Powiązane leki
(opisy)

Tone

Polvertic (Betahistini dihydrochloridum)

Audi Baby

Betahistin-ratiopharm (Betahistini dihydrochloridum)

Betahistine Pliva (Betahistini dihydrochloridum)

Betalan (Betahistini dihydrochloridum)

Betanil forte (Betahistini dihydrochloridum)

CUE

Dicortineff (Fludrocortisoni acetas, Gramicidinum, Neomycinum)

Histigen (Histimerck) (Betahistini dihydrochloridum)

Tagi

blona zagoic sluch szansa siostra bebenkowy antybiotyk kazac ucho slysz

Fora dyskusyjne

zobacz Szumy w uchu (0)

zobacz Sluch jak pod kloszem po wybuchu fajerwerkow (2)

zobacz Cmoknięcie w ucho i potworny ból (6)

zobacz Niedosłuch ucha,przytkane uszy,problem z ciśnieniem (8)

zobacz Ból prawego ucha podczas ziewania. (12)

zobacz Po pęknięciu błony bębenkowej ( problem) (14)

zobacz Zapalenie ucha, pogorszenie sluchu (1)

zobacz Zapytanie. (1)

zobacz Uszkodzenie słuchu w wyniku uderzenia ? (1)

zobacz Problem z uchem (3)

zobacz Zatykające się ucho (0)

zobacz Czy to pęknięcie błony bębenkowej? (4)

zobacz znaczne pogorzenie słuchu (0)

zobacz Regeneracja błony bębenkowej (0)

zobacz szum w uchu, dostałem pięscią w ucho (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Blona bebenkowa

Blona bebenkowa

Marcin, 17-10-2005, 18:01

witam,

wczoraj podczas grania w pilke dostalem w ucho. dzis okazalo sie, ze mam peknieta blone bebenkowa. laryngolog stwierdzil, ze nie jest to duze pekniecie i jest szansa, ze w ciagu miesiaca samo sie zagoi.

dal mi antybiotyk (zeby sie nie wdala infekcja) i oslone na ten antybiotyk, zeby mi nie przezarl watroby. kazal uwazac, zeby sie woda nie dostala.

czy ktos w Was przechodzil moze cos takiego? bo nie wiem, czy zaufac temu czlowiekowi (nie wygladal wiarygodnie), czy lepiej isc jeszcze do innego lekarza?

swoja droga kiedy powiedzial "siostro, przeprowadzimy badanie sluchu", to sie ucieszylem, ze bede mial zrobione profesjonalne badanie, dowiem sie do jakich czestotliwosci slysze itp.

siostra kazala mi stanac na drugim koncu, zatykala mi jedno ucho, a Pan Doktor mowil 4 slowa. to cale badanie :)))

a teraz tak dziwnie slysze. dziurke w blonie mam w lewym uchu. slysze na oba, ale w prawym odczuwam dyskomfort spowodowany niskimi dzwiekami (muzyka z basem, ciezarowka itp). i to mnie troche niepokoi - czy czasem nie ma czegos jeszcze. ale nie znam sie, wiec byc moze jest to spowodowane cisnieniem, ktore teraz inaczej sie rozklada, a moze mozg stara sie uzupelnic braki bodzcow...

pozdrawiam marcin

Re: Blona bebenkowa | Kasienka, 17-10-2005, 18:08

Marcin napisał(a):

dal mi antybiotyk (zeby sie nie wdala infekcja) i oslone na ten antybiotyk, zeby mi nie przezarl watroby. kazal uwazac, zeby sie woda nie dostala.

Jeżeli perforacja nie jest zbyt duża, to istnieje szansa, że się zagoi. Opisane przez Ciebie badanie jest standardowym badaniem przy tego typu urazach. Błona będenkowa potrafi się dość szybko zabliźnic, wiec istnieją duże szanse, ze odzyskasz słuch. Swoją drogą i tak miałeś delikatne badanie ;)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach

Chrapanie Chrapanie

Trening mózgu Trening mózgu

Choroby zakaźne u dzieci Choroby zakaźne u dzieci

Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne