano by maluchowi przy podawaniu znieczulenia niż przy samym szyciu. W końcu znieczulenie podaje się w formie zastrzyku, który wcale nie jest bezbolesny. I zazwyczaj nakłuwa się przynajmniej dwa razy.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: Po ilu dniach zdjecie szwów? | Zoka, 16-10-2005, 16:05

Po ok.10 diach ściąga się szwy, co nie oznacza,że ne można ich wyciągnąć później np.po 2 tyg. Organizm odrzuca nici chirurgiczne jako coś obcego, wokoło szwów robi się luźno i można je ściągnąć o wiele delikatniej i bezboleśniej. Skoro to dzieciątko ma 4 lata, to lepiej jeśli nie będzie czuł bólu.

Re: Po ilu dniach zdjecie szwów? | ika, 16-10-2005, 18:05

Dnia 16.10.05, około 11:04:21, Rozs bulgocze:

Wiem, że pownien mi to powiedzieć lekarz, ale czego oczekiwac od faceta, który zszył czterolatka na żywca. Wprawdzie szew był jeden, ale zawsze... W związku z tym na kontrolę do tego wspaniałego miejsca się nie wybieram, ew. pójdę do naszego ośrodka. Ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć po ilu dniach zdejmuje się szwy?
Zależy od okolicy. Na twarzy trzyma się krócej. Szwy ściąga się wtedy, kiedy rana jest gotowa ;) od 5 dni w górę. Jeśli za wcześnie, to rana może się rozejść. Jeśli za późno, to blizna może być brzydsza. Najlepiej, żeby zdecydowali na miejscu *po obejrzeniu*. Co do znieczulenia to Mała Mi już Ci wyjaśniła. Przy jednym szwie się nie znieczula, bo w tym przypadku podanie znieczulenia boli bardziej - tzn. ukłucie + uczucie 'pieczenia i rozpierania' to zawsze więcej niż samo ukłucie :) A jeśli rana była mała na jeden szew to być może dało się to zaopatrzyć plastrem (steritrip)?

ika - umop apisdn

Re: Po ilu dniach zdjecie szwów? | Zoka, 16-10-2005, 18:25

Użytkownik "ika" napisał w wiadomości news:ditmo6$ekn$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Dnia 16.10.05, około 11:04:21, Rozs bulgocze:
A jeśli rana była mała na
jeden szew to być może dało się to zaopatrzyć plastrem (steritrip)?
Eeee teraz to już mleko się wylało :) Ale fatk jest taki, że plaserki steri-strip są godne polecenia, miałam dziurę dosłownie na nodzę szerokości 1cm i długości 2cm. Jako że nie było możliowości i chęci żeby to szyć poza tym nie chciało mi się.. a byloby wskazane bom kośc zobaczyła brrrrr- plasterki wyżej wspomniane poszły w ruch i heja.. ślad znikomy :)

Re: Po ilu dniach zdjecie szwów? | Harry Haller, 16-10-2005, 18:59

On Sun, 16 Oct 2005 11:04:21 +0200, Rozs wrote:

Witam! Wiem, że pownien mi to powiedzieć lekarz, ale czego oczekiwac od faceta, który zszył czterolatka na żywca. Wprawdzie szew był jeden, ale zawsze...

No właśnie - jeden szew - przy jednym szwie też szyję "na żywca". Wyobraź sobie , że zastrzyk ze znieczuleniem tez boli. Dzieciak ryczy dokładnie jak przy szyciu. Później trzeba chwilę odczekać - dzieciak ryczy dalej. A później przychodzi szycie na któe dzieciak nie ma już najmniejszej ochoty.

Bez znieczulenia - jedno ukłucie , które boli jak przy znieczuleniu i po sprawie.

W związku z tym na kontrolę do tego wspaniałego miejsca się nie wybieram, ew. pójdę do naszego ośrodka. Ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć po ilu dniach zdejmuje się szwy?

Jak jeszcze powiesz , gdzie są te szwy to może ci ktoś dokładnie odpowie. Zakładam , że głowa - po 7 dniach.
Leszek Słodkowski aka Harry Haller gg 1398692 harry[at]harryhaller.com Paderborn , Niemcy

Re: Po ilu dniach zdjecie szwów? | Rozs, 17-10-2005, 17:08

Użytkownik Harry Haller napisał:

No właśnie - jeden szew - przy jednym szwie też szyję "na żywca". Wyobraź sobie , że zastrzyk ze znieczuleniem tez boli.
Dokładnie tak nam to facet tłumaczył i dlatego się zgodziliśmy, ale w efekcie wyglądało to tak, że: rankę oczyszczał, co już bolało, potem przekłuł jeden brzeg, coś mu się zpalątąło, rozplątywał, potem ze 3 razy się przymierzał do przekłucia drugiego brzegu, w końcu ściągał rankę, też na trzy razy, bo krwi było dużo, więc przecierał, to mu się rozsunęło, potem przy wiązaniu dość mocno to naciągał... Trwało to z 5 minut. A znieczulenia przecież nie podaje się taką grubą igłą, prawda? Mi to wygladało zdecydowanie na oszczędności.

Dzieciak ryczy dokładnie jak przy szyciu.
Dzieciak nawet przy tym szyciu tak mocno nie ryczał :-) Bardziej był wkurzony, że ma coś na oczach i nie widzi.

Jak jeszcze powiesz , gdzie są te szwy to może ci ktoś dokładnie odpowie.
Na samym środku czoła.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

PozdRozs

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna

100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego 100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego

Jak uniknąć cukrzycy Jak uniknąć cukrzycy

Jedz to co kochasz - kochaj to co jesz Jedz to co kochasz - kochaj to co jesz

Medycyna ziołowa. Poradnik zdrowia i życia Medycyna ziołowa. Poradnik zdrowia i życia